Luźny pedał sprzęgła

jacabdg

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 05 mar 2015, 21:08
Imię: Jaca
Auto: Astra J Sport
Silnik: 1.6T
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Luźny pedał sprzęgła

#1

Nieprzeczytany post autor: jacabdg »

Witam wszystkich!
Czy ktoś ma podobny problem, mianowicie luz na pedale sprzęgła ( przesuwa się na boki). Podobno jest to bolączka Astry J, ile może kosztować naprawa - wymiana pedału?

Kurczę, chyba jedynie ja mam tylko ten problem, a w ASO twierdzili, że robili to na gwarancji... Ja już się nie łapię.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2017, 22:07 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.

Yaropi

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2015, 19:38
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Yaropi »

Cześć ;) mam podobnie, wyczaiłem to dopiero gdy pożyczyłem bratu auto i on zapytał się mnie czy nie denerwuje mnie luźny pedał sprzęgła.. Na początku zrobiłem wielkie oczy i od razu poszedłem sprawdzić o co chodzi. Faktycznie, lata na boki ale u mnie jest to na tyle minimalne zjawisko, że postanowiłem tego nie ruszać.

Nie przyglądałem się temu dokładnie ale problem pewnie będzie w luzie na jakieś tulejce, na której będzie usadzony pedał. Pomoże albo skombinowanie podobnej ale ciut dłuższej tulejki albo włożenie tam podkładki, która zniweluje luz.
Tak jak pisałem, nie przyglądałem się temu i biorę to na chłopski rozum

Awatar użytkownika
HaSzPeL

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2015, 17:22
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: HaSzPeL »

Witam mam tak samo i jest to kwestia przyzwyczajenia, na początku trochę mnie to denerwowało ale dałem se z tym spokój.
A co do naprawy to byłem u mechanika(nie w ASO) to stwierdził że te typy tak mają i jak mi to aż tak nie przeszkadza to mogę z tym jeździć ;) pozdRo

jacabdg

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 05 mar 2015, 21:08
Imię: Jaca
Auto: Astra J Sport
Silnik: 1.6T
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Nieprzeczytany post autor: jacabdg »

No jednak u innych też się przytrafiło. Też się przyzwyczaiłem, ale nieco mnie to irytuje, przebieg 75 kkm i takie rzeczy. Nie powinno to mieć mieć miejsca....(w niemieckim aucie)

tajlon09

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2011, 23:52
Imię: Paweł

#5

Nieprzeczytany post autor: tajlon09 »

Aby naprawić luźny pedał sprzęgła, trzeba kupić używany ale po małym przebiegu pedał sprzęgła, winę ponoszą białe tulejki w tym pedale sprzęgła w które wkłada się plastikową tulejkę na której to wszystko się trzyma i po sprawie. Szkoda pisać , to pierwsze auto w życiu , które ma dziesiątki takich niedoróbek.

Tak jest jak pedał sprzęgła zamontowany jest jak koło do taczki ,czyli dwie małe plastikowe tulejki i plastikowy trzpień. Podczas naciskania pedału tulejki z czasem się wycierają i nie są okrągłe ,powoduje to luz ,ponadto brak smarowania tam powoduje,że pedał będzie coraz bardziej ciężko chodził. Pomoże tylko wymiana tych tulejek i trzpienia ale ta cześć jest raczej nie do zdobycia z racji braku produkcji tego modelu,oczywiście nie dokupi się tego ,ponieważ same tulejki z trzpieniem nie występują...i koniec na tym. Ja już sprzedałem to auto i bardzo się cieszę ale przed sprzedażą co 3 dni psikałem olejem aby kupiec nie czuł ciężko wciskającego się pedału sprzęgła.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2017, 22:08 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pepe25

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2015, 18:27
Imię: Piotrek
Auto: Astra J
Silnik: 1,6 xe..
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: pepe25 »

Miałe też problem z luzem na pedałem sprzęgła, dorobił stalowy sworzeń oraz tuleje z mosiądzu i od trzech lat jest ok.

Awatar użytkownika
walek1385

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2019, 21:19
Imię: Wojciech
Auto: Astra J
Silnik: 14NET
Województwo: dolnośląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: walek1385 »

Cześć,
Czy możesz przybliżyć gdzie takie tulejki udało Ci się dorobić? Też mam ten sam problem w swoim aucie.

Awatar użytkownika
bunioopl

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 04 wrz 2015, 20:03
Imię: Mariusz
Auto: Chevi Orlando LT+ navi sd 900
Silnik: 1.8LPG
Województwo: opolskie
Pomocny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: bunioopl »

Chevrolet też mają problem z luzem na pedale sprzęgła.
Tutaj link
[External Link Removed for Guests]

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka


Jacekn74

Astro-maniak
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:45
Imię: Jacek
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 4 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: Jacekn74 »

Ja w swojej astrze miałem wymieniony zestaw pedałów podczas gwarancji. Przejechałem już ok 30 tyś i znowu luz się zaczyna pojawiać. Chyba te pedały są robione przez chińczyków z cienkiej jakości materiału. Też bym się pisał na dane o tych tulejkach. Ciekawe czy demontaż tego jest skomplikowany czy tak prosto jak piszą na forum Chevroleta.

Awatar użytkownika
bunioopl

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 04 wrz 2015, 20:03
Imię: Mariusz
Auto: Chevi Orlando LT+ navi sd 900
Silnik: 1.8LPG
Województwo: opolskie
Pomocny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: bunioopl »

W chevi godzina roboty. Ja zdemontowałem osłony, przez co był lepszy dostęp.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ