Akcje serwisowe

Rafi3040

Astro-maniak
Posty: 229
Rejestracja: 16 paź 2015, 20:54
Imię: Rafał
Auto: Astra J Sport Tourer 1,7CDTI
Silnik: 1,7DTL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 3 razy

Akcje serwisowe

#311

Nieprzeczytany post autor: Rafi3040 »

Też się zarejestrowałem na May Opel ,zobaczmy czy jestem objęty jakąś akcją serwisową :D

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#312

Nieprzeczytany post autor: melon »

MyOpel pokazuje co chce. U mnie nie było kampanii a w ASO zrobili. Jest przegląd wpisany a nie ma napraw gwarancyjnych co robili.

Rafi3040

Astro-maniak
Posty: 229
Rejestracja: 16 paź 2015, 20:54
Imię: Rafał
Auto: Astra J Sport Tourer 1,7CDTI
Silnik: 1,7DTL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 3 razy

#313

Nieprzeczytany post autor: Rafi3040 »

Dziś dostałem telefon z serwisu i mam przewidziane dwie naprawy w ramach kampanii, a raczej kosmetyka pierwsza to wiercenie otworu w okolicy wlewu paliwa, a druga to wymiana śrub w bagażniku rowerowym przy okazji wymiana oleju z filtrem i wpis w książce serwisowej, w następnym tygodniu jestem umówiony :P

Awatar użytkownika
ElPablo

Astro-maniak
Posty: 170
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: 16XER
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#314

Nieprzeczytany post autor: ElPablo »

qtom pisze:skromne pytanie bo sie pogubiłem. wszyscy macie ten wlew w ramach kampanii czy tylko wybiórczo? bo byłem już dwa razy w tym roku z głupotami ale nic mi nie proponowali ze za darmo naprawią.
A może masz już to zrobione :D To jest robione w ramach kampanii naprawczej.

huskyturek

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 22 wrz 2015, 16:12
Auto: Astra J 1.6T 2010
Silnik: A16LET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 1 raz

#315

Nieprzeczytany post autor: huskyturek »

a ja wczoraj byłem w serwise na kampani dotyczącej konserwacji okolic korka wlewu paliwa oraz wymianie wiązki wentylatora (dołożyli też jakiś moduł). Asterka z 2010 roku.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#316

Nieprzeczytany post autor: qtom »

ElPablo, własnie nic mi tam nie wiercili chyba ze jakiś cud i śladu niema. Wszystkie czynności serwisowe zawsze zatwierdzam podpisem nie zgadzam sie na naprawy na słowo honoru. Ja jak mam coś do zrobienia lub podejrzewam problem oddaje auto do diagnozy bez informowania co mnie dręczy później szanowny pan mówi co jest a ja zatwierdzam lub nie. oględziny auta z reguły za darmo ewentualnie diagnostyka na mdi 100zł. Wracając do tematu pytam jak to wygląda bo jedynie co mi robili(darmowo w ramach kampanii) to światła stop na wezwanie GM, wtryski LPG oraz lampy LED brudne po zgłoszeniu problemów po gwarancji.

EDIT:
Panowie więc sprawa wygląda następująco jest to smarowanie mechanizmu klapki wlewu paliwa od wewnątrz tak tłumaczył mi pan w ASO gdy zadzwoniłem. Teraz to zupełnie zgłupiałem bo mówicie o konserwacji a gość o smarowaniu.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

marcin27061979

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 22 lip 2015, 9:41
Imię: marcin
Auto: Astra J Sport HB
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 4 razy

#317

Nieprzeczytany post autor: marcin27061979 »

Smarowanie to potocznie nazywana czynność natryśnięcia wosku pod obudowę wlewu paliwa. Cały zabieg polega na wywierceniu wiertłem 8 mm otworu tylko w plastiku obudowy, blacha nie jest ruszana, wprowadzenie dyszy do otworu i napylenie tam wosku zabezpieczającego. Wosk zastyga po około 15 minut. Ważne żeby po tym zabiegu wytrzeć możliwe zacieki z karoserii, bo wosk na pewno wypłynie z nadkola na dolną część błotnika i może też na koło. W celu zabezpieczenia otworu przed dostępem wody zabezpieczają otwór zaślepką. Więcej z wlewem nic nie robią jak na razie.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#318

Nieprzeczytany post autor: qtom »

nic nie wiercę wcześniej auto sprzedam niż tam będę zaglądał część astr już 7 lat jeździ i żyje bez wiercenia to i moja tez da radę chyba ze będzie jakiś demontaż to zobaczę ale wiercić nie mam zamiaru.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#319

Nieprzeczytany post autor: melon »

qtom pisze:QR_BBPOST...bo jedynie co mi robili(darmowo w ramach kampanii) to ...wtryski LPG ...
Jakie miałeś objawy, że Ci te wtryski wymieniali i czy też na MED'y?
Ja właśnie czekam na decyzję GM, co do wymiany wtrysków u mnie.

Awatar użytkownika
qkiz

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 02 sty 2016, 12:30
Imię: Tomek
Auto: ASTRA G-----------> ASTRA J COSMO
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Tarnów

#320

Nieprzeczytany post autor: qkiz »

qtom pisze:QR_BBPOST skromne pytanie bo sie pogubiłem. wszyscy macie ten wlew w ramach kampanii czy tylko wybiórczo? bo byłem już dwa razy w tym roku z głupotami ale nic mi nie proponowali ze za darmo naprawią.
Najlepiej zadzwoń do innych ASO i pytaj o akcję podając VIN, bo różnie z tym jest. Będziesz miał pewność.

ODPOWIEDZ