Stacja multimedialna.

damrades

Astro-maniak
Posty: 160
Rejestracja: 25 cze 2011, 10:52
Imię: Damrades
Auto: Astra J
Silnik: 1.4 NET 1.4T LPG
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 9 razy

Re: Stacja multimedialna.

#1761

Nieprzeczytany post autor: damrades »

A jak jest z poduszkami po zamontowaniu tesla? Trzeba dodatkowy kabel dokupić żeby nie było komunikatu nie podłączonych poduszek?

Awatar użytkownika
Gangi

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2024, 10:19
Auto: Astra j
Silnik: A14net
Rocznik: 2013
Województwo: małopolskie

#1762

Nieprzeczytany post autor: Gangi »

Dzień dobry. Kupiłem stację, zamontowałem, wszystko działało, a po dniu zaczęła sama się poglasniac aż na full. Rozpiąłem, spiąłem jeszcze raz i pokrętło już nie działa, przyciski na kierownicy też. Co się mogło stać? Czy jest na forum ktoś z okolic kto mógłby to jakoś ogarnąć? Zamówiłem małą stację, fajnie to wygląda, i działa CarPlay bez problemu, tylko to sterowanie :(

Awatar użytkownika
Samson82

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2024, 21:33
Imię: Karol
Auto: Opel Astra H 1.3 CDTI
Rocznik: 2008
Województwo: mazowieckie

#1763

Nieprzeczytany post autor: Samson82 »

Witam mam pewien problem z komunikacją między samochodem a canbus. Kupiłem sobie nowe radyjko: [External Link Removed for Guests] Do opla astra h 2008.
Wszystko fajnie gra, jednak radio nie wykrywa biegu wstecznego (powinno przełączyć się na tryb kamery cofania nawet jeśli nie jest podłączona) oraz wielu innych funkcji typu otwarte drzwi itp. Generalnie od nowości mam czujnik cofania który załącza się od razu po wbiciu biegu wstecznego. Próbowałem wielu rzeczy np. zmieniać typ canbox w ustawieniach, kable powpinałem kilka razy no i brak mi pomysłów. Jest to bardzo podobna stacja do tej: [External Link Removed for Guests] (tutaj od razu wszystko działa bez zarzutów). Problem z samochodem czy radiem? W komentarzach z aukcji wszystko działało fajnie.
Mam taki nowy dekoderek czy możliwe że jest "za nowy" bo już naprawdę kończą mi się pomysły...
Obrazek
Może samochód ma inną magistrale? kij wie słabo się na tym znam dlatego szukam pomocy :(

Awatar użytkownika
Papaj77

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2024, 1:01
Auto: Astra J
Województwo: dolnośląskie

#1764

Nieprzeczytany post autor: Papaj77 »

Witam, kupiłem auto A j gtc wraz z radiem typu Tesla Ts10 i jest problem ze stacjami radia. Mianowicie, muzyka, czy filmy poprzez usb są odtwarzane, wszystko jest ok, natomiast radio nie wykrywa żadnej stacji, nie słychać żadnych szumów. Nie działa też automatyczne wyszukiwanie tylko ręcznie można przerzucać częstotliwości. Czekam na separator do anteny, ale nie wiem czy to coś zmieni skoro nie ma nawet szumów. Reset, czy powrót do ustawień fabrycznych nie pomaga. Wcześniej w innym radiu był wybór kraju w tym nic takiego nie znalazłem. Ktoś miał taki przypadek?

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 878
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 98 razy

#1765

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

Nie do końca rozumiem; kupiłeś z niesprawnym radiem, czy już u ciebie się zepsuło?

"Na pierwszy rzut oka" wydaje się, że to jakiś problem z podpięciem anteny do radia. Sprawdzałeś to? Wiesz jako to zrobić?
Na drugi rzut oka - niewłaściwe ustawienie canbus'a, ale musiałbyś wysłać fotkę - a jeszcze lepiej filmik - z ustawieniami radia, żeby ewentualni "pomocnicy" wiedzieli o jaki interfejs radia chodzi.
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Papaj77

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2024, 1:01
Auto: Astra J
Województwo: dolnośląskie

#1766

Nieprzeczytany post autor: Papaj77 »

Dziękuję za odp. Co do instalacji anteny, tj. przewodu na dachu nie sprawdzałem. Zakupiony separator nic nie dał. W ramach wyjaśnienia, radio fm rzekomo działało (tak twierdził dostawca auta, ale przy transporcie ściągnął antenę bo mu przeszkadzała i ją zgubił). Bata zakupiłem o odpowiedniej średnicy nowego w podrubie. Gdzie są ustawienia radia tego nie wiem. Canbus zmieniałem, na tym ustawieniu słychać dźwięk z pena, czy z telefonu, przyciski na kierownicy działają. Spróbuję jeszcze podmienić na krótko jakaś zewnętrzną antenę i już nie mam pomysłu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Papaj77

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2024, 1:01
Auto: Astra J
Województwo: dolnośląskie

#1767

Nieprzeczytany post autor: Papaj77 »

Podłączenie zewnętrznej anteny nic nie dało, dalej radio fm nie odbiera fal. Nie działa automatyczne strojenie, można tylko suwakiem manualne zmienić ale i tak nie ma głosu. Nie ma też możliwości wyboru zakresu, jest tylko fm1. Adapter canbus na zdjęciu. Znalazłem możliwość ustawienia kontynentu, ale czy wybieram Azję, Europę czy Amerykę nic to nie zmienia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 878
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 98 razy

#1768

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

Gdzie tę zewnętrzną antenę podłączałeś? Bezpośrednio do gniazda antenowego w Tesli?

Ta fotka nic mi nie mówi, a wspominając o Canbus, miałem na myśli jego ustawienia - nie puszkę, która jest uniwersalna i równie dobrze można ją podłączyć do Forda, Hondy albo Opla. Chodzi o to, że żeby połączyć się z ww. modelem, trzeba Canbysowi wskazać w ustawieniach ten model.

U mnie wygląda to tak:
Bez tytułu.jpg
Niestety - twoje radio ma inny interfejs i jeśli to wina ustawień canbus'a nie jestem w stanie ci pomóc... :-(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
JND

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2024, 13:28
Imię: Julien
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Rocznik: 2015
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz

#1769

Nieprzeczytany post autor: JND »

Czesc, mam pytanie.
Posiadam Opelka Astra J z 2015 z stacją Navi 650 i myślałem nad jego zmianą na jakiegos androida albo apple carplay. Jestem w tym świeży, więc nie jestem pewien co do kompatybilności i czy pierwszy lepszy mechanik by mi to zamontował? Mogę was prosić o jakieś sprawdzone stacje multimedialne z wyzej wymienionym systemem? Dzieki bardzo

PanTeutates

Astro-maniak
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2022, 5:32
Auto: Astra k
Silnik: 14xft
Rocznik: 2017
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 54 razy
Pomocny: 25 razy

#1770

Nieprzeczytany post autor: PanTeutates »

Myślałeś o zmianie Opelka na Androida?

ODPOWIEDZ