Wymiana anteny wraz z podstawką

kobi55

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 07 sie 2018, 16:01
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J Sport Tourer
Silnik: B16DTL
Rocznik: 2015
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Wymiana anteny wraz z podstawką

#1

Nieprzeczytany post autor: kobi55 »

Cześć,

mam problem z antena - bat się ukruszył i ułamał, nie mogę go wykręcić ponieważ obraza się w podstawce.

Wiem, że muszę się dostać od strony podsufitki. Problem w tym, że ASO wyceniło mi taką naprawę na prawie 500zł (240 za bat+podstawkę + 212 robocizna). Mam do Was uprzejmą prośbę o wskazanie odpowiedniej podstawki i anteny, którą mógłbym zamontować :)
Astra J Sport Tourer 2015

Pozdrawiam

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: qtom »

cena za robotę chyba uczciwa jeśli będą ściągać plastiki by dostać się do anteny ja zmieniałem w corsie i powiem ze bez ściągnięcia plastików by opuścić podsufitkę aby jej nie załamać było by ciężko z moimi rękoma. Najlepiej po numerze który jest na kablu przed wtyczką dopasować bo w corsie były różnice w kształcie podstawy niby żadna różnica ale jednak co do wtyczki to nawet nie sprawdzam ale pewni nie ma różnic ale myśl inżynierów z opla może zaskoczyć . ceny używek nie są najtańsze jak sam zauważysz komplet około 90 zł. ale ta powinna być [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2018, 12:36 przez qtom, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

kobi55

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 07 sie 2018, 16:01
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J Sport Tourer
Silnik: B16DTL
Rocznik: 2015
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kobi55 »

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie liczyłem na to, że będę w stanie sprawdzić jaką antenę i podstawkę kupić przed demontażem. Chce to zrobić od razu, a nie ściągnąć plastiki etc, sprawdzić, zamówić, poczekać i wymienić :D

kamil1987

Astro-maniak
Posty: 316
Rejestracja: 26 lis 2015, 16:00
Auto: Astra J
Silnik: A14NET+LPG
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 6 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: kamil1987 »

Ja sam wymieniałem , ściągniecie uszczelki bagażnika i odgięcie z czuciem podsufitki i już widać antenę od spodu . Jedna śrubka od dołu i podstawa w rękach :D

kobi55

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 07 sie 2018, 16:01
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J Sport Tourer
Silnik: B16DTL
Rocznik: 2015
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kobi55 »

kamil1987 pisze:QR_BBPOST Ja sam wymieniałem , ściągniecie uszczelki bagażnika i odgięcie z czuciem podsufitki i już widać antenę od spodu . Jedna śrubka od dołu i podstawa w rękach :D
W wersji ST? Już wymienione, ale nie obyło się bez ściągania plastikowych boczków.

ODPOWIEDZ