Co Was denerwuje, przeszkadza w Waszych Astrach?

Awatar użytkownika
Camillus

Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 01 gru 2018, 15:06
Imię: Kamil
Auto: Jeszcze Citroen C5 ale żądny Astry
Województwo: małopolskie

Co Was denerwuje, przeszkadza w Waszych Astrach?

#1

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

Cześć,
Przymierzam się do zakupu Astry J w sedanie lub hatchbacku i mam takie pytanie:
Co Wam przeszkadza, denerwuje Was w swoich samochodach już po pewnym czasie użytkowania?
- Czego Wam brakuje?
- Co wg Was zostało źle przemyślane/skonstruowane?
- Na co byście zwrócili uwagę przy ponownym kupnie?
- Czy kupilibyście raz jeszcze ten samochód?
- Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Z góry dziękuję wszystkim, którzy będą chętni podzielić się swoim doświadczeniem.

Waflo

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 18 lut 2017, 19:07
Auto: Astra J 1.6 BezTurbo
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Waflo »

Ja dodałem długi komentarz pod tym filmem. Ogólnie jest w tym aucie więcej rzeczy, które denerwują niż w zwykłym prostym aucie dajmy np. Astra G.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Czego brakuje, to zależy od wersji wyposażenia :lol:
Wkurzają drobne usterki uprzykrzające życie.
Źle przemyślany słupek A lewy - zasłania pole widzenia.
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Nie wiem, co Wy chcecie od tego auta. Auto klasy średniej to i średnia jakość. Za te pieniądze, które teraz kosztuje to można brać z zamkniętymi oczami. Ostatnio kolega kupował nową, najtańsze kompaktowe auto na rynku aut nowych, a i w używanych też drogo nie wychodzi, wręcz przeciwnie.
Słupek jaki by nie był, to zawsze słupek i część widoku zabiera. Nie znam auta bez słupka. Jeszcze mi się nie zdarzyło. żebym czegoś nie zauważył.
Czego brakuje? no może auto pilota, żeby sobie można kawę zrobić :)
Są bardzo dobre światła ksenonowe z systemem AFL, są grzane siedzenia, jest grzana kierownica. Siedzenia wyprofilowane. Regulacja w 6 kierunkach wraz z częścią lędźwiowa, multimedia, telefony, nawigacje.
Najważniejsze: jeździ, skręca hamuje.
Czego Wy oczekujecie od auta za kilkadziesiąt tysięcy złotych w klasie kompakt, średniej?

Czy bym kupił drugi raz? Rok temu tak, dziś nie :)
Ale nie dlatego, że coś mi w tym aucie przeszkadza, tylko dlatego, że czegoś w tym aucie nie ma i nie będzie, czyli silnika V8.
Po roku jeżdżenia mustangiem po prostu czas zmienić segment aut :)

patrykevo

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 paź 2018, 17:09
Imię: Patryk
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie

#5

Nieprzeczytany post autor: patrykevo »

Bierz z AFL, zwykłe halogeny w moim odczuciu dają mało światła, w porównaniu do mojego poprzedniego mocno budżetowego auta.
Z wad, podkreślam że to tylko moje wrażenia, to zbyt duża ilość przycisków, plastikowe uchwyty w drzwiach (akurat to, czego dotykamy jest z najgorszego materiału, skrzypienie), no i oczywiście w manualu m32, pierwsza rzecz do szczegółowego przeswietlenia przy zakupie :cry:

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

Ja przesiadłem się z Peugeota 407 wiec niestety miałem znaczny downgrade , i z początku kilka rzeczy mnie irytowało w J-tce .
Tempomat na przykład w Peugeocie wyświetlał żądaną predkość na wyświetlaczu między zegarami i był zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze, tam jeden klik jeden kilometr a dłuższe przytrzymanie plus lub minus 10km/h, ale jedna rzecz była na minus w P407 jak właczyłem tempomat na 4 biegu i zmieniałem na piątke to nacisniecie sprzęgłą wyłączało tempomat a w astrze zmieniam bieg i tempomat dalej działa.Do tego pługa miałem w dość wysokiej wersji SOLAIRE z szyber dachem plastikowymi drewienkami w środku a asterixa mam w wersji bida-spec: SRI.
Komputer pokładowy w P407 był zdecydowanie lepszy pokazywał na każdej karcie dystans od skasowania średnie spalanie i średnią prędkość niezależnie dla każdej karty a miał ich 3, ale nie wiem jak jest w astrze jeśli się ma ten najlepszy wyświetlacz między zegarami, wiec to może tylko w moim przypadku to jest minus, no cóż mam jak mam.
Słupek A faktycznie w astrze jest dość kłopotliwy szczególnie dla mnie, bo ja zawsze mam fotel na samym dole a jestem dość niski (nie lubie jeżdzić jak na taborecie) w P407 też pochyłość szyby była znaczna ale słupek jakoś tak mnie nie drażnił.
Ale ogólnie bardzo się dobrze czuję w Astrze fajnie się prowadzi ma zaskakująco dobre osiągi (mam 1.7 dtr) nie jest może w żadnej dziedzinie najlepsza ale też nigdzie nie jest najgorsza, całkiem przyjemne auto jak dla mnie nawet całkiem urodziwa wiec nie muszą parkować za śmietnikiem pod Lidlem.
Chociaż nie bedę ukrywał że żal mi bardzo że nie mogłem sobie pozwolić na używanego 508 :(.

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Misza »

KaMYk pisze:QR_BBPOST Słupek jaki by nie był, to zawsze słupek i część widoku zabiera. Nie znam auta bez słupka. Jeszcze mi się nie zdarzyło. żebym czegoś nie zauważył.
Przesiądź się z AJ do Forestera SF - będziesz wiedział w czym przeszkadza lewy słupek :lol:
Ten lewy słupek to pięta achillesowa wszystkich aut z mocno pochyloną szybą - żeby było sprawiedliwie.
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Staszek1960

Astro-maniak
Posty: 162
Rejestracja: 05 wrz 2018, 6:36
Imię: Stanisław
Auto: Astra J 1,4 LPG
Silnik: B14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 7 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Staszek1960 »

Mnie denerwuje ( ale w granicach normy :lol: ) to że przez cały czas działa wyświetlacz w Navi 950. Oczywiście można go wyłączyć ale tylko jednorazowo . Po załączeniu silnika znowu cały czas działa .
Ale to w sumie pikuś .....
Dobra Astra nie jest zła :lol:

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Misza, ale forester to nie kompact, i jeździłem foresterem :) wsiądź do mana TGX też inna bajka :)
generalnie, mnie nie przeszkadza po 4 latach eksploatacji astry i nigdy nie przeszkadzał :)

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Ja tam wad w Astrze nie miałem jak za auto poniżej 100k zł powiem może być z minusów wolne BT przy podłączaniu trzeba cierpliwie odczekać zanim wszystko zatrybi i podłokietnik jakiś taki niedorobiony niby jest ale za bardzo z tyłu. Z plusów nic się nie psuło u mnie.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

ODPOWIEDZ