nakładki na pedały

draxterix

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 19 lut 2015, 12:54
Imię: Marcin
Auto: Astra J HB
Silnik: 1,4 Turbo
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy

Re: nakładki na pedały

#51

Nieprzeczytany post autor: draxterix »

Dzięki :) Przyznam Co sie ze myślałem o tym. Ja jednak chce podstopke wykonać taka by pasowała mi do tych hinskich nakładek.. i tam właśnie tak jest. Zobacz 2 strony wcześniej są zdjęcia pedalu gazu, spójrz nie na pedale sprzęgła i hamulca bo tam rząd 5 cypli się nie zmieścił... Ale zobacz na pedał gazu na jego dol. Tam widać właśnie jakby 5tke na kostce (kwadrat) i tam rozstaw jest równy. Zmierzylem to kilka razy... U góry masz rację że jest szerszy ale dlatego że pedal się zwiększa i pewnie dlatego tak to zrobili.

Muszę to raz jeszcze pomierzyc

Edit.
Masz rację cholera... Wiem w czym rzecz...
Kojarzysz może ile jest to przesunięte w mm? Jaka jest różnica w pionie vs poziom

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#52

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Te chińskie nakładki są trochę inne niż ori. Na OPC wyraźnie widać że wzór nie układa sie w kwadrat tylko taki kwiatek.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

draxterix

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 19 lut 2015, 12:54
Imię: Marcin
Auto: Astra J HB
Silnik: 1,4 Turbo
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy

#53

Nieprzeczytany post autor: draxterix »

Dzięki za wszystko Arek.

Naniosłem stosowne poprawki, u mnie będzie trochę mniej otworów w pionie, ale nie powinno mi to przeszkadzać :)
Poprawiłem też rozstaw otworów i je spłaszczyłem. :)

Różnicę mamy taką, że ja robię to z blachy 1mm, 2mm to trochę za dużo :)
Końcowy projekt wygląda u mnie tak:

Obrazek

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#54

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Marcin te 233 mm wejdzie tobie ? U mnie pod dywanikiem coś jest i dlatego mam 225 mm i załamanie u góry (chciałem przykryć całą gumę ). Sprawdź czy przy 233 mm blacha bedzie przylegała całą powierzchnią u mnie przy 233 by odchodziła w lewym górnym rogu. Chyba że lift a przedlift ma inaczej dywanik. U mnie 72 mm wchodzi spokojnie a u Ciebie nie.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

draxterix

Astro-maniak
Posty: 373
Rejestracja: 19 lut 2015, 12:54
Imię: Marcin
Auto: Astra J HB
Silnik: 1,4 Turbo
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy

#55

Nieprzeczytany post autor: draxterix »

Arek no weź :) Po każdej Twojej wiadomości wprowadzam zmiany... i teraz aż zbladłem :)
Nie wziąłem tego pod uwagę... że zmiana ilości dziurek spowoduje aż taką różnicę w wymiarach, a ja projekt dałem już do wykonania. :/

Po przyjściu do domu zrobiłem więc na szybkiego szablon z kartonu (dla świętego spokoju) i.... jest super :) Pasuje jak tralala !!
Na dowód zdjęcie. Muszą być małe acz subtelne różnice w tapicerce bo u mnie śmiało można by było dojechać do 25 z tym wymiarem. Także można na spokojnie manewrować.

Obrazek

Będzie pasować jak tralala :)
Przyszły mi właśnie wykrojniki i guma :)
Więc podstopnik coraz bliżej... :)

DZIEKUJE ARKU ZA POMOC :) MUSIMY SIĘ ZGADAĆ NA ZLOCIE :)

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

#56

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Autko ma 1,5 roku oraz ciut ponad 20tys. km na liczniku ... a oryginalne, gumowe nakładki na pedały już noszą solidne ślady użytkowania (głównie hamulec i sprzęgło) - na krawędzi są wyraźnie zjechane. Chcę je wymienić ale nie wiem w jaki sposób się je ściąga z pedałów - należy użyć siły, są tam jakieś zatrzaski?
I jakie nakładki polecacie? Aluminiowe czy gumowe?


Jak się okazało, oryginalne, gumowe dywaniki wykonane są z bardzo miękkiej (fajnie) ale nietrwałej (niefajnie) gumy - bieżnik dywanika kierowcy w miejscu gdzie spoczywają pięty obuwia jest wytarty do zera i w jednym miejscu pojawiło się przetarcie na wylot (tak, mała dziurka, przez którą sączy się woda). Dywaniki już wymieniłem na 'welurowe'. Czas na pedały :)
Jeżdżę, więc jestem

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#57

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Nakładki są po prostu nakładane na metalowe pedały, bez większej siły po prostu je ściągasz.

Ja kupiłem sobie chińskie podróby gumowe z metalową osłoną i już rok mija i są super.


[External Link Removed for Guests]

marcin27061979

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 22 lip 2015, 9:41
Imię: marcin
Auto: Astra J Sport HB
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 4 razy

#58

Nieprzeczytany post autor: marcin27061979 »

Gumowe nakładki z hamulca i sprzęgła ściągniesz bez problemu, wystarczy podwadzić krawędź nakładki od tyłu i zejdzie z pedału. Uwaga, na pedale od gazu nie ma nakładki.

Czy guma czy aluminiowe nakładki lepsze? Zdecydowanie aluminiowe, założyłem takie jak w linku:
[External Link Removed for Guests]

Na allegro i olx też znajdziesz.
Wygląda super, do jakości nie mam zastrzeżeń. Jeszcze lepiej wygląda z podstopnicą:
[External Link Removed for Guests]

Wygląda to tak jak u KaMYKA, do manuala też są.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2018, 9:02 przez marcin27061979, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

#59

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Dzięki Panowie, namierzyłem coś takiego:
[External Link Removed for Guests]

nada się?

Dzięki za podpowiedź, że na gazie nie ma nakładki, bo pewnie bym się szarpał z tym :)

EDIT:
KaMYk pisze:QR_BBPOST Nakładki są po prostu nakładane na metalowe pedały, bez większej siły po prostu je ściągasz.

Ja kupiłem sobie chińskie podróby gumowe z metalową osłoną i już rok mija i są super.
A czy są to metalowe nakładki czy tylko plastik malowany na srebrny kolor? Pytam, bo komentarze na Aliexpress sugerują, że to jednak plastik.
Jeżdżę, więc jestem

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#60

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Ja mam metalowe, stal szlachetna zwana też kwasówką :)

Są dwuelementowe, guma, którą nakłada się w pierwszej kolejności na pedał a następnie metalowa nakładkę, która ma z tyłu takie zaczepy, które się zagina do środka.

Wiem, że na ali są tez wersje aluminiowe, ale jak swoje brałem, to nie znalazłem i kupiłem te ze stali.

ODPOWIEDZ