Opel-scanner, oryginał, wymiana doświadczeń

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5372
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 130 razy
Kontakt:

Opel-scanner, oryginał, wymiana doświadczeń

#301

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

a widzisz, mówiłem, że gość na bieżąco aktualizuje program, która to wersja to ogarnia?

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#302

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Niestety jeszcze Nie aktualizacja ale corsa e i to tylko 17 rok metoda prób dała wyniki
W najnowszej aktualizacji widzi Icp zafiry ale brak programowania muszę to napisać mu jak wyślę logi z corsy bo prosił
Ostatnio zmieniony 19 gru 2017, 12:21 przez qtom, łącznie zmieniany 3 razy.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5372
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 130 razy
Kontakt:

#303

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

czyli coś zmienił, bo pamiętam, że ktoś na forach pisał, że corsy E 2017 nie ogarniał opel-scanner

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#304

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Ja pisałem na dziś tylko ICP resztę trzeba kombinować jutro wyślę logi
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
tEREk

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2011, 10:25
Imię: Łukasz
Auto: Opel Zafira
Silnik: 1.9 CDTI

#305

Nieprzeczytany post autor: tEREk »

Panowie mam pytanko Zafira C po fl. Czy da radę włączyć czytanie znaków na wyświetlaczu? Auto wyposażone w opel Eye cam i pakiet kierowcy 2

Awatar użytkownika
artistek

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2017, 22:46
Auto: Astra IV (J)
Silnik: 1.4 Turbo
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#306

Nieprzeczytany post autor: artistek »

Witam.

Jestem tu nowy.

Od niedawna posiadam samochód OPEL MOKKA COSMO 2012

.

Zastanawiam się nad kupnem narzędzia do diagnostyki oraz odblokowania / edycji funkcji w samochodach OPEL MOKKA 2012, OPEL ASTRA IV 2013


Które narzędzia są lepsze te bezprzewodowe na Android czy pod USB do laptopa na Windows?

Czytając na stronach producenta i aukcjach spis funkcji nie jest jasno opisane czy przy pomocy tego narzędzia można uruchomić / odblokować/ wyedytować funkcje samochodu, dlatego pytam (może ktoś z Was używał tych programów), czy przy jego pomocy można poniższe funkcje zrobić:

Zmiana (rozbudowa) wyświetlanych funkcji na wyświetlaczu samochodu pomiędzy zegarami, np w ASTRZE widać tylko prędkość jazdy, a w OPLU MOKKA widać równocześnie :chwilowe spalanie, chwilową prędkość i ile mogę zrobić km na paliwie w zbiorniku
Chciałbym aby tak samo było w OPLU ASTRA, czy jest to możliwe?

Czy posiadając światła przeciwmgielne w oplu ASTRA, można uruchomić doświetlanie zakrętów, jak jest to mają niektóre samochody VV ?

Czy można uruchomić funkcje automatycznego domykania szyb pod zamknięciu samochodu.

Czy można uruchomić funkcję automatycznego składania lusterek po zamknięciu samochodu

Czy można uruchomić funkcję oświetlenia przednimi światłami po zamknięciu / otwarciu samochodu z pilota?

Czy dzięki temu narzędziu diagnostycznemu, można programować czujniki ciśnienia w kołach po wymianie na kół letnich na zimowe (dwa osobne komplety kół z osobnymi czujnikami)

Czy można klonować/ programować nowe czujniki

Czy można programować kluczyki?

Czy przy pomocy tego narzędzia można (jeżeli jest taka możliwość) wgrać nowe oprogramowanie / sterownik komputera samochodu?

Czy można sprawdzić np stan ciśnienia i pracy klimatyzacji.

Czy można diagnozować / edytować oraz uruchomić zablokowane fabrycznie funkcje samochodu?



Znalazłem na Allegr 2 takie w miarę w rozsądnej cenie i zastanawiam się czy warto i który więcej potrafi i dlaczego ??

[External Link Removed for Guests]


[External Link Removed for Guests]

Czy przy pomocy któregoś z tych narzędzi można rozbudować komputer samochodu o funkcję w tm filmiku ??

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Czy te programy mają podobne funkcje co ten [External Link Removed for Guests] ??


Czy ma ktoś z Was doświadczenie z tymi narzędziami?

A może są lepsze w podobnej cenie?

Jacekn74

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:45
Imię: Jacek
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 4 razy

#307

Nieprzeczytany post autor: Jacekn74 »

Witam, przeglądając neta przez święta znalazłem coś takiego: Polski program MAXIECU + interfejs MPM USB. Czy miał ktoś doczynienia z tym programem i czy naprawdę jest taki dobry jak piszą na stronie sklepu. Według wykazu obsługuje 1.6 115 KM i można sporo rzeczy zrobić a i cena chyba odpowiednia. Na tej stronie jest pełen opis:
[External Link Removed for Guests].

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#308

Nieprzeczytany post autor: qtom »

I jak się nie w kur... temat jest opisany w tytule. Jeśli wasze baranie łby nie potrafią rozdzielić prostych rzeczy to współczuje. Masz nowe urządzenie załóż odpowiedni temat lub przejdź do tematu ogólnego w którym wymieniamy się opinią o urządzeniach diagnostycznych bo taki też jest wystarczy ruszyć Tym czym co macie na szyji i poszukać. Dziękuję i wszystkiego najlepszego w nowym roku.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5372
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 130 razy
Kontakt:

#309

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

He he, też, że Ci się Tomek jeszcze chce :)
a za chwilę kolejny będzie pytał o opel-scannera, bo mu się nie będzie chciało czytać :)

artistek, Jacekn74, jak kupicie i przetestujecie możliwości tych programów na astrze J, to podzielcie się doświadczeniem i wiedzą, zakładając oddzielne tematy na każdy interfejs. Chętnie dowiemy się i możliwościach innych interfejsów i programów, ale nie mieszajcie ich z tematem opel-scannera.

Tak na marginesie, to maxiecu ma już swój temat:

Oprogramowanie MaxiEcu - Modułowy system Diagnostyczny
Ostatnio zmieniony 28 gru 2017, 8:06 przez KaMYk, łącznie zmieniany 1 raz.

RafałR

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 20 gru 2017, 8:10
Imię: Rafał
Auto: Astra J
Silnik: B 16 XER
Województwo: mazowieckie

#310

Nieprzeczytany post autor: RafałR »

[quote="KaMYk"] Cześć, czy byłaby szansa na podzielenie się tym sprzętem? Chciałbym uaktywnić co nie co w kompie rafalradkowski@wp.pl tel.501742434

ODPOWIEDZ