Astra J wrażenia z jazdy

yanekoktagon

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11 kwie 2011, 20:45
Imię: michał
Auto: OPEL ASTRA J
Silnik: 1.6 115 KM A16XER

Astra J wrażenia z jazdy

#1

Nieprzeczytany post autor: yanekoktagon »

witam serdecznie
wreszcie odebrałem swoją ASTRA 1.6 ENJOY. dobrałem dość dużo dodatków i właściwie po konfiguracji wyszła mi wersja COSMO za wyjatkiem srebrnych listewek przy ramkach okien oraz dwustrefowej klimatyzacji. okazało się że doposażając auto samodzielnie wyszło mi mniej doposażając wersję ENJOY niż biorąc COSMO pomimo że kilka elementów takich jak pakiet OPC, BLUETOOTH, komputer pokładowy, elektryczny hamulec postojowy, podwójna podłoga bagażnika, felgi 17 cali, itp zostało dodanych cena cennikowa wciąż była nieco niższa od wspomnianej wersji.
co do terminu realizacji to zostałem bardzo mile zaskoczony. Auto zostało zamówione w ASO MINIEWSKI i czekałem dokładnie 2 tygodnie do momentu gdy samochód stanął na parkingu dilera.
montaż chlapaczy, ozdobnych listew progów przód i tył zajął może dwie godziny.
po zakupie od razu zmieniłem żarówki świateł mijania na H4 BLUEVISION. nie miałem jeszcze okazji sprawdzenia jak się zachowują światła w nocy, ale w poprzednich autach byłem zadowolony z tych żarówek.
trochę mnie zaskoczył sposób wymiany ale jakoś się udało:)
jestem miło zaskoczony działaniem fabrycznego BLUETOOTH, zwłaszcza funkcji sterowanych głosem. wszystko działa bez zarzutu. pozytywnie odebrałem także pracę tylnego zawieszenia, naprawdę fajnie trzyma się nawierzchni i jest ciche. spalanie w cyklu mieszanych wychodzi jak na razie 7.5 ltr ale liczę że po okresie dotarcia powinno nieco spaść.
do zauważonych przeze mnie minusów zaliczyć należy przede wszystkim dość głośny silnik w wyższym zakresie obrotów tak od 3000. kolejnym minusem dla mnie jest brak osłony pod silnikiem. domyślam się że wersje z silnikiem DIESEL maja ją na wyposażeniu. brak również wygłuszenia klapy silnika, w salonie ten element kosztuje... blisko 800 zł. powiedziano mi jednak że w niewielkim stopniu przyczyni się on do redukcji odgłosu silnika w kabinie kierowcy.
jak na dwa tygodnie użytkowania auto bardzo mi się podoba, postaram się z biegiem czasu dzielić się swoimi wrażeniami. pozdrawiam wszystkich użytkowników.

Awatar użytkownika
Grzechu2011

Astro-maniak
Posty: 1007
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:22
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Niepołomice

#2

Nieprzeczytany post autor: Grzechu2011 »

Gratuluje autka;] leczy chyba pomyliłeś działy! to jest dział techniczny! zapraszamy do działu pokaż swoja astrę! aha i nie zapomnij o zdjęciach! ;]
[External Link Removed for Guests]

olo40

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 28 lut 2011, 18:40
Imię: nieznane
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 115KM
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: olo40 »

yanekoktagon pisze:witam serdecznie
wreszcie odebrałem swoją ASTRA 1.6 ENJOY. pozytywnie odebrałem także pracę tylnego zawieszenia, naprawdę fajnie trzyma się nawierzchni i jest ciche. kolejnym minusem dla mnie jest brak osłony pod silnikiem. domyślam się że wersje z silnikiem DIESEL maja ją na wyposażeniu. brak również wygłuszenia klapy silnika, w salonie ten element kosztuje... blisko 800 zł.
Nie wiem jakim autem wcześniej jeździełeś ale ja się przesiadłem z Fokusa I - powiem tylko że tylna belka skrętna w Astrze jest o wiele bardziej głośna na dziurach niż tylny wielowachacz w Fokusie. Mam wrażenie że tył karoserii strasznie wpada w rezonans od tej belki skrętnej.
Co do wyciszenia klapy- u mnie była fabrycznie a mam wersję 1,6 Enjoy z pakietem Techno.

Faster

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 24 kwie 2011, 20:05
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra IV
Silnik: 1.6 115 KM
Pomocny: 2 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Faster »

Tu Ci przyznam rację, tył hałasuje niemiłosiernie szczególnie na popękanej nawierzchni :evil: ale radio troszkę głośniej i idzie się przyzwyczaić :evil:

patryczek11

Astro-maniak
Posty: 174
Rejestracja: 27 kwie 2011, 21:30
Imię: Patryk
Auto: Astra IV Sport Tourer
Silnik: 1.4 Turbo
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

#5

Nieprzeczytany post autor: patryczek11 »

Witam Dziwnie że nie masz wygłuszenia maski ... bo np w moim przypadku jest one i to nie powinno zależeć od wersji
Moja Aśka :)
[External Link Removed for Guests]

pio555

Astro-maniak
Posty: 180
Rejestracja: 21 mar 2007, 12:22
Imię: pio
Auto: Corsa C
Silnik: Z14XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pio555 »

patryczek11 pisze:Witam Dziwnie że nie masz wygłuszenia maski ... bo np w moim przypadku jest one i to nie powinno zależeć od wersji
ja mam cosmo i nie mam wygłuszenia maski
[External Link Removed for Guests]

patryczek11

Astro-maniak
Posty: 174
Rejestracja: 27 kwie 2011, 21:30
Imię: Patryk
Auto: Astra IV Sport Tourer
Silnik: 1.4 Turbo
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

#7

Nieprzeczytany post autor: patryczek11 »

ja znowu sport i mam ..
Moja Aśka :)
[External Link Removed for Guests]

Faster

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 24 kwie 2011, 20:05
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra IV
Silnik: 1.6 115 KM
Pomocny: 2 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Faster »

W Enjoy też mam, może był po prostu okres w którym to montowali a potem przestali, tak samo z tym podświetlaniem drzwi, niektórzy narzekali że tego nie mają chociaż inni w tej samej wersji mieli.

yanekoktagon

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11 kwie 2011, 20:45
Imię: michał
Auto: OPEL ASTRA J
Silnik: 1.6 115 KM A16XER

#9

Nieprzeczytany post autor: yanekoktagon »

no niestety, u mnie nie "dali" wygłuszenia, może robili w zbyt dużym pośpiechu. swoją drogą zastanawiam się czy to wygłuszenie ma jakieś znaczenie, czy rzeczywiście pomaga, spotkałem się z opinią że raczej nie ma ono zbyt dużego znaczenia.co do zawieszenia, dziś odbyłem trasę 480 km focusem z 2004 roku. pomijając stopień zużycia auta uważam że astra trzyma się zdecydowanie lepiej i nie zaobserwowałem u siebie głośnej pracy tylnej belki ani rezonansu o którym wspominacie ale...może wszystko przede mną?:)

patryczek11

Astro-maniak
Posty: 174
Rejestracja: 27 kwie 2011, 21:30
Imię: Patryk
Auto: Astra IV Sport Tourer
Silnik: 1.4 Turbo
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska

#10

Nieprzeczytany post autor: patryczek11 »

Daj fotki aśki w odpowiednim dziale :D
Bo widze że ciekawy kolorek masz
Moja Aśka :)
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ