Astra J, rdza na drzwiach.

Awatar użytkownika
Astroholik

Astro-maniak
Posty: 708
Rejestracja: 01 maja 2019, 15:12
Imię: Dariusz
Auto: Szkoda Octavia
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań - miasto doznań :)
Wdzięczny: 39 razy
Pomocny: 36 razy

Re: Astra J, rdza na drzwiach.

#41

Nieprzeczytany post autor: Astroholik »

Mówisz jakbym nie znał się na chemii.. :D człowieku... Ja mam potężny Arsenał preparatów..
Od Soft99 kończąc na Zymol Carbon..
To witam w klubie ale nie będę się przechwalał co ja mam lecz detailingiem zajmuję się na codzien :D
[External Link Removed for Guests]

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

#42

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

U mnie to samo. Prawe drzwi purchelki na mastyce ( rant na dole oraz w okolice zamka również na mastyce - swoja drogą dziwne miejsce do korozji).
Auto kupione w salonie , rocznik 2015. Zaczeło sie już rok temu. Niestety mam instalacje lpg niefabryczną wiec z gwarancji nici bo była ingerencja w blachę.

tomo30

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 20 maja 2015, 12:44
Imię: Tomasz
Auto: astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#43

Nieprzeczytany post autor: tomo30 »

U mnie wszystkie drzwi na dolnych rantach, oraz dolna krawędź na klapie bagażnika - wszystko naprawione i jak na razie jest ok. Teraz walczę z rantem tuż nad przednią szybą. Ile razy nie zrobię zaprawek to po jakimś czasie wszytko w pizdu. Ten rant jest tak nieszczęśliwie zmajstrowany że wszystkie kamyczki itp. które lądują na szybie uderzają potem w ten rant, a lakier na tych naszych wozidełkach jest nic nie warty. Jeżeli opel nic z tym nie zrobi to będzie ostatnie wozidełko tej marki. Oczywiście syfilis z uk.

Awatar użytkownika
Astroholik

Astro-maniak
Posty: 708
Rejestracja: 01 maja 2019, 15:12
Imię: Dariusz
Auto: Szkoda Octavia
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań - miasto doznań :)
Wdzięczny: 39 razy
Pomocny: 36 razy

#44

Nieprzeczytany post autor: Astroholik »

Od środka na dole w drzwiach są gumki które służą do odprowadzania wody, jeżeli je macie wyjąć dwoma palcami i zobaczcie czy nie są zawalone brudem. U mnie były zgnojone na maxa i zostały usunięte już dawno. Nie popisał się opel w tym temacie absolutnie
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
YogiPL

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 21 sie 2018, 16:29
Imię: Marcin
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 14NET
Rocznik: 2018
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 4 razy

#45

Nieprzeczytany post autor: YogiPL »

U mnie gumek nie było od nowości, dodatkowo wydaje się mi że przy okazji przeglądu coś wpuścili do drzwi (był potem ślad jakiegoś płynu na progu).

Awatar użytkownika
Astroholik

Astro-maniak
Posty: 708
Rejestracja: 01 maja 2019, 15:12
Imię: Dariusz
Auto: Szkoda Octavia
Rocznik: 2021
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań - miasto doznań :)
Wdzięczny: 39 razy
Pomocny: 36 razy

#46

Nieprzeczytany post autor: Astroholik »

YogiPL pisze:
19 sie 2019, 9:51
U mnie gumek nie było od nowości, dodatkowo wydaje się mi że przy okazji przeglądu coś wpuścili do drzwi (był potem ślad jakiegoś płynu na progu).
To zrobili Ci konserwację profili zamkniętych :D
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 863482

#47

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 863482 »

tomo30 pisze:
18 sie 2019, 15:59
U mnie wszystkie drzwi na dolnych rantach, oraz dolna krawędź na klapie bagażnika - wszystko naprawione i jak na razie jest ok. Teraz walczę z rantem tuż nad przednią szybą. Ile razy nie zrobię zaprawek to po jakimś czasie wszytko w pizdu. Ten rant jest tak nieszczęśliwie zmajstrowany że wszystkie kamyczki itp. które lądują na szybie uderzają potem w ten rant, a lakier na tych naszych wozidełkach jest nic nie warty. Jeżeli opel nic z tym nie zrobi to będzie ostatnie wozidełko tej marki. Oczywiście syfilis z uk.
Zaraz...... Zaraz.... Kolego..!!

Zacznijmy od tego że teraz wszystkie marki (!!) Moja lakiery na bazie wody..!! Ekologia..!!

Ty chyba nie widziałeś lakieru w Hondach... 90 mikronów, i do tego tak niesamowicie miękki że od patrzenia się rysuje.

tomo30

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 20 maja 2015, 12:44
Imię: Tomasz
Auto: astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#48

Nieprzeczytany post autor: tomo30 »

To że korozja łapie drzwi to nie wina miękkiego lakieru tylko fatalnego zabezpieczenia blach. Dlaczego nie łapie np. fiatów ?
Bo odrobili lekcje i zabezpieczyli blachy wzorowo. Dla mnie Opel pod tym względem to jedna z gorszych marek czego doskonałym przykładem jest mój traktor. Korozja zaczyna się pod nie uszkodzonym lakierem.

Awatar użytkownika
vipek12

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2019, 20:21
Imię: SLAWKO
Auto: astra j sports tourer
Silnik: 1.7cdti dtj
Województwo: łódzkie

#49

Nieprzeczytany post autor: vipek12 »

Wczoraj zdjełem nadkola tylnie ,niestety rdza pojawiła się ,wizualnie nic nie było widać,koło wlewu paliwa, też zaczeło żreć od środka ,ta tylnych nadkolach niema żadnego zabezpieczenia antykorozyjnego cieniutka warstwa podkładu i kolor na łączeniach blach masa .

Awatar użytkownika
Boyka

Astro-maniak
Posty: 178
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:31
Auto: Astra J
Silnik: B14NET+
Rocznik: 2015
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 6 razy

#50

Nieprzeczytany post autor: Boyka »

Ja nie w temacie rdzy, ale z ocynkiem nadwozia, który trochę tu się pojawił.
dziś odebrałem miernik lakieru z wykrywaniem ocynku prodig tech gl-pro-2-faz i obleciałem samochód.
Astra ze wszystkich metalowych elementów nie ma ocynkowanego dachu, lub jeśli znajduje tam się jakieś zabezpieczenie to nie ma ono ciągłej struktury, co zgodnie ze sztuką nie jest uznawane jako prawidłowe.
Pomiary na pewnej japońskiej marce to dopiero był cyrk, tam to jakieś opary lakieru są, taki gruby :D

ODPOWIEDZ