O wyższości Astry J nad Golfem 6 :)

Awatar użytkownika
osa123

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2013, 8:35
Imię: osa
Auto: astra j
Silnik: 1600
Województwo: pomorskie

Re: O wyższości Astry J nad Golfem 6 :)

#11

Nieprzeczytany post autor: osa123 »

Już nigdy nie kupię opla toż to szmelc na kółkach, w serwisie co 2 miesiące, traktowanie klienta jak spotkanie z ufo, auto za 70 tyś zł, a stuki w tylnym zawieszeniu naprawiają taśmą klejącą!!!!!!!!!!, zwykłe barany i tyle. I dziwić się że opel ma problemy finansowe, a dlaczego nie ma ich audi, bmw, volkswagen tyle i na temat.

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#12

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

porównać audi i bmw do Opla :lol: W sumie Bentley'a, Jaguara też mógłbyś tam wrzucić

krzy-maciej

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2012, 8:52
Imię: Krzysztof
Auto: Astra Sports Tourer
Silnik: 1.4 140 KM
Województwo: wielkopolskie

#13

Nieprzeczytany post autor: krzy-maciej »

Osa123 - polecam zmienić serwis. Na początku też jeździłem ze swoim do pewnego ASO w Poznaniu i ciągle mnie zbywano. Zmieniłem w końcu na inny serwis (ASO) i problem się skończył. Zupełnie inna obsługa, konkretnie i bezproplemowo. Jeżeli jesteś nie zadowolony z jednego serwisu, skorzystaj z usług drugiego. Swoją droga miałem kiedys VW i też mnie zbywano... Wszystko zalezy od stacji obsługi jak traktuje swoich klientów i to niezależnie czy jest to VW, Opel, czy Ford, no chyba, że kupisz Mercedesa lub BMW o którym wspominasz. VW wyłączam z tej grupy.

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

krzy-maciej mam pytanie na jaki serwis zmieniłeś, bo auto kupiłem u Bońkowskiego Poznań ale ze ze względu na miejsce zamieszkania bliżej mam do Szpota w Swarzędzu. Auto chodzi idealnie ale na przegląd gwarancyjny chciałbym jechać do sprawdzonego serwisu.
Pozdrawiam
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

krzy-maciej

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 08 lis 2012, 8:52
Imię: Krzysztof
Auto: Astra Sports Tourer
Silnik: 1.4 140 KM
Województwo: wielkopolskie

#15

Nieprzeczytany post autor: krzy-maciej »

aras2- auto kupiłem u Bońkowskiego i TU się opłacało. Dali największe rabaty. Ale serwis niestety poniżej krytyki. Serwisuję teraz u Szpota i widzę różnicę kolosalną. Aso zmieniłem po problemach z kolektorem ssącym, który w końcu został wymieniony na Kaliskiej. Na Polskiej byłem ze świecącą diodą CHECK - 8 razy i niestety nie potrafili stwierdzić dlaczego się dioda pali. Kazali mi na miesiąc pozostawić auto co było dla mnie nienormalne. Pomyślałem, że gość się chyba naćpał. Na Kaliskiej od razu wiedzieli co się stało. Duże ukłony dla tego Aso w Poznaniu. Do tego umyli auto i wyluksowali, co na Polskiej nie zdarzyło się przez 8 kolejnych wizyt.

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Ok. Dzięki za odpowiedź.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

Klerepatis593x

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 01 lip 2018, 10:33
Imię: Msteusz
Auto: Astra J
Województwo: lubelskie

#17

Nieprzeczytany post autor: Klerepatis593x »

Masakry

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 18 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

C'mon, Golf to inna klasa jakości wykończenia (spasowanie, materiały) oraz samego komfortu (w tym prowadzenia się fury i wyciszenia) ... to też zupełnie inna półka cenowa (ale też niższy spadek wartości używek) oraz potencjalnie inne (większe) problemy użytkowe (silniki TSI potrafią płatać kosztowne figle, a serwis VW jest bardziej kosztowny niż Opla). Dodatkowo Golfy są droższe w ubezpieczeniu (grupa podwyższonego ryzyka kradzieży). Ja akurat na grupę VAG mam srogie uczulenie, głównie przez kierowców-półmózgów siadających za kółkiem Gólfów, Paseratti czy kAudi (trzymających się na ślinę), którzy sądzą że wygrali życie jadąc autem ze znaczkiem VW lub czterema kółkami ... poza tym wnętrze VAG mi nie pasuje ergonomicznie (głównie przez ekran umieszczony zbyt nisko na konsoli - dotyczy to także np. Octavii), a same wzornictwo jest bardzo nudne, zachowawcze.
W niektórych kręgach Golf = lans na dzielni (Passat = król osiedla), a w innych to obciach i żenada ... można je lubić lub nienawidzić, autko skrajności ... Astra jest w zamian dość neutralna :)
Ostatnio zmieniony 04 lip 2018, 21:13 przez NimnuL, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeżdżę, więc jestem

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

No ja ostanio zmieniłem Peugeota 407 na Astre J i moja żona również twierdzi że astra jest neutralna z tym że ona używa słowa nudna ale żona ma MINI więc astrą jej nie zachwycisz. :P. Ale faktem jest że czasem nie mogę sterixa znaleść na parkingu bo tak się wtapia w otoczenie. Mi ogólnie sie podoba jedyne czego nie lubie to to przetłoczenie /załamanie na środku maski, konsola IMO wcale nie jest przeładowana dla mnie bardzo praktyczna. Jedynie widoczność na boki w przód jest kiepska do tyłu też ale od tego są lusterka.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#20

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Ja miałem mnóstwo vagow,wieloma jeździłem i porównanie AJ i Golfa 6....

Biorę astre,wygląda nowoczesniej,ma przyjemniejsze wnętrze. Jest poprostu fajniejsza.
Miałem a3 z 2013' 1.2 TFSI ...jeździło sie ok, ale nie było "wodotyrskow" nie ma sensu przepłacać. Astra ma przyjemne wnętrze o wiele przytulniej jak w a3,golfie....

Mając do wyboru Leon/astra myslalbym nad leonem Ale golf/astra bez wahania...golf nudny,nijaki.
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

ODPOWIEDZ