Op-com poradnik, uruchomienie, rozszerzenie komputera, błędy

Awatar użytkownika
rafaus74

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2023, 19:11
Imię: rafał
Auto: astra j
Silnik: a14net
Rocznik: 2013
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 1 raz

Re: Op-com poradnik, uruchomienie, rozszerzenie komputera, błędy

#671

Nieprzeczytany post autor: rafaus74 »

Witam,
w kwestii Opcoma jestem zupełnym laikiem, mimo to zdecydowałem się zamówić od chińczyka interfejs w wersji 1.95, bo wyczytałem, że ta wersja nadaje się do aktualizacji. Doczytałem również, że ten proces ogarnia OCflash, nigdzie jednak nie znalazłem żadnej instrukcji posługiwania się tym programem. Koledzy piszą coś o degradacji wersji do niższej a później aktualizacji, może znajdzie się ktoś życzliwy i opisze mi krok po kroku jak to zrobić, albo jeszcze lepiej podeśle jakiegoś linka do filmu z instrukcją, sam trochę szperałem w necie ale nie udało mi się nic takiego znaleźć. Piszecie też o plikach od Fantomela, znalazłem coś takiego na chomiku, pobrałem ale w pacze jest kilka plików, stąd moje kolejne pytanie, czy jest jakaś kolejność do intalacji tych plików.. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mar3k15

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 02 paź 2022, 9:54
Imię: Marek
Auto: Astra J
Silnik: A14NEL
Rocznik: 2013
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Wdzięczny: 1 raz

#672

Nieprzeczytany post autor: Mar3k15 »

Te cyferki 1.95 nic nie znaczą. Przerabiam obecnie temat. Dostałem wersje niby 1.70, chińczyk jasno napisał że można aktualizować. Znalazłem w końcu kilka wersji softów, każdy to samo, widzą interfejs nie widzą auta... myślę zaktualizuje. Okazało się że chip w środku podróbka, na płytce dioda D5 i C22 chociaż w zdjęciu aukcji nie było ich być. Obecnie czekają już nowe oryginalne chipy, ale nie mam czasu i potrzeby żeby się w tym babrać- vlinker mc+ i oplmonitor puki co wystarcza

master22221

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 24 sty 2009, 19:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#673

Nieprzeczytany post autor: master22221 »

rafaus74 pisze:
06 lut 2024, 19:23
Witam,
w kwestii Opcoma jestem zupełnym laikiem, mimo to zdecydowałem się zamówić od chińczyka interfejs w wersji 1.95, bo ...
Jaka sytuacja, ogarnąłeś temat? Dostałeś interfejs z prawdziwym picem, którego można programować?

P.

Awatar użytkownika
oranskyyy

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2021, 20:48
Auto: Astra J
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy

#674

Nieprzeczytany post autor: oranskyyy »

Czy vlinkerem mc+ zmienie sobie w Astrze J na zegarach zawartość menu? Bo mam 7 zakładek, ale np wywalił bym średnią prędkość a dał napięcie aku.

No i czy da się jakimkolwiek programem zmienić język? Bo mam to radio "tesla" i tam w opcjach nie działa opcja za to odpowiedzialna (nic się nie dzieje), a widziałem, że jest w opcomie opcja do dodania coś w stylu "menu jezyków"

master88

Astro-maniak
Posty: 525
Rejestracja: 06 cze 2012, 18:07
Imię: Łukasz
Auto: Astra J ST COSMO
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków / Tarnów
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 13 razy
Kontakt:

#675

Nieprzeczytany post autor: master88 »

tesla nie jest powiązana z ekranem na zegarach w żaden sposób - tzn za jej pomocą nie możesz nic zmienić na ekranie zegarów
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Muurdock

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2024, 12:16
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 CDTI
Rocznik: 2012
Województwo: podlaskie

#676

Nieprzeczytany post autor: Muurdock »

Cześć,

Czy jeśli wymienię licznik uplevel na uplevel combi to będę miał dodatkowe opcje, jak wyświetlacz z trzema liniami?

Astra J 2012r

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3010
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#677

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Nie wiem, czy jest sens...
Ale jeśli wymienisz na Uplevel Combo, to i tak trzeba będzie potem rozszerzyć o dodatkowe opcje. W standardzie zobaczysz trzy zakładki owszem, ale mogą być ubogie w opcje.

Po ewentualnej wymianie licznika zgłoś w swoim regionie stosowne zapotrzebowanie. ;)
-> Odblokowanie komputera astra j

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 855
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 96 razy

#678

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

oranskyyy pisze:
24 lut 2024, 19:17
No i czy da się jakimkolwiek programem zmienić język? Bo mam to radio "tesla" i tam w opcjach nie działa opcja za to odpowiedzialna (nic się nie dzieje),
Moja Tesla, zmienia język na ekranie między zegarami, ale nic więcej.
Może coś źle robisz, że "nic się nie dzieje"?
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
rafaus74

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2023, 19:11
Imię: rafał
Auto: astra j
Silnik: a14net
Rocznik: 2013
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 1 raz

#679

Nieprzeczytany post autor: rafaus74 »

master22221 pisze:
23 lut 2024, 0:25
Jaka sytuacja, ogarnąłeś temat? Dostałeś interfejs z prawdziwym picem, którego można programować?

P.
Tak, temat ogarnięty, jak pisałem zamówiłem interface 1.95, trochę się doszkoliłem i udało mi się obniżyć wersję do 1.45, a późnij z plikami od fantomela automatycznie zaktualizowało mi do wersji 1.67. Zainstalowałem najnowszą wersję oprogramowania i teraz mam obsługę aut do 2021, w swojej Astrze J z 2013r, bez problemu odblokowałem ukryte funkcje na wyświetlaczu między zegarami

Awatar użytkownika
oranskyyy

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2021, 20:48
Auto: Astra J
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy

#680

Nieprzeczytany post autor: oranskyyy »

bolobol pisze:
28 lut 2024, 21:17
Moja Tesla, zmienia język na ekranie między zegarami, ale nic więcej.
Może coś źle robisz, że "nic się nie dzieje"?
No jest opcja "langugaue" (jakoś tak z błędem napisane :D) i tam wybieram sobie język, nie ważne jaki - nic się nie zmienia.

Kupiłem vlinkera mc i za 35€ odblokowałem sobie tym oplmonitorem wszystkie opcje do zegarów, mogę ustawiać co tylko fabryka tam dała. Tylko cena piękna - gościu się ceni trochę za mocno :D

A skoro mogłem sobie ustawić co chcę, to i menu wyboru języków też, no i mogę sobie teraz z menu wybierać.

Dodatkowo moja tesla jest u elektronika - bo ciągle jakieś problemy z tym ekranem, nawet już zaczeła gasnąć (a dotyk działał dalej) i jeżdże póki co z dziurą w desce :roll:

ODPOWIEDZ