nakładki na pedały

draxterix

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 19 lut 2015, 12:54
Imię: Marcin
Auto: Astra J HB
Silnik: 1,4 Turbo
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy

Re: nakładki na pedały

#41

Nieprzeczytany post autor: draxterix »

Dziękuje - ostanie pytania sprawa - jeszcze raz do tego wrócę.
Jak będziesz przechodził obok samochodu spróbuj mi ją pomierzyć ... bardzo bym Ciebie o to poprosił.. Dla Ciebie to chwila a ja z szablonem będę się bujać conajmniej godzinę.

Będę zobowiązany :) nie chodzi mi tak bardzo dokładnie, 2 mm w jedą czy w 2 nie zorobią różnicy ... ale ułatwią mi sprawę
Chodzi o wysokość i szerokość i ewentualnie o ucięcie.

Bardzo Cie proszę

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Jutro będę w aucie to pomierzę.

EDIT:
Marcin wymiary mojej podstopnicy:
Obrazek
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

draxterix

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 19 lut 2015, 12:54
Imię: Marcin
Auto: Astra J HB
Silnik: 1,4 Turbo
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy

#43

Nieprzeczytany post autor: draxterix »

Mój projekt niestety różni się trochę od Twojego. Nie wiem jak Ci się udało zmieścić szerokość 72.. U mnie maks co mogę zrobić to 67... Bo normalnie mi wyjdzie poza tapicerke i będzie wystawac... Reszta wymiarów się zgadza, (u mnie 286 na 228). Zastanawia mnie jeszcze tylko średnia otworów. W oryginale są 10tki ale wypustki gumek mają 7. Zastanawiam sie czy nie dac może otworów mniejszych fi 9 i włożyć tam gumki 8ki. Wtedy to powinno jakoś pasować...

Możesz powiedzieć jak to jest u Ciebie?

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#44

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

A ja dla leni, którym się nie chce robić samemu polecam to: [External Link Removed for Guests] mam u siebie przyklejoną na stałe i jest OK.
Do kompletu możecie nabyć to: [External Link Removed for Guests] - powinno spasować plug&play.

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Tylko że te gumki nie są okrągłe i wyglądają jak z innej parafii ;)
Marcin szerokość mojej podstopnicy na pewno 72 mm, jeżeli chodzi o gumki to mam 8mm a otwory w podstopnicy 8,2 mm. W oryginale otwory są walcowane (wewnętrzny otwór jest taki jak gumki, a średnica zewnętrzna stożka ma 10 mm).
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

whatsup

Astro-maniak
Posty: 92
Rejestracja: 11 kwie 2014, 12:25
Auto: Astra J
Województwo: podkarpackie

#46

Nieprzeczytany post autor: whatsup »

Richatek pisze:A ja dla leni, którym się nie chce robić samemu polecam to: [External Link Removed for Guests] ... 95949.html mam u siebie przyklejoną na stałe i jest OK.
Do kompletu możecie nabyć to: [External Link Removed for Guests] ... 61655.html - powinno spasować plug&play.
Opisane, że do Cruze'a rozumiem, że do AJ pasują :) ??

draxterix

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 19 lut 2015, 12:54
Imię: Marcin
Auto: Astra J HB
Silnik: 1,4 Turbo
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy

#47

Nieprzeczytany post autor: draxterix »

Tutaj mój projekt... (po poprawkach)
Właśnie go wykonuje... jak zrobię zamieszczę zdjęcie.
Materiał stal nierdzewna szczotkowana :) zobaczę jak się to będzie prezentować po wykonaniu. Jak coś to dam do piaskowania/szkiełkowania.

Obrazek

Awatar użytkownika
Richatek

Astro-maniak
Posty: 523
Rejestracja: 16 cze 2011, 8:46
Imię: Błażej
Auto: AJ HB / AK ST
Silnik: A16XER / B14XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pomocny: 1 raz

#48

Nieprzeczytany post autor: Richatek »

@whatsup - do Cruze pasują oplowskie nakładki aluminiowe, stąd wniosek, że w drugą stronę też powinno pasować. Podstopnice mam własnie z Cruze'a i nie wygląda tragicznie obok oryginalnych nakładek.

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Marcin zanim zaczniesz wiercić jedna rada, zmień rozstaw otworów. Ja na początku zrobiłem błąd wykonałem otwory tak jak ty rozstaw na szerokości i wysokości taki sam. Wzór układa się w kwadraty. Niestety nie pasuje do ori tam otwory układają się inaczej - porównaj ułożenie gumek. Odstęp gumek na szerokości jest większy niż na wysokość.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

draxterix

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 19 lut 2015, 12:54
Imię: Marcin
Auto: Astra J HB
Silnik: 1,4 Turbo
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy

#50

Nieprzeczytany post autor: draxterix »

Dzięki :) Przyznam Co sie ze myślałem o tym. Ja jednak chce podstopke wykonać taka by pasowała mi do tych hinskich nakładek.. i tam właśnie tak jest. Zobacz 2 strony wcześniej są zdjęcia pedalu gazu, spójrz nie na pedale sprzęgła i hamulca bo tam rząd 5 cypli się nie zmieścił... Ale zobacz na pedał gazu na jego dol. Tam widać właśnie jakby 5tke na kostce (kwadrat) i tam rozstaw jest równy. Zmierzylem to kilka razy... U góry masz rację że jest szerszy ale dlatego że pedal się zwiększa i pewnie dlatego tak to zrobili.

Muszę to raz jeszcze pomierzyc

ODPOWIEDZ