Uchwyt na telefon

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

Uchwyt na telefon

#111

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

Ja dziś po kilku tygodniach myślenia i zastanawiania się jaki wybrać uchwyt do telefonu dziś przypadkiem, w takiej tutejszej motoryzacyjnej sieciówce Halfords kupiłem sobie takie coś.
Powiem szczerze że jak na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony, były 3 różne wersje, jedna na kratkę i dwie do przyklejenia na deske .
Blaszka jest na tyle cienka że poprostu włożyłem ją sobie między telefon a etui bez przyklejania.
Mój telefon (Sony XZ Premium) to dość duży i ciężki klocek a magnes trzyma go pewnie i stabilnie.
Element do przyklejenia ma takie lekkie nacięcia więc ładnie ułożył się na kształcie deski, zaś sama głowica ma fajną nieślizgającą sie gumke ( to jakby es) zapobiegającą jakimś przesunięciom się telefonu na nierównościach drogi.
W zestawie były dwie blaszki (różnej wielkości) i taka dwustronna folia dla zabezpieczenia telefonu w przypadku naklejania na sam telefon (opcjonalnie było napisane).
Kosztował 17euro, wydaje mi się że od skośnego brata da się zapewne taniej dorwać, ale w sklepie mieli toto zamotowane i można sobie było optoleptycznie ocenić jak to działa.
Osobiście nie chciałem na kratkę bo Aśka ma te kratki zaprojektowane przez kogoś pod wpływem jakiejś używki i nie wiedziałem jak to podejdzie.





Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gwidonn

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:12
Imię: Gwidon
Auto: Astra J Sedan, Ford KA mk2
Silnik: B16XER
Rocznik: 2018
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

#112

Nieprzeczytany post autor: Gwidonn »

Jak macie rozwiązane mocowanie uchwytu na telefon ? Biorę pod uwagę tylko opcje użytkowe (nawigacja) czyli telefon na widoku. Uchwyt na szybę, zamontowane na desce ? wolał bym coś na deskę w zasięgu ręki po prawej stronie ale żeby nie było trwałych śladów montażu.

Awatar użytkownika
Qmot

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 cze 2018, 19:22
Auto: Opel Astra J 2012 1.7CDTI 110KM
Silnik: A17DTJ
Województwo: śląskie

#113

Nieprzeczytany post autor: Qmot »

Stosuje dwa mocowania. 1 to uchwyt magnetyczny montowany do kratki nawiewu, dokładnie ten ->[External Link Removed for Guests]
Na AliExpress do kupienia za nie całe 20 zł, mam tam zamontowaną albo nawigacje albo telefon, a jak potrzebuje tego i tego to telefon jest montowany do uchwytu do płyt CD. To drugie rozwiązanie trochę gorsze bo zasłania przyciski klimy, dlatego używam tylko jak potrzebuje obu. Jakbyś chciał zdjęcia to pisz, coś cykne.

Gwidonn

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:12
Imię: Gwidon
Auto: Astra J Sedan, Ford KA mk2
Silnik: B16XER
Rocznik: 2018
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

#114

Nieprzeczytany post autor: Gwidonn »

Wolał bym nie na kratkę, w zimie będzie grzało telefon który i tak jest ciepły jak pracuje w trybie nawigacji. W ibizie mam przyklejony do deski rozdzielczej ale szukam czegoś innego.

wibar

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 22 lip 2018, 23:29
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET
Rocznik: 2012
Województwo: podkarpackie
Pomocny: 1 raz

#115

Nieprzeczytany post autor: wibar »

Ja mam uchwyt do telefonu na przyssawce zamontowany do małej szybki przy słupku z lewej strony.

Gwidonn

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:12
Imię: Gwidon
Auto: Astra J Sedan, Ford KA mk2
Silnik: B16XER
Rocznik: 2018
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

#116

Nieprzeczytany post autor: Gwidonn »

Sprinterpl to nie ogranicza ten uchwyt obsługi konsoli ?

Awatar użytkownika
Boyka

Astro-maniak
Posty: 178
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:31
Auto: Astra J
Silnik: B14NET+
Rocznik: 2015
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 6 razy

#117

Nieprzeczytany post autor: Boyka »

wibar pisze:QR_BBPOST Ja mam uchwyt do telefonu na przyssawce zamontowany do małej szybki przy słupku z lewej strony.
Mam tak samo i dla mnie to idealne rozwiązanie, nawigacja bardzo dobrze widoczna i pod ręką, uchwyt kupiłem w euro-agd, firmy na C, fajnie ramię można wyginać i dopasować do swoich potrzeb.

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#118

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

Gwidonn pisze:QR_BBPOST Sprinterpl to nie ogranicza ten uchwyt obsługi konsoli ?
wiesz trochę zasłania (pewnie zależy od wielkości telefonu) ale nie mam tam jakiś ważnych często używanych przycisków a zresztą uchwyt jest magnetyczny wiec zdjecie telefonu jest naprawdę łatwe. Zresztą ostatnio zorienowałem się mam nfc na środku telefonu i ta blaszka mi blokuje sygnał wiec dałem ją na dolą część telefonu wiec nawet mniej zasłania niż na fotkach. Ogólnie po dwóch miesiącach użytkowania jestem mega zadowolony do tego drugą blaszkę (mniejszą) przykleiłem do 7 calowego nexusa7 2013 i ten tablet mimo znacznej wagi siedzi stabilnie używam go do nawigacji na dłuższych trasach.

Gwidonn

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:12
Imię: Gwidon
Auto: Astra J Sedan, Ford KA mk2
Silnik: B16XER
Rocznik: 2018
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

#119

Nieprzeczytany post autor: Gwidonn »

Sprinterpl pisze:QR_BBPOST wiesz trochę zasłania (pewnie zależy od wielkości telefonu) ale nie mam tam jakiś ważnych często używanych przycisków a zresztą uchwyt jest magnetyczny wiec zdjecie telefonu jest naprawdę łatwe. Zresztą ostatnio zorienowałem się mam nfc na środku telefonu i ta blaszka mi blokuje sygnał wiec dałem ją na dolą część telefonu wiec nawet mniej zasłania niż na fotkach. Ogólnie po dwóch miesiącach użytkowania jestem mega zadowolony do tego drugą blaszkę (mniejszą) przykleiłem do 7 calowego nexusa7 2013 i ten tablet mimo znacznej wagi siedzi stabilnie używam go do nawigacji na dłuższych trasach
no to spoko, jak odbiorę furę to przymierze swój telefon i chyba kupię coś takiego :)

Jarek999

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:14
Imię: Jarek
Auto: Insignia B
Silnik: B15SFT
Rocznik: 2018
Województwo: łódzkie
Pomocny: 4 razy

#120

Nieprzeczytany post autor: Jarek999 »

Boyka pisze:QR_BBPOST
wibar pisze:QR_BBPOST Ja mam uchwyt do telefonu na przyssawce zamontowany do małej szybki przy słupku z lewej strony.
Mam tak samo i dla mnie to idealne rozwiązanie, nawigacja bardzo dobrze widoczna i pod ręką, uchwyt kupiłem w euro-agd, firmy na C, fajnie ramię można wyginać i dopasować do swoich potrzeb.
Też to stosuje i w/g mnie najlepsze miejsce na nawigację lub telefon...

ODPOWIEDZ