Co Was denerwuje, przeszkadza w Waszych Astrach?

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

Re: Co Was denerwuje, przeszkadza w Waszych Astrach?

#41

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

Dobra Kamyk jesteś zdjagnozowany jako "nieuleczalny Fanboy level pro"
Ilość serca pracy i kasy utopionej w tego gruchota zasługuje na podziw :)

abc77

Astro-maniak
Posty: 398
Rejestracja: 29 paź 2015, 21:56
Imię: Dawid
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: A14NET LPG
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 3 razy

#42

Nieprzeczytany post autor: abc77 »

KaMYk pisze:
12 mar 2019, 18:12
Sprinterpl pisze:
07 mar 2019, 10:58
przesadzasz Kamyk
He he :) nie przesadzam, po prostu nie rozumiem tego wiecznego narzekania na wszystko przez ludzi. Najpierw kupują później narzekają. Po co? Przecież i tak konstrukcji auta się nie zmieni. Miałem mało mocy zrobiłem program. Teraz mam 202 KM i 436 Nm. Nie narzekam że ciężka. Słabe hamulce - wymieniłem na komplet z OPC. Teraz hamuje. Małe koła- kupiłem 20" . Zbyt mydła sylwetka- dołożyłem pakiet stylistyczny. Za wysoka i miękka to dałem zawieszenie H&R. Teraz wszystko mi się podoba i nie narzekam :) A porównanie mam. Astra to tylko na dojazdy do pracy :) Rozkosz z jazdy dostarcza mi inne auto.
Ktos zapytal, co nas denerwuje. I my o tym piszemy:)

Mnie denerwuje waga, skrzynia, przyspieszenie, slupek. Mam wyciac dach dla wagi, zmienic skrzynie, mape silnika (mam gaz, odpada), wyciac kawalek slupka?:) Nie da sie wszystkiego zmienic. Mimo, ze mnie to delikatnie denerwuje, to i tak lubie to auto:)

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#43

Nieprzeczytany post autor: qtom »

abc77 pisze:
12 mar 2019, 21:01
Mnie denerwuje waga, skrzynia, przyspieszenie, slupek
takie rzeczy widzi się przed zakupem za wyjątkiem skrzyni to nie jest ukryte wiec raczej świadomy wybór i nie powinno denerwować
Sprinterpl pisze:
12 mar 2019, 18:24
Ilość serca pracy i kasy utopionej w tego gruchota zasługuje na podziw
no powiem szczerze ze o takim gruchocie tu marzy większość.
KaMYk pisze:
12 mar 2019, 18:12
Rozkosz z jazdy dostarcza mi inne auto
musiałem edytować bo widzę ze mustanga nie ma a zajebiste auto już jest w garażu
Bardzo mi brakuje Astry lubiłem ją w niedzielę rozmawiałem z Żoną że do końca marca może zamówi się Cascadę walka z mini cabrio dla niej bo Corsa już ma 3 lata prawie. przynajmniej będzie wspomnień czar i chyba ostanie cabrio na rynku które można zamówić do 31 marca i koniec produkcji w tej klasie aut. a ja pożegnam się z oplem na rzecz A6 bo chyba już dorosłem do poważniejszego auta a i cena jest w zasięgu po latach pracy Ale to perspektywa dwóch lat.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

@qtom zawstydzasz mnie :oops: ale dziękuję za opinię :)

Cascada, piękne auto, miło będzie oglądać na forum :)
Auto segmentu E to jednak inna klasa i inne wrażenia z jazdy, gorąco polecam :)

myszak

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2018, 11:47
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

#45

Nieprzeczytany post autor: myszak »

Mnie wkurza to, co jest do poprawienia w moim egzemplarzu - na każdej nawet najmniejszej nierówności tłucze się niemiłosiernie, tak jakby amortyzacji w ogóle nie było, a ST sprawia, że czuję się jak w pudle rezonansowym. Nie odkryłem jeszcze skąd pochodzą te stuki, jak się z tym uporam to chyba nie będzie narzekania. Bardzo sympatyczne w sumie autko.

tomeq77

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 03 gru 2018, 9:02
Imię: Tomek
Auto: Astra J Sport Tourer 2011 r.
Silnik: A14NET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 8 razy
Pomocny: 3 razy

#46

Nieprzeczytany post autor: tomeq77 »

tomeq77 pisze:
14 gru 2018, 20:20
Subiektywnie oczywiście (w porównaniu z Fordem Focusem MK1 1.8 TDCi 100KM kombi):
Plusy (1.4 140KM):
-dynamiczny niezbyt paliwożerny silnik
-cichy w środku
-ładne wnętrze
-dobre zawieszenie
-isofix
-możliwość wyłączenia załączania tylnej wycieraczki przy włączonych przednich na wstecznym :)

Minusy:
-niewygodne fotele
-długi skok dźwigni zmiany biegów
-skrzynia M32 :)
-zablokowany komputer pokładowy (ASO za odblokowanie chce 150 zł i ostrzega, że będzie wywalał błędy z czujników poziomu płynu spryskiwaczy i cieczy chłodzącej, bo ich nie ma)
-kiepska widoczność do tyłu.

Jak coś jeszcze wpadnie mi do głowy to dopiszę.
Więc po pół roku użytkowania dopisuję:
Wkurza:
-umiejscowienie regulacji lusterek;
-umiejscowienie przycisków elektrycznych szyb (trzeba mocno rękę cofnąć, żeby trafić);
-regulacja fotela (przód-tył po prawej stronie, że nie można odsunąć fotela bez zajęcia miejsca, niepłynna regulacja pochylenia oparcia jak w 125p i Trabancie :) );
-'opadanie' lusterka wstecznego (co sobie ustawię, to po paru minutach/kilometrach znów jest za nisko);
-ostre krawędzie na kierownicy dookoła plastikowego chromu;
-gruby słupek A;
-przyciski tempomatu i radia na kierownicy zamieniłbym miejscami (większość ludzi, w tym ja, kieruje jedną lewą ręką);
-za głośne radio na najniższym ustawieniu;

PS. może się czepiam, ale w porównaniu z 10 lat starszym Focusem niektóre rzeczy były bardziej przemyślane.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#47

Nieprzeczytany post autor: qtom »

tomeq77 pisze:
15 maja 2019, 7:56
PS. może się czepiam, ale w porównaniu z 10 lat starszym Focusem niektóre rzeczy były bardziej przemyślane.
jak się wybiera dziesięcioletni model auta to nie ma co oczekiwać ze będzie lepiej focus tez miał swoje wady a astra ma swoje zalety. o i cała tajemnica.Co do foteli ja odsuwam stopą zona ma 160 ja 193 nie lubię się schylać i jest to dość wygodne i praktyczne. Foteli są 3 opcje wygody nie mówię o regulacji manuał elektryk wiec trudno jednoznacznie powiedzieć niewygodne. pozostałe parametry rozmieszenia przycisków poza szybami mylę tył zamiast przodu za głęboko są umiejscowione pod uchwytem jak dla mnie jest ok bo to indywidualne potrzeby i ciężko znaleźć uniwersalny środek.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

andwid

Astro-maniak
Posty: 222
Rejestracja: 20 lut 2015, 8:18
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 13 razy

#48

Nieprzeczytany post autor: andwid »

tomeq77 napisał: "większość ludzi, w tym ja, kieruje jedną lewą ręką".

O czym Ty piszesz? Jeszcze napisz że kierujesz lewą, bo w prawej masz telefon!

abc77

Astro-maniak
Posty: 398
Rejestracja: 29 paź 2015, 21:56
Imię: Dawid
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: A14NET LPG
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 3 razy

#49

Nieprzeczytany post autor: abc77 »

Nawet, jesli tak jest, ze ktos kieruje lewa reka, to projektanci samochodu tego przeciez nie mogli zakladac. To po pierwsze. Ale - jesli cos komus przeszkadza, bo kieruje jedna reka, to mu przeszkadza. I ten watek nie jest o tym, zeby 'chwalic' Astre i pokazywac, ze jest super, a o tym, co nam przeszkadza.

Ja pisalem wczesniej, ze mi przeszkadza duzy slupek A i to, ze moje auto jest wolne. I dostalem odpowiedz, ze to bylo widac na jezdzie probnej i moglem nie kupowac. Gowno prawda. Po pierwsze - to moge kupic auto mimo wad, ktore ma, i to jest moje prawo. Jak i to, ze moge te wady wytknac mimo kupna. A po drugie - nie mialem jazdy probnej, kupilem je po reklamie w necie. I jak sobie wynegocjowalem 24.500 PLN znizki, to uznalem, ze Opel jest wart kupna:)

tomeq77

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 03 gru 2018, 9:02
Imię: Tomek
Auto: Astra J Sport Tourer 2011 r.
Silnik: A14NET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 8 razy
Pomocny: 3 razy

#50

Nieprzeczytany post autor: tomeq77 »

andwid pisze:
15 maja 2019, 9:28
tomeq77 napisał: "większość ludzi, w tym ja, kieruje jedną lewą ręką".

O czym Ty piszesz? Jeszcze napisz że kierujesz lewą, bo w prawej masz telefon!
Tak. Większość czasu kieruję jedną ręką. Lewą. A skręcam a'la "mydełko fa". Też jedną ręką.
Przyciski regulacji radia po prawej stronie kierowcy są ok. 15 cm od samego radia. W fordzie nam dżojstik po lewej stronie pod kierownicą i jest mi wygodniej. Tyle.
A telefonu w żadnej rece nie trzymam, bo go w czasie jazdy nie używam.

ODPOWIEDZ