Przekłamanie prędkościomierza

ochkarol

Przyjaciel forum
Posty: 210
Rejestracja: 23 lip 2023, 11:50
Imię: Karol
Auto: Peugeot 308 SW T7
Rocznik: 2009
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 10 razy
Pomocny: 5 razy

Re: Przekłamanie prędkościomierza

#41

Nieprzeczytany post autor: ochkarol »

FalconTech pisze:
14 cze 2016, 20:15
Pomijając fakt, że mandat dostajesz za "wydaje mi się że jedzie pan z taką prędkością i chyba udało mi się równo za panem jechać a w trakcie pomiaru nie przyspieszył pan ani nie zwolnił"... to liczniki prędkości we wspomnianych radiowozach podlegają kontroli.
Zapewne jest to wszystko uregulowane rozporządzeniem jakimś.
W którymś programie policjant tłumaczył, że wideorejestrator pokazuje prędkość radiowozu, ale radiowóz musi jechać przez cały czas pomiaru w tej samej odległości do sprawdzanego pojazdu.
Na ekranie wideorejestratora jest wyświetlany parametr zmiany tej odległości. Ten parametr w momencie rozpoczęcia pomiaru wynosi zero i podczas pomiaru nie może być większy niż X (nie pamiętam tej wartości).
Prędkość musi być przekroczona o więcej niż 10 km/h (to dotyczy również fotoradarów stacjonarnych) i musi trwać na odcinku minimum 100 m (bodajże).
Liczniki podlegają kontroli ale same rejestratory również. I rejestratory - oczywiście - muszą być certyfikowane.

Awatar użytkownika
AidenGTC

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2024, 15:24
Imię: Adrian
Auto: Astra J GTC 1.4 120KM + LPG
Rocznik: 2012
Województwo: lubelskie

#42

Nieprzeczytany post autor: AidenGTC »

Nie wiem jak u was ale u mnie licznik kłamie powyżej 50km/h już prawie o 10 i to rośnie i rośnie wraz z prędkością niezależnie od tego co wpiszę w Op-Comie (co prawda tym z aliexpress) ale jednak. Robiłem sobie doświadczalnie na 190cm, i na 206cm przy oponie 215/50/17 i robi w balona raz za razem

ODPOWIEDZ