Stacja multimedialna.

Awatar użytkownika
janpat

Astro-maniak
Posty: 1293
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:18
Imię: Janusz
Auto: Astra J GTC OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 27 razy

Re: Stacja multimedialna.

#521

Nieprzeczytany post autor: janpat »

hermani - Bartek
2. Inna lokalizacja anteny może nie pomóc. Wstrzymaj się i trochę i obserwuj. Ostatnio zaobserwowałem że zdarzają się okresy że zamiast 8-10 satelitów jest 1 i to w takich miejscach gdzie był max..
4. Zależy jaki zastosujesz modem. Jeśli taki jak sugerowałem to możesz go podpiąć do ładowarki telefonu i masz 2 usb radia wolne.
6. Próbowałem zastosować i nie pomogło. Najlepiej dodatkowy wzmacniacz w antenie np w rekinie np z Onstar. Temat ogarnięty przez jednego właściciela AJ z UK.
7. Banan to podstawa w tych radiach. Jeden producent tego typu obudowy. Jest na to sposób ale nie jest to prosta sprawa. Pisałem o tym i jak czas pozwoli do połowy roku powinienem ogarnąć temat.
11. U mnie 126 ale zapytaj sprzedawcy. Jest Ci to winny.
Uważaj na launchery bo potrafią namieszać. Sam podczas testów innych niż fabryczny miałem przypadki że podczas odinstalowania launchera nie uruchamiał się na powrót fabryczny. Po wszystkich testach zostałem przy Agama Launcher. Dla mnie idealny.
Obrazek
.........Astra J GTC OPC Line Bi - Color..........

Awatar użytkownika
bubis

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2019, 15:34
Imię: Robert
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#522

Nieprzeczytany post autor: bubis »

Ad 2 umieściłem w desce pod pokrywa środkowego głośnika, sygnał jest ok zrobiłem trasę do Włoch i nigdzie nie zgubił sygnalu,no po za tunelami 😁

Awatar użytkownika
janpat

Astro-maniak
Posty: 1293
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:18
Imię: Janusz
Auto: Astra J GTC OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 27 razy

#523

Nieprzeczytany post autor: janpat »

Antena umieszczona po prawej stronie od schowka pasażera, pod poduszka powietrzną na wysokości jej wyłącznika. Odbiór satelitów jak poniżej. Radio czyta z tego co zauważyłem max z 10.

Obrazek
Obrazek
.........Astra J GTC OPC Line Bi - Color..........

Awatar użytkownika
hermani

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 05 lut 2018, 0:24
Imię: Bartek
Auto: Astra J Sedan 2017
Silnik: B16XER
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 3 razy

#524

Nieprzeczytany post autor: hermani »

Myślałem ostatnio bardzo intensywnie o wymianie anteny na płetwę rekina - tylko i wyłącznie że względów wizualnych. Aby zapewnić prawidłowy odbiór radia chciałbym do stacji podpiąć jakaś inna antenę- np przyklejaną do szyby (może schowalbym ją niewidocznie w miejscu trzeciego światła stopu), bądź schowaną gdzieś w słupku A. Poniżej coś przykladowego. Ewentualnie jeśli ktoś instalowal do stacji inna antene niz fabryczna i sie sprawdzila to chetnie zaczerpne inspiracji.
PLN 16.65 5%OFF | Automobiles Power Amplified Window Glass Mount AM FM Radio Antenna High Sensitivity Metal Auto Car Audio Stereo Aerial
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
JKP

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2018, 13:01
Imię: Jaromir
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET+LPG
Rocznik: 2014
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Wdzięczny: 1 raz

#525

Nieprzeczytany post autor: JKP »

Cześć,
hermani pisze:
12 lut 2019, 22:25
... wrzucić jakąś navi offline - google maps są moimi ulubionymi, ale w razie awarii internetu chciałbym żeby coś nawigowało offline na całym ekranie.
Polecam darmową mapę UMP (jeśli chodzi o Polskę)
[External Link Removed for Guests]

Stale myślę o stacji ale zniechęcają mnie problemy z odbiorem radiowym. Pewnie bym już dawno wymienił swoją 300.

Awatar użytkownika
Krystian1995

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2018, 15:01
Imię: Krystian
Auto: OPEL ASTRA J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: kujawsko-pomorskie

#526

Nieprzeczytany post autor: Krystian1995 »

Witam,
Także pasiadam Radyjko na Androidzie do mojej Astry J, lecz mam z nim problem mianowicie rano po nocy lub nie użytkowaniu auta przez kilka godzin odpalajac auto radio włącza się i wyłącza kilka razy, zawiesza się i działa dopiero po 10 min lub potrafi się zupełnie zawiesić i muszę odłączyć kleme od Akumulatora żeby zresetować sprzęt. Wie może ktoś czemu tak się robi lub czym to jest spowodowane? Czy miał ktoś podobny przypadek?
Pozdrawiam

malarznl

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 29 cze 2017, 19:34
Auto: astra j
Silnik: a16let
Rocznik: 2011
Województwo: Zagranica - Azja
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 7 razy

#527

Nieprzeczytany post autor: malarznl »

nie pomogę Ci ale postaram się pomóc innym żeby Ci pomogli (troche maślanie wyszło :D )
Myślę że powinienes napisać wiecej o tym radyjku:
jakie (foto... lub link z kupna),
na jakim antku,
czy było już przy zakupie samochodu, czy sam podłączałes (jeśli Ty to jak) ...
Z pobieżnej lektury tego wątku (bo sam myślę o kupieniu stacji) wynika że nie ma standardu przy zamianie i nie zawsze jest to plug-play...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Krystian1995

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2018, 15:01
Imię: Krystian
Auto: OPEL ASTRA J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: kujawsko-pomorskie

#528

Nieprzeczytany post autor: Krystian1995 »

Navi kupiłem na autonawigacje.pl
Jest na androidzie 8.0.0 oreo,
Podłączył mi elektromechanik.
Fotki z oprogramowaniem, i fotka z błędem który się często pojawia. Przywracalem już ustawienia fabryczne
Pozdrawiam 😀😀
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
hermani

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 05 lut 2018, 0:24
Imię: Bartek
Auto: Astra J Sedan 2017
Silnik: B16XER
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 3 razy

#529

Nieprzeczytany post autor: hermani »

Krystian - może spróbuj zaktualizować system? Gdzieś tutaj, czy na forum insigni były tematy i pokazane jak to zrobić. Jeśli to nie pomoże, to zgłaszaj na reklamacje. Podejrzewam, że mam identyczny model i wersję co Twoja, ale u mnie takie rzeczy się nie dzieją - ja nic nie aktualizowałem. Jedynie co to zainstalowałem Agama Launcher, kilka innych launcherów na próbę oraz yanosika, sygica i to tyle.

Awatar użytkownika
Rabbit

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 21 maja 2017, 0:57
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 6 razy

#530

Nieprzeczytany post autor: Rabbit »

Błędy wskazują na jakieś urządzenie podłączone do USB bądź kartę pamięci. Spróbuj wyciągnąć wszystko przed uruchomieniem i sprawdź czy sytuacja się powtórzy.

ODPOWIEDZ