Stacja multimedialna.

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 856
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 97 razy

Re: Stacja multimedialna.

#1751

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

Moja - użytkowana już ponad 3 lata - stacja niskich temperatur nie zauważa.
Prawdą jest też, że chyba nie była eksploatowana w temperaturze niższej niż -10 stopni, bo w moich okolicach, tak zimno nie było...
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
rogus85

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2023, 18:22
Auto: Zafira c
Silnik: B14NET
Województwo: łódzkie

#1752

Nieprzeczytany post autor: rogus85 »

Cześć,

mam pytanie czy ktoś z Was montował android radio do zafira C w miejsce CD600.

Chce wymienić 600 na android auto ale nie chciał bym przekładac całości tylko w miejsce fabrycznego wyświetlacza zamontować androida. Orginalny ma 7" i radia sprzedawane do Astry również 7" tylko pytanie czy taka przekładka jest możliwa aby wszystko działało prawidłowo.

PanTeutates

Astro-maniak
Posty: 646
Rejestracja: 17 kwie 2022, 5:32
Auto: Astra k
Silnik: 14xft
Rocznik: 2017
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 52 razy
Pomocny: 25 razy

#1753

Nieprzeczytany post autor: PanTeutates »

W dobrym tonie jest najpierw zajrzeć do przywitałni.w tym temacie nasz raduj radyjka z funkcjonalnością fabrycznego.
Może wybierzesz któryś z polecanych tutaj modeli?

Andrzej1985

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 04 maja 2021, 21:01
Imię: Andrzej
Auto: Astra J
Silnik: NET
Rocznik: 2013
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 23 razy

#1754

Nieprzeczytany post autor: Andrzej1985 »

Cześć , mam pytanie ma ktoś zamontowaną stację multimedialną ale 7 calowa ? I robił to stosunkowo niedawno i może podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej ? A może też ktoś ma jakiś sprawdzony link do jakieś strony gdzie można zamówić. Z Ali express przy takim zamówieniu mogą cło doliczyć i myślę , że to przedrozy koszty choć doświadczenie przy tak drogim zamówieniu nie mam.
Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi

damrades

Astro-maniak
Posty: 160
Rejestracja: 25 cze 2011, 10:52
Imię: Damrades
Auto: Astra J
Silnik: 1.4 NET 1.4T LPG
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 9 razy

#1755

Nieprzeczytany post autor: damrades »

Obrazek
Chciałbym kupić takie radyjko. Pytanie czy pod przycisk po lewej do się podpiąć lub wymienić oryginalny przycisk LPG.
Mam fabryczną instalacje LPG i muszę ją gdzieś podpiąć. W żadnych aukcjach nikt nie wspomina o przyciski LPG.
Ma ktoś doświadczenie z tym radiem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 856
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 97 razy

#1756

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

Tak. Da się.
Trzeba podmienić przycisk z zakupionego radia, na oryginalny i podłączyć.
Poniżej mój filmik, na którym widać tan podmieniony przycisk. Wprawdzie radio inne, ale zasada ta sama...

[External Link Removed for Guests]
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

damrades

Astro-maniak
Posty: 160
Rejestracja: 25 cze 2011, 10:52
Imię: Damrades
Auto: Astra J
Silnik: 1.4 NET 1.4T LPG
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 9 razy

#1757

Nieprzeczytany post autor: damrades »

bolobol pisze:
14 sty 2024, 17:43
Tak. Da się.
Trzeba podmienić przycisk z zakupionego radia, na oryginalny i podłączyć.
Poniżej mój filmik, na którym widać tan podmieniony przycisk. Wprawdzie radio inne, ale zasada ta sama...

[External Link Removed for Guests]
Dzięki za info.
Przełożenie przycisku jest bezproblemowe czy trzeba pokombinować,
Odnośnie twojego - tesla:
- czy podczas montażu musiałeś cos wycinać żeby weszło czy spasowało bezinwazyjnie ( widziałem film z montażu i koleś wycinał poprzeczkę w konsoli )?
- czy mocno świeci w nocy - czy przyciemnia się tak jak oryginalne?

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 856
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 97 razy

#1758

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

Po pierwsze, chyba muszę zrewidować swoje poprzednie zapewnienie, że się da. Przyjrzałem się przyciskom (pod LPG) 10-cio calowej Tesli oraz radia 7 cali i... są różne(!), tzn. mają inny kształt. Te z "małego" radia, mogą nie pasować tak jak u mnie.

Co do samego przełożenia przycisku, to problemu raczej nie ma, ale tak jak z wszystkimi plastykami - trzeba uważać.

Teraz co do mojej Tesli; wcześniej o tym nie wiedziałem, ale jest sposób żeby niczego nie wycinać.
Z grubsza mówiąc, Tesla to tablet z przymocowanym do niego z tyłu - nazwijmy to - "panelem starowania".
W moim przypadku, ten panel przykręcony był mniej - więcej w środkowej części tabletu. Widziałem na YT
[External Link Removed for Guests]
jak gościu odkręcając 4 śrubki, przełożył ten "panel" maksymalnie do góry
21.jpg
i wtedy nie było konieczności wycinania belki środkowej.
Nie znając tego sposobu, odciąłem belkę ale tylko z dwóch stron by przy montaży można było ją lekko podgiąć ku dołowi.

Co do świecenia w nocy to świeci raczej blado. Dodatkowy problem, to brak możliwości zmiany koloru podświetlenia i dlatego, po zakupie świeciła tylko na biało. Teraz, trochę to zmodyfikowałem, malując czerwonym flamastrem przyciski od wewnątrz.
Tak to teraz wygląda:
IMG_20210112_140829 [nowy1].jpg
I na koniec.
Osobiście odradzam zakup 7 calowego radia. Jest mało ergonomiczne. Ma za mały ekran, przez co sterowanie jej funkcjami podczas jazdy, jest bardzo utrudnione. Ponadto, dotykowy ekran jest dość mocno cofnięty w głąb deski, co dodatkowo utrudnia korzystanie z niego...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

damrades

Astro-maniak
Posty: 160
Rejestracja: 25 cze 2011, 10:52
Imię: Damrades
Auto: Astra J
Silnik: 1.4 NET 1.4T LPG
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 9 razy

#1759

Nieprzeczytany post autor: damrades »

Mam pytanie.
1. Czy 4/64 4CORE daje rade czy bedzie za mało?
2. Czy standardowa oferowana kamera cofania AHD daje rade czy jest to raczej gadżet i kupić zestaw bez a potem dokupić
3. Jak odbiera radio? Czy trzeba dokupić wzmacniacz sygnału?

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 856
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 97 razy

#1760

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

Moje właśnie jest 4/64, 4 (albo 8?) core, Android 10 (przynajmniej tak pisze w info o radiu), WiFi + 4G i na teraz, jeszcze starcza.
Gdybym kupował dziś (moje używam ponad 3 lata a to prawie wieczność w elektronice), brałbym 6 - 8RAM, 64 -128 ROM i - jeśli to możliwe i w miarę tanie - najnowszy Android oraz koniecznie 4 - 5G + (opcjonalnie) WiFi. Wprawdzie ROM, mogę rozszerzyć pendriv'em, ale to nie telefon i aż tyle ROM'u w tym radiu, nie potrzebuję. Obecne 64GB zapełniłem w ok 60%.

Kamerę cofania i rejestrator jazdy z wyświetlaczem w chromatycznym lusterku wstecznym, miałem założone już wcześniej i obie te chińskie kamerki, działały też z Teslą. Wprawdzie rejestrator wymieniłem na budżetową kamerkę z ADAS (bez wyświetlacza), ale chyba niepotrzebnie, bo wszystkie gadżety, które zapewnia ADAS wyłączyłem. Jedne mnie wkurzały, inne rozpraszały. :-)

Wzmacniacz antenowy też dołożyłem bardziej na wyrost, niż z konieczności.
W mojej okolicy jest miejsce o gorszej propagacji i myślałem, że wzmacniacz załatwi sprawę - nie załatwił... :(
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ