nakładki na pedały

Gwidonn

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:12
Imię: Gwidon
Auto: Astra J Sedan, Ford KA mk2
Silnik: B16XER
Rocznik: 2018
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

nakładki na pedały

#101

Nieprzeczytany post autor: Gwidonn »

czarost daj link skąd kupiłeś ?

Awatar użytkownika
czarost

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 28 mar 2018, 14:42
Imię: Cezary
Auto: Astra J Cosmo 2.0 CDTI 165KM
Silnik: A20DTH
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żabia Wola

#102

Nieprzeczytany post autor: czarost »

Przepraszam, że tak długo: [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 572
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 18 razy

#103

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Moje kupione tutaj: [External Link Removed for Guests]

Doszły po ~2,5 tygodniach.
Pasują idealnie, po 2 miesiącach użytkowania nie mam zastrzeżeń. Srebrne elementy to aluminium (lub jakiś inny metal) - drapałem ostrym narzędziem i na pewno nie jest to malowany plastik. Instalacja zajęła mi może 5 minut, najwięcej siłowałem się z pedałem gazu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeżdżę, więc jestem

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#104

Nieprzeczytany post autor: prozor »

Właśnie dostałem swoje nakładki, to teraz dopytam o nakładkę na pedał gazu, bo o ile sprzęgło/hamulec to zdjęcie starych gum i założenie nowych (jak widać na poniższym obrazku), to nie jestem pewny czy z pedału gazu w ogóle starą gumę się ściąga? Ze schematów wynika
Obrazek
że raczej nie? Potwierdza to:
marcin27061979 pisze:QR_BBPOST Gumowe nakładki z hamulca i sprzęgła ściągniesz bez problemu, wystarczy podwadzić krawędź nakładki od tyłu i zejdzie z pedału. Uwaga, na pedale od gazu nie ma nakładki.
Nakładać nakładkę na pedał z gumą?
Ostatnio zmieniony 09 paź 2018, 10:04 przez prozor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 572
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 18 razy

#105

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Tak, pedał gazu nie ma zdejmowanej gumy, nakładka wchodzi bezpośrednio na niego.

EDIT:
Około 4 tys. km później i żadnych oznak zużycia na nakładkach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeżdżę, więc jestem

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#106

Nieprzeczytany post autor: prozor »

Dzięki za potwierdzenie! :D

Awatar użytkownika
Vexator

Astro-maniak
Posty: 431
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:32
Imię: Marcin
Auto: Insignia B
Silnik: B20DHT
Rocznik: 2018
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#107

Nieprzeczytany post autor: Vexator »

a jak u was kwestia odczuć pod nogą? coś się zmienia? tarcie?

p.s. to że po założeniu sportowych nakładek koni nie przybywa, to wiem ;)
nie znam się, więc się wypowiem

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 572
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 18 razy

#108

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Vexator pisze:QR_BBPOST coś się zmienia? tarcie?
Też się tego obawiałem, że być może będzie gorsze wyczucie pod butem, ześlizgnie się podeszwa czy też zahaczy się omyłkowo, ale nie - w moim przypadku bez różnic, mimo 2,5 letniego przyzwyczajenia do fabrycznych, przesiadłem się bez problemu, żadnych różnic tak w butach sportowych jak i półbutach z cienką podeszwą.
Jeżdżę, więc jestem

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#109

Nieprzeczytany post autor: prozor »

Vexator pisze:QR_BBPOST a jak u was kwestia odczuć pod nogą? coś się zmienia? tarcie?
No właśnie, że poprawia się wyczucie przynajmniej pedału sprzęgła. W Astrze pedały są dość wąsko rozmieszczone (przynajmniej w stosunku do Mondeo) no i pedał sprzęgła na ogół jest naciskany lewym brzegiem, przez co guma nakładki ma tendencję do zdzierania się po lewej stronie, co można zauważyć w autach nawet ze stosunkowo niewielkim przebiegiem.

Po zmianie wyraźnie podeszwa buta "klei" się do pedału sprzęgła przy wciskaniu, efekt poprawy jest dość mocno wyczuwalny. W przypadku pedału hamulca i gazu już tak mocno tego się nie czuje, ale jednak tu również podeszwa buta nie przesuwa się względem nakładki na pedale. No ale w przypadku tych dwóch pedałów nie ma aż takiej różnicy, no może pewność wciśnięcia hamulca trochę się poprawia, jednak chyba nigdy nie narzekałem na to, że mi się noga ześliznęła z pedału hamulca.

Podstopnica z kolei pomaga wyraźnie położyć stopę na podstawce, bo bez tego stopa gdzieś tam próbowała swoje miejsce znaleźć, ale w Astrze ta plastykowa podkładka pod stopę nie zapewnia wyraźnego podparcia.

Z innej beczki - nakładki na pedały dostałem ze stali nierdzewnej, podstopnicę z aluminium zaginanego na gumie. Testowane magnesem ;). Samo złożenie parę chwil, na spokojnie naciągnięcie palcami gumy i wciągnięcie na pedał. Taśma klejąca podstopnicy wygląda na taką se, niby od góry napis 3M, ale pod spodem jakaś chińszczyzna, póki co trzyma, jeśli się oderwie to najwyżej jakąś porządniejszą taśmą dwustronną przykleję...

Jakby co, to zamawiałem tu: [External Link Removed for Guests], zamówienie 20 września, otrzymałem 6 października, tak więc czas dostawy jak na transport z państwa środka całkiem znośny...
Ostatnio zmieniony 09 paź 2018, 19:37 przez prozor, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
shadeone

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 wrz 2018, 0:25
Imię: Marek
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: kujawsko-pomorskie

#110

Nieprzeczytany post autor: shadeone »

prozor pisze:QR_BBPOST Z innej beczki - nakładki na pedały dostałem ze stali nierdzewnej, podstopnicę z aluminium zaginanego na gumie. Testowane magnesem ;). Samo złożenie parę chwil, na spokojnie naciągnięcie palcami gumy i wciągnięcie na pedał. Taśma klejąca podstopnicy wygląda na taką se, niby od góry napis 3M, ale pod spodem jakaś chińszczyzna, póki co trzyma, jeśli się oderwie to najwyżej jakąś porządniejszą taśmą dwustronną przykleję...
Jesteś w stanie wrzucić zdjęcie jak wygląda założony komplet. Szczególnie zależy mi na zdjęciu podstopnicy. Z góry dzięki
Ostatnio zmieniony 09 paź 2018, 23:08 przez shadeone, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ