Mycie podwozia i woda w komorze silnika

Awatar użytkownika
Kammerer

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2017, 14:04
Auto: Astra J
Silnik: 1.6 Twinport
Województwo: mazowieckie

Mycie podwozia i woda w komorze silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: Kammerer »

Koledzy i koleżanki,

od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Astry IV Sedan 1.6 Twinport. Dzisiaj pierwszy raz zabrałem samochód na myjnię automatyczną (na BP). Z nawyku wybrałem opcję z myciem podwozia, zapominając, że nie mam dolnej osłony silnika. Efekt? Cała komora silnika mokra, w tym akumulator i skrzynka bezpieczników. Lekko spanikowany złapałem za ścierkę i dokładnie powycierałem gdzie się dało. I teraz pytanie: czy moja panika była uzasadniona? Jak napisałem, osłony dolnej silnika nie ma, więc na mokrej szosie i tak będzie kotłowało wodę do komory, ale raczej nie na wysokość akumulatora. Co radzicie? Zrezygnować z mycia podwozia? Nie przejmować się? Z góry dzięki za odpowiedzi i przepraszam, jeśli pytanie jest durne, ale wcześniej jeździłem Zafirą A w dieslu, w której osłona dolna była.

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Zawsze możesz kupić i zamontować taką osłonę i masz problem z głowy. Wg mnie nie ma sensu myć podwozia w czasie zimy. Wystarczy dokładnie umyć po zimie, a później można zakonserwować. A co do paniki, to jeśli trzymasz samochód w ogrzewanym garażu to woda powinna odparować. Jeśli masz kompresor, to możesz profilaktycznie wydmuchać wszystkie zakamarki.

Awatar użytkownika
Szprynkiel

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 20 kwie 2015, 23:01
Auto: Astra J HB
Silnik: A16XER
Województwo: lubuskie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: Szprynkiel »

Wbrew pozorom podczas jazdy, pomimo braku osłony, do komory silnika wcale nie leci tak dużo wody. Regularnie myję u siebie elementy pod maską tam gdzie dam radę sięgnąć z wilgotną ścierką. Ślady po wodzie są raczej w miejscach gdzie przedostaje się ona ze szczelin dookoła maski, ale to w małych ilościach. Wszędzie indziej jest jednorodny kurz a woda podnoszona z jezdni, dociera raczej nie wyżej, niż nieco ponad miskę olejową.
1996 Astra F kombi X20XEV --> 2007 Vectra C kombi Z19DT --> 2014 Astra J HB A16XER
Obrazek

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Sądzę że spokojnie. Producent przewidział takie wybryki. W instrukcji nie ma informacji o zakazie mycia podwozia na myjni. A co zrobisz jak będzie auto stało pod chmurką w wilgotne popołudnie i\lub noc? Konstrukcyjnie jest to przewidziane więc bez obaw. Cała flota myje auta na stacjach i większość z podwoziem.

Awatar użytkownika
wrotarianin

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 09 lis 2016, 1:46
Imię: Rafał
Auto: Astra H
Silnik: 16xer
Województwo: podkarpackie

#5

Nieprzeczytany post autor: wrotarianin »

Polecam myjnie z obsługą pracowników. Koszt ok 30 zł, ale myślę, że raz czy dwa razy w roku wystarczy. Głównie po zimie, żeby pozbyć się soli.

ODPOWIEDZ