Op-com poradnik, uruchomienie, rozszerzenie komputera, błędy

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 132 razy
Kontakt:

Re: Op-com poradnik, uruchomienie, rozszerzenie komputera, błędy

#651

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Op-com tego nie zrobi. Trzeba programować bcm.

Awatar użytkownika
przemek79

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2021, 10:56
Imię: Przemek
Auto: Antara
Rocznik: 2009
Województwo: śląskie

#652

Nieprzeczytany post autor: przemek79 »

Posiada interfejsy OP-COM dwa różne rodzaje podróbek , oby dwa działają po wymianie chipów i wgraniu oprogramowania 1.45 jak i 1.67 , moge je wgrywać z najstarszej do najnowszej. Nie działaja mi opcja 'funkcje specjalne' na czym mi bardzo zależy , nie działają również w modułach zakladki programowania. Zapewne rodzaj oprogramowania i sterownika ma znaczenie dla wykrywania tych opcji? Który jest najbardziej rozbudowany, albo specjalne dedykowany dla Antary ?Posiadam chyba wszystkie dostepne i wydaje się za żaden na chinskim opcomie nie obsłuży tych funkcji? Czy warto instalować różne sterowniki by to testować i moze któryś ruszy.
Ale nie testowałem wszuskich możliwych opcji, ktoś ma oryginalnego opcoma w okolicy Tychów , chcę tylko sprawdzić czy w tym oryginalnym bedzie to dostepne.
-

delanov

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 19 lis 2022, 11:20
Auto: Astra J
Silnik: A17DTC
Rocznik: 2014
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 2 razy

#653

Nieprzeczytany post autor: delanov »

Cześć, przeczytałem trochę tematów na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na frapujące mnie pytania. Poszukuję interfejsu przede wszystkim do diagnozowania błędów (ostatnio doszedł mi znany tutaj z tego co widzę "awaria pojazdu") oraz czegoś do zaprogramowania nowego kluczyka (zamówionego w ASO). Czy ktoś byłby na tyle uprzejmy i pokierował mnie co, jak i za ile? Dzięki!

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#654

Nieprzeczytany post autor: Adler »

@delanov,
Dodaj wersję silnika do profilu. To po pierwsze.
Do odczytu i kasowania błędów wystarczy Ci kostka ELM27 (OBD2) z aplikacją Car Scanner. To po drugie.
Nie zakładaj nowego wątku, skoro taki już istnieje: Interfejs diagnostyczny dla AJ To po trzecie.
Do zaprogramowania kluczyka potrzebny Ci jest OP-COM. Napisz podobną prośbę jak ta, ale w Twoim regionie: Astra J - zaprogramowanie kluczyka....

To po czwarte. ;)

delanov

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 19 lis 2022, 11:20
Auto: Astra J
Silnik: A17DTC
Rocznik: 2014
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 2 razy

#655

Nieprzeczytany post autor: delanov »

Dzięki, tak się właśnie zastanawiałem czy to pytanie umieścić tu czy w wątku o interfejsie. Natomiast wygląda na to że na mój świeży rocznik (RM 2015) chyba nic sensownego poza OP-COMem nie ma :cry:

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#656

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Polecam (bo sam używam) iCar Pro Bluetooth 4.0. Z iPhonem połączenie bez problemu. Korzystam z aplikacji "OPL Monitor" i "Car Scanner".
Twój dieselek niestety nie ma w tej pierwszej aplikacji panelu DPF. W tej drugiej wykasujesz błędy i sprawdzisz bieżące parametry.

Ale w tym wątku o OP-COM'ie, proszę.

Awatar użytkownika
zonk

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2021, 14:05
Auto: Astra J
Województwo: dolnośląskie

#657

Nieprzeczytany post autor: zonk »

Po odłączeniu akumulatora pokazał się błąd "Sprawdź układ czujników parkowania", wcześniej kasowałem go OP-COMem, ale teraz OP-COM nie pokazuje żadnych błędów odnośnie czujników parkowania (inne, np. nie działające podgrzewanie fotela pokazał).
Puściłem zarówno sprawdzanie wszystkich modułów, jak i tylko "Parking assist control module".
Ktoś ma pomysł dlaczego? Jak inaczej mogę skasować ten błąd?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
haz0r

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2023, 8:00
Imię: Adrian
Auto: astra h
Silnik: z14xep
Rocznik: 2009
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#658

Nieprzeczytany post autor: haz0r »

Cześć @KaMYk, możesz uzupełnić pierwszą stronę poradnika o działające linki do oprogramowania, sterowników do win10 itp.?

Znalazłem w szafie starego clona, którego kupowałem laaata temu (PIC18F458), ale nie mam płytki czy też oprogramowania. Dostałem teraz Astrę H z 2009r. z14xep i Piston wyrzuca mi dziwne wartości sondy2, chciałbym podłubać i zobaczyć co się kryje w środku :)

noidemm

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 04 paź 2017, 16:06
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J
Rocznik: 2010
Województwo: łódzkie
Pomocny: 1 raz

#659

Nieprzeczytany post autor: noidemm »

Witam.
Poszukuje klonu OPCOM na alli. Auta jakie powinno to ogarnąć to Meriva A z 2006 oraz Astra J z 2010.
Chodzi o diagnostyke ogolną, aktywacje ukrytych funkcji w Astrze J oraz kalibracje skrętu czujnika kierownicy w Meriva A.
Są różne wersję 1.99 oraz niższe. Gdzieś czytałem że 1.99 nie obsłuży Merivy bo tylko Auta po 2010 roku.
Czy wersja 1.7 obsłuży zarówno merive jak i Astrę??
Co sądzicie o tych:
[External Link Removed for Guests]

Didek7

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 14 kwie 2023, 21:34
Imię: Dawid
Auto: Astra J
Silnik: A14xer
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard
Wdzięczny: 1 raz

#660

Nieprzeczytany post autor: Didek7 »

A czy ten op com się na da? [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ