Rezultat wymiany żarówek H7 i W21/5W na inne.

Lezz

Astro-maniak
Posty: 289
Rejestracja: 09 sie 2012, 18:40
Imię: Leszek
Auto: Astra IV Sport
Silnik: DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

Rezultat wymiany żarówek H7 i W21/5W na inne.

#1

Nieprzeczytany post autor: Lezz »

witam
Chciałbym się z wami podzielić moją ostatnią wymianą przedniego oświetlenia a konkretnie żarówek H7 i W21/5W na nowe.
Jako H7 zamontowałem Philips Blue Vision, natomiast jako W21/5W zamontowałem HQ Auto Lighting.

To była moja pierwsza wymiana żarówek bez doświadczenie i trochę się namęczyłem, ale się udało. Gdzieś czytałem, że wymiana żarówek jest bezproblemowa....hm, więc powiem że oni chyba nie mieli bezproblemowego auta 8-) Nawet teraz, gdy wiem jak się je wymienia, to twierdzę że jest to o wiele trudniejsze, niż w moim poprzednim aucie.
Nie o to mi jednak chodzi.
Poniżej macie linki do zdjęć, dzięki którym zobaczycie różnicę pomiędzy tradycyjnymi żarówkami, a tymi nowymi.
Stare i nowe żarówki zapewne rozpoznacie, mimo że mogą być w odwrotnej kolejności.


[External Link Removed for Guests]
Światła pozycyjne

[External Link Removed for Guests]
Światła do jazdy dziennej

[External Link Removed for Guests]
Światła do mijania i pozycyjne

[External Link Removed for Guests]
Światła do jazdy dziennej w porze dziennej

Awatar użytkownika
szumek

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2012, 11:38
Imię: Michał
Województwo: zachodniopomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: szumek »

Moim zdaniem faktycznie lepsza barwa światła.. a jak z zasięgiem i oświetleniem samej drogi? Widać też różnicę?

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#3

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

Kurcze przyznać muszę, że dzienne lepiej niż moje Polarg :| musiałbym zobaczyć jak one wyglądają w dziennym świetle - czy je widać

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

Miałem te HQ Auto Lightning, świecą ładnie na biało ale z bliska wydawają paskudną niebieską poświatę. Porównywałem je z Polarg M13 (niestety ich nie mam) i japońskie świecą o wiele lepiej i nie mają meganiebieskich przebłysków w kloszu. Poza tym jak miałem te HQ to często kierowcy jadący z naprzeciwka błyskali mi długimi żebym zapalił światła bo przy lekkim słońcu światło było słabo widoczne. Obecnie wróciłem do fabrycznych żarówek ale mocno zastanawiam się nad Polarg M13. Do świateł mijania używam Osram Cool Blue Intense (tych z certyfikatem ECE, te bez ECE - wersja Hyper - świecą lepiej no ale w razie kontroli przewalone) i świecą ładnie, prawie jak ksenony. :-)

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#5

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

Błażej Polargi to najlepiej ze stanów. Ja tak ściągałem i o dziwo przesyłka jechała/płynęła/leciała/szła do mnie 8 dni!

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

No właśnie kupiłem tu -> [External Link Removed for Guests] (chyba ciutkę taniej). Zobaczymy jak długo to do mnie będzie szło...

A tak BTW te Polargi to chyba ECE nie mają, co? Mają w ogóle jakieś normy nabite na sobie? :-)

Lezz

Astro-maniak
Posty: 289
Rejestracja: 09 sie 2012, 18:40
Imię: Leszek
Auto: Astra IV Sport
Silnik: DTJ
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk

#7

Nieprzeczytany post autor: Lezz »

Co do porównania oświetlania i zasięgu świecenia to już niestety takiego nie zrobię, bo nie robiłem zdjęć dla starych żarówek, a już nie mam ochoty znów zmieniać nowych na stare. Może ktoś kto ostatnio wymieniał lub będzie wymieniał na Philipsy zrobi takie zestawienie.
Generalnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Szczególnie z żarówek do świateł dziennych, bo na starych lampy świeciły mi wręcz na pomarańczowo, a teraz jest ładnie bielutko.
Póki się jakaś nie spali to nic nie będę ruszał, bo nic więcej mi nie trzeba. Te żarówki do jazdy dziennej podobno są dopuszczone obrotu.
Możliwe, że Polarg jest lepszy - nie sprawdzałem - jak będę miał okazję to się przekonam.

[External Link Removed for Guests]
Światła dzienne w powiększeniu.

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 18 sie 2012, 15:47 przez Lezz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

Te UK Lighning to chyba to samo co to [External Link Removed for Guests] Ja właśnie miałem dokładnie te co na Allegro (wg mnie te żarówki są identyczne). Ładnie świeciły na biało ale za wielki odblask niebieskiego był w kloszu wiec wróciłem do starych.

Faster

Astro-maniak
Posty: 734
Rejestracja: 24 kwie 2011, 20:05
Imię: Paweł
Auto: Opel Astra IV
Silnik: 1.6 115 KM
Pomocny: 2 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Faster »

Ciekawe porównanie, ja też mam obecnie żarówki Polarg i jestem zadowolony, do świateł mijania mam osram night breaker i też jestem zadowolony, chociaż coraz bardziej myślę o philipsach blue vision i wymianie tych do jazdy dziennej na coś diodowego. Kolega ma mi załatwić żaróweczki które powinny pasować jak już je dostane i zobaczę jak to będzie wyglądało to wrzucę fotki.

bizmon1

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 10 sie 2012, 21:43
Imię: Karol
Województwo: pomorskie

#10

Nieprzeczytany post autor: bizmon1 »

Panowie jak się wam udało wyciągnąć żarówkę od strony kierowcy? ja nawet do tej pierońskiej osłony nie mogę sięgnąć a co dopiero żarówki.. Sprawa tyczy się zarówno świateł mijania jak do jazdy dzienniej.. Demontowaliście zbiorniczek płynu do spryskiwaczy czy jak?

ODPOWIEDZ