Pokrowce do sedana

Awatar użytkownika
abx85

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 24 cze 2018, 19:14
Imię: Adam
Auto: Opel Astra IV J Sedan 1.4 Turbo lpg
Województwo: śląskie

Pokrowce do sedana

#1

Nieprzeczytany post autor: abx85 »

Witam,

Jestem posiadaczem nowego Opla Astra 1.4 turbo lpg IV J Sedan

Chciałbym od początku zadbać o fotele w aucie. Zastanawiam się nad kupnem pokrowców do w/w modelu. Widziałem, parę zestawów do Opla Astra, ale często w opiniach pojawiały się opinie, że "nie pasują, wyglądają jak jeden worek").

Jakie jest wasze doświadczenie w tej materii. Czy warto jeżeli tak to proszę o dane do sprzedawcy.

Dziękuje z góry za pomoc:)

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Bierz pod uwagę, że w sieciach są boczne poduszki powietrzne, myślę że pokrowce solidnie pokrzyżują im plany...
Poza tym dla kogo dbasz o fotele, dla kolejnego właściciela? Ciesz się nowym autem i fajna tapicerka (poółskórzana?).
Jeżdżę, więc jestem

Awatar użytkownika
janpat

Astro-maniak
Posty: 1293
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:18
Imię: Janusz
Auto: Astra J GTC OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 27 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: janpat »

Najlepszy pokrowiec to stretch. Tylko stretch. :lol:
Obrazek
.........Astra J GTC OPC Line Bi - Color..........

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: qtom »

NimnuL pisze:QR_BBPOST fajna tapicerka (poółskórzana?)
raczej tapicerka półderma :D :D co do pokrowców to się zgadzam, rzadko fotele strzelają ale jak pokrowiec przytrzyma to poducha kręgosłup może złamać wiec po co ryzykować.tapicerka spokojnie wytrzymuje kilka lat jeśli nie zadrzesz czymś ostrym.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

qtom pisze:QR_BBPOST raczej tapicerka półderma
Ekologiczna krowa w kształcie fotela ... należy się cieszyć, że są to tylko boczne wstawki, a nie całe fotele, bo żadna wentylacja i chłodzenie dupy by nie pomogło :)
Jeżdżę, więc jestem

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Eko skóra jest robiona z prawdziwej skóry. Jej skrawki są mielone, a następnie prasowanie pod dużym ciśnieniem.

Sam pomysł zakładania pokrowców do nowego auta jest średnim pomysłem. Przy odrobinie zadbania przez długi czas będą wyglądać jak nowe.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: qtom »

marwisn pisze:QR_BBPOST Eko skóra jest robiona z prawdziwej skóry
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nic więcej nie dodam. poczytaj np tu [External Link Removed for Guests] a tu jest opis naturalnych miedzy innymi mielonych [External Link Removed for Guests]
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Ekoskóra / skaj kojarzy się u nas negatywnie ze względu na powszechne użycie technologii z czasów PRL, którego efektem było plastikowe dziadostwo - tapicerka mebli domowych czy samochodowych (pamiętacie fotele w Syrenie lub Fiacie 126p?) uwielbiała pękać, śmierdzieć i w dotyku przypominała kalosze ... obecnie produkowany skaj różni się trwałością i właściwościami (trwałość, odczucia dotykowe). Oczywiście daleko mu do naturalnego materiału, ale aż tak pogardliwie na to nie warto patrzeć. Stosowanie tego w zagłówkach czy boczkach foteli odbieram na plus. Tyły foteli przednich lub siedzisko środkowe w Astrze wykonane z ekoskóry to zbawienie w przypadku przewożenia małych pasażerów. Czyści się to bardzo łatwo, a przy tym wizualnie nie odstrasza ... za to np. skaj stosowany we Fiatach (Tipo i 500) wygląda, według mnie, wyraźnie gorzej. Poza tym skaj powszechnie stosuje się nawet w autach 2-3x droższych niż Astra ...
Za to kierownicę wolałbym ze skóry naturalnej, choć i tak prowadzę w rękawiczkach, więc mi się koło idealnie lepi do ręki.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2018, 14:11 przez NimnuL, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeżdżę, więc jestem

mcbrain

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2017, 13:29
Imię: Michał
Auto: Astra J GTC
Silnik: B16SHT
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: mcbrain »

Pokażcie mi samochód ze średniej półki cenowej, gdzie tapicerka reklamowana opisywana jako skórzana nie jest z eko-skóry. Skórzane fotele z przyzwoitej skóry muszą kosztować miniumum 10-12k PLN. Wszystko, co tańsze, to pic na wodę i fotomontaż. Dealer jak kupowałem moje GTC mi się przyznał, że nawet opcja "pełna skóra" za 8k PLN to tak na prawdę eko-skóra...

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6256
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Ja miałem tej firmy [External Link Removed for Guests] . Co prawda nie w AJ, ale w AG(dedykowane dla AG) Spasowanie swietne, pokrowiec od kierowcy wytrzymał 4 lata, reszta stanie bdb.
Oczywiscie przystosowane do airbag, ale na szczescie nie miałem okazji tego sprawdzac .
Minusem ze bardzo sie kurza siedzenia pod pokrowcem.

ODPOWIEDZ