Felgi 17" nowe opony i dziwne wibracje

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

Felgi 17" nowe opony i dziwne wibracje

#1

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

Jezdzilem astrą na fabrycznych 16" przez 5 lat. Nie mialem problemow czy zimowka czy letnie prowadzily sie niezle. Zachcialo mi się 17" wiec kupilem caly komplet z oponami letnimi i zalozylem. Od momentu zalozenia i wywazenia czulem wibracje. Oddalem wiec felgi do sprawdzenia. Okazalo sie ze nie są krzywe jesli juz to delikatnie. Wszystkie jednak zostaly wyprostowane. Robil to A.Ignacy z Mikolowa wiec ufam ze jest dobrze. Felgi pomalowane, kupione nowe opony Nokian Snowproof P. Zalozone wywazone i okazuje sie ze auto sie tak jakby lekko trzęsie i czuc takie jakby wibracje na kierownicy. Jakby czuc bieżnik ktorym jade po drodze. Mam porownanie do 16 i tam nie odczuwalem nic takiego. Mozliwe zeby nowa opona musialaa sie ulozyc? Przejechalem 50km. Stare opony to 205/60 te co kupilem 215/50.

Wi1974

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 18 sie 2019, 14:37
Auto: Astra
Silnik: A14net
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 13 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Wi1974 »

17 potrzebują dobrego sprzętu do wyważenia ja bujałem się po kilku warsztatach i wszędzie było tak samo. Pomogło dopiero wyważanie na samochodzie, jak wyjechałem na autostradę to zastanawiałem się czy to mój samochód.

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

Wi1974 pisze:
18 paź 2020, 17:14
17 potrzebują dobrego sprzętu do wyważenia ja bujałem się po kilku warsztatach i wszędzie było tak samo. Pomogło dopiero wyważanie na samochodzie, jak wyjechałem na autostradę to zastanawiałem się czy to mój samochód.
No właśnie mam w okolicy zaklad, ktory ma Huntera. Wiec sprobuje jeszcze na tym. Ciekawe czy inne osoby z 17" rowniez mają takie problemy. Jezdzisz lato/zima na 17? Jakiej marki masz opony? Ile placisz za wywazanie na aucie?

Wi1974

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 18 sie 2019, 14:37
Auto: Astra
Silnik: A14net
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 13 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Wi1974 »

Raz płaciłem chyba 120 opony wielosezonowe Goodyear vector 2

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

Dzisiaj dobiłem ciśnienie na 2,7 i jest trochę lepiej. W środę jestem umówiony na Huntera.

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

Okej bylem na Hunterze z testem drogowym i lipa. Mam wrazenie ze jest gorzej niz bylo. Nie wiem co mam o tym sądzić. Wszystko niby proste opony nowe a wibracje są na calym aucie. Nie wiem czy tarcze mogą mieć z tym coś wspólnego.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5108
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 193 razy
Pomocny: 307 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Mogą. Ale jak działoby się coś z tarczami to też czułbyś to na poprzednich szesnastkach. Proponuję założyć z powrotem (jak je jeszcze posiadasz) 16-ki i jechać na próbę. Ewentualnie te 17-ki zamień - przód na tył, a tył na przód - próba. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
luckyboy

Astro-maniak
Posty: 893
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:26
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra H 1.7 CDTI Edition
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Pomocny: 15 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: luckyboy »

Opony mogą mieć wadę.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5508
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 29 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Też się bujałem z 17” z takim problemem, przy 120 km/h nie dało się jechać. Po puszczeniu gazu i zwolnieniu do 115 km/h wszystko ustawało by na łuku w prawo znów się zaczynało telepanie kierownicy. Długo myślałem czy to nie półosie lub skrzynia.

Problem zniknął całkowicie gdy po dwóch sezonach przyszedł czas na nowe opony. Wyszło na to że z oponami było coś nie tak.

Spróbować jeszcze możesz zamienić miejscami opony na felgach.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

Opony mogą mieć wadę ale na hunterze nic takiego nie wyszło. Poza tym jezdzilem też na letnich oponach w tym rozmiarze ( ktore kupilem razem z felgami) i tam tez byly takie drgania ( byly wywazone). Opony sprzedalem bo uznalem ze to felgi są krzywe. Oddalem do prostowania. Facet stwierdzil ze ludzie przyjezdzaja do niego prostowac kola do takiego stanu z którym ja przyjechalem. Mniemam ze byly w calkiem dobrej kondycji. Natomiast do czasu oddania na regeneracje felg jezdzilem na moich kupionych w salonie 16 i od razu poczulem ulgę.

U mnie już zaczynają sie drgania od okolo 80. Tak jakby cos bylo przyklejone do bieznika.
Niewyobrazam sobie jazdy 140 na autostradzie lrzez dluzszą drogę. Chyba bym oszalał.

Powaznie rozwazam powrot do 16".

ODPOWIEDZ