Astra J wrażenia z jazdy

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Astra J wrażenia z jazdy

#81

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

Miałem dzisiaj przyjemność jechać do pracy taksówką Astrą J sedan 1,4 turbo z fabrycznym gazem, rocznik 2016, przebieg 60 tyś km. Nie omieszkałem zapytać o opinię no i się nasłuchałem. Auto było w serwisie już 6 razy, z tego 3 z powodu silnika i instalacji gazowej, raz ze skrzynią biegów i dwa razy coś tam z elektryką. Kierownica z tym przebiegiem wygląda gorzej niż u mnie. Taksówkarz powiedział żebym się zastanawiał tak długo, aż zdecyduje żeby się nie pchać w tego Opla.
Cały czas myślę o takiej Astrze w sedanie z tym silnikiem, nie koniecznie z gazem fabrycznym ale powiem szczerze że mnie zniechęcił.
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#82

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Też jestem zniechęcony,bo NIKT nie chce wyprodukować dobrego i taniego auta :lol: .Ostatnie 20 lat jakoś jeździłem,
a teraz jakoś nie mogę się rozpędzić.....co chwila coś mnie łapie za kieszeń :lol: .
Ostatnio zmieniony 12 paź 2016, 19:26 przez Automat, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
white14xer100

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sie 2015, 19:48
Imię: michaił
Auto: Astra J lift / hatchback
Silnik: B14XER
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 3 razy

#83

Nieprzeczytany post autor: white14xer100 »

patryk_wey pisze:QR_BBPOST Kierownica z tym przebiegiem wygląda gorzej niż u mnie
pewnie z uwagi nieustannego kręcenia po mieście...
a była skórzana?

losiu20

Astro-maniak
Posty: 474
Rejestracja: 15 sie 2016, 12:21
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#84

Nieprzeczytany post autor: losiu20 »

Ja przed zakupem też się nasłuchałem od przedstawiciela handlowego, który użytkuje Astre J kombi ale i tak się zdecydowałem i na razie jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#85

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

white14xer100 pisze:QR_BBPOST
patryk_wey pisze:QR_BBPOST Kierownica z tym przebiegiem wygląda gorzej niż u mnie
pewnie z uwagi nieustannego kręcenia po mieście...
a była skórzana?
Tak, skórzana.
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
white14xer100

Astro-maniak
Posty: 364
Rejestracja: 31 sie 2015, 19:48
Imię: michaił
Auto: Astra J lift / hatchback
Silnik: B14XER
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 3 razy

#86

Nieprzeczytany post autor: white14xer100 »

white14xer100 pisze:
patryk_wey pisze:QR_BBPOST Kierownica z tym przebiegiem wygląda gorzej niż u mnie
pewnie z uwagi nieustannego kręcenia po mieście...
a była skórzana?
ja tam nie chcę bronić J-ki, ale 60 tys. po mieście to pewnie jak 200 w trasie...

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#87

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Na stan kierownicy także wpływa stan rąk jak i sposób obracania kierownicą.
Jak ktoś ma brudne łapy i jeszcze trze nimi po kierownicy, to każda będzie uwalona.

Awatar użytkownika
Szprynkiel

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 20 kwie 2015, 23:01
Auto: Astra J HB
Silnik: A16XER
Województwo: lubuskie
Pomocny: 1 raz

#88

Nieprzeczytany post autor: Szprynkiel »

Niektórzy mają tak toksyczny pot, że np. zżera on skórę na kierownicy. Na początku nie dowierzałem dopóki się nie przekonałem na własne oczy. Kwestia diety i tego co się je a czego nie powinno się jeść - dla każdego inaczej to wygląda. Może akurat trafiłeś na gościa, który ma taki zdrowotny problem i nawet nie jest tego świadomy jak zresztą bardzo wielu ludzi. Ja większość też jeżdżę po mieście i moja kiera jest w idealnym stanie. I ogólnie uważam. że kierownica w naszych astrach jest bardzo dobra - to pierwsze na co zwróciłem uwagę jak wsiadłem pierwszy raz do auta w salonie.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2016, 13:09 przez Szprynkiel, łącznie zmieniany 1 raz.
1996 Astra F kombi X20XEV --> 2007 Vectra C kombi Z19DT --> 2014 Astra J HB A16XER
Obrazek

Awatar użytkownika
jaro93

Astro-maniak
Posty: 353
Rejestracja: 29 paź 2015, 19:39
Imię: Jarek
Auto: Mazda 3 BN HB
Silnik: PEY7 2.0l
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#89

Nieprzeczytany post autor: jaro93 »

Kolejna kwestia to taka, że jeśli samochód ma te 60tyś przejechane to czy pan taksówkarz impregnował sobie "skórę" na kierownicy. Każda skóra choćby była w porsche czy ferrari bez konserwacji zacznie pękać, łuszczyć się itd. i to normalna kwestia. Jeśliby chociaż raz w roku pojechał i zakonserwował sobie kierownicę, prawdopodobnie mogłaby wyglądać niebo lepiej. Sam u siebie posiadam "skórzaną" kierownice i boczki siedzeń. Po nieco ponad roku użytkowania samochodu od nowości pojechałem na kompleksową impregnację tychże elementów i różnicę można było wyczuć od razu. Skóra stała się mięciutka, odżywiona i ponownie nabrała kolorów. Także jak to mówią jak dbasz tak masz ;)

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#90

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

jaro93 pisze:Kolejna kwestia to taka, że jeśli samochód ma te 60tyś przejechane to czy pan taksówkarz impregnował sobie "skórę" na kierownicy.
Nie sądzę że w aucie służbowym zakonserwował sobie kierownicę. Przy zmianie auta na pewno będę kiedyś brał pod uwagę J-tke, ale nie tylko.
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ