Co Was denerwuje, przeszkadza w Waszych Astrach?

tomeq77

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 03 gru 2018, 9:02
Imię: Tomek
Auto: Astra J Sport Tourer 2011 r.
Silnik: A14NET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 8 razy
Pomocny: 3 razy

Re: Co Was denerwuje, przeszkadza w Waszych Astrach?

#31

Nieprzeczytany post autor: tomeq77 »

Do denerwujących rzeczy dodałbym jeszcze bardzo późno zapalającą się kontrolkę rezerwy paliwa.

Usunięty użytkownik 858418

#32

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 858418 »

tomeq77 pisze:
21 sty 2019, 15:54
Do denerwujących rzeczy dodałbym jeszcze bardzo późno zapalającą się kontrolkę rezerwy paliwa.
Hehe. To ja mam na odwrót. Mnie denerwuje za szybka informacja o konieczności zatankowania paliwa.
Ale działa idealnie. 100 km pozostałych do przejechania na posiadanym paliwie i alarm

tomeq77

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 03 gru 2018, 9:02
Imię: Tomek
Auto: Astra J Sport Tourer 2011 r.
Silnik: A14NET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 8 razy
Pomocny: 3 razy

#33

Nieprzeczytany post autor: tomeq77 »

Fifek64 pisze:
23 sty 2019, 6:37
Ale działa idealnie. 100 km pozostałych do przejechania na posiadanym paliwie i alarm
Ja mam wrażenie, że u mnie to jest ok. 40 km.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#34

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Jest dwuetapowy pierwszy średnio 80km i drugi stały około 35km
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Usunięty użytkownik 864746

#35

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864746 »

wlasnie ten drugi staly komunikat jest bardzo denerwujacy, przy okazji ukladu paliwowego - jak dla mnie sam zbiornik paliwa 54l jest troche za maly :p
do tego czujniki parkowania przelaczajace sie z przodu na tyl i z tylu na przod z zabojcza predkoscia (sa w pelni sprawne, ale zdaze rownolegle zaparkowac bez nich), mega swiatlo wsteczne i slupki z przodu, w ktorych od patrzenia na nie idzie sie zakochac...

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5372
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 131 razy
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Mnie jak coś denerwuje, to po prostu to zmieniam :) Życie jest za krótkie, żeby się męczyć z autem :)
Zmieńcie, wszyscy narzekający na J, na inną markę :)
Mnie w J nic nie denerwuje, nic mi nie przeszkadza :)
Miłego dnia :)

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#37

Nieprzeczytany post autor: prozor »

No właśnie - życie to sztuka kompromisów. Jeśli wady przeważają, wymienia się na coś, co aż tak nie wkurza. Ale pewno po wymianie jak nie to co wkurzało, to coś innego będzie wkurzać. Najmniej wkurzała mnie pierwsza generacja Astry, przejście z Fiata 126p do Astry F 1.8 to było coś... A nie, wróć - w "F" wkurzała mnie jednak ruda, którą Astra zapraszała w swoje skromne progi... To chyba jednak "G", nie rdzewiała, samochód prosty do bólu, choć nie porywający i nie rozpieszczający, ani też nie drażniący klasy wyższej ;), to jednak prostota była zaletą eksploatacyjną.
Z drugiej strony, coś może mieć kupę wad, ale jedną zaletę, która sprawia, że wady przestają mieć istotne znaczenie ;).
Slabek3101 pisze:
06 mar 2019, 3:34
wlasnie ten drugi staly komunikat jest bardzo denerwujacy, przy okazji ukladu paliwowego - jak dla mnie sam zbiornik paliwa 54l jest troche za maly :p
do tego czujniki parkowania przelaczajace sie z przodu na tyl i z tylu na przod z zabojcza predkoscia (sa w pelni sprawne, ale zdaze rownolegle zaparkowac bez nich), mega swiatlo wsteczne i slupki z przodu, w ktorych od patrzenia na nie idzie sie zakochac...
Akurat ten komunikat jazdy na oparach jest może i denerwujący, ale taki ma być. Znam ludzi, którzy niemalże notorycznie jeżdżą na rezerwie, tankują zawsze za "5 dych" i kila razy okazywało się, że tych oparów zabrakło. O ile w benzyniaku problemów większych nie było, to zapowietrzenie ropniaka jednak może nie być takie bezproblemowe...
Zbiornik 54l mało? Na dzisiejsze standardy w kompaktach to wręcz bardzo duża pojemność. Odchudzając "K" przycięto do 48l, a to niewiele więcej niż auta z niższego segmentu (np. Polo 45l - od zawsze ;)). Niby wszyscy przycinają pojemności zbiorników np. Mazda 6 też 2l w dół, ale... tam pozostaje 62l pojemności zbiornika (japońce w tej klasie takie wielkie baki to chyba mają?). W Mini przycięto za to całe 10l i od 2006r. zostawili jedynie 40l. Niby wystarczy, bo teraz ciężko o odludzia bez stacji benzynowej w zasięgu rezerwy... Z drugiej strony Peguot raczej bazuje na 50l i ta pojemność wygląda na obecnie standardową dla segmentu C, tak więc prawdopodobnie następna generacja Astry powinna mieć taką pojemność. Ewentualnie taką samą jak pozostałe francuskie bliźniaki...
Denerwuje Ciebie coś, na co od samego patrzenia się zakochujesz? Co na to żona? :D
No dobra, żeby zostać w temacie i też pomarudzić: mnie denerwuje to, że po dolaniu płynu do spryskiwacza, to te (chyba 4l) wystarcza na dość krótko i informacja o "rezerwie" bardzo szybko zaczyna się pokazywać. No ale to cena spryskiwaczy wysokociśnieniowych do lamp, po prostu trzeba pamiętać o wożeniu zapasu w bagażniku...

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

No przesadzasz Kamyk asterix ma swoje wady jeśli podoba Ci się wszystko to są dwa wytłumaczenia jedno fanboy a drugie ktoś kto nie ma porównania :) ale to tak śmieszkuje sobie nic personalnego. Ja mimo tych wszystkich problemów jakie miałem z J-tką ciągle lubię ją na tyle mocno że nadal ją mam. Zawsze byłem antysystemowy tzn jak każdy kupował Gulfa czy Passeratti ja miałem Peugeota 306 a potem 406 a na koniec przed Aśką 407 i szczerze powiem że po 407 to był raczej downgrade ale chciałem już po 3 peugeotach coś innego i jak narazie mam przyjemność z jazdy i nie planuje zmiany auta w najbliższym czasie chyba że mi skrzynia m32 wypadnie :P.

abc77

Astro-maniak
Posty: 398
Rejestracja: 29 paź 2015, 21:56
Imię: Dawid
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: A14NET LPG
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 3 razy

#39

Nieprzeczytany post autor: abc77 »

Plusy:
1. Obszerne wnetrze
2. Duzy bagaznik
3. Instalacja LPG - montaz, przelaczanie na kompie, itp. Miodzio.
4. ASO, gdzie obsluguje auto
5. Wyglad.

Minusy:
1. Przedni lewy slupek
2. Waga auta - moze i komfort jest fajny, bo czujesz, ze jedziesz 'czyms', a nie jakas Corsa, ale auto jest za ciezkie
3. To wynika z '2' - osiagi. Dla mnie to auto jest troche za wolne. Wiem, wiem - mozna bylo kupic 1.6 T. Ano mozna:)
4. Skrzynia M32. To moje 6 auto i najgorsza skrzynia.

Czy bym kupil ponownie? Tak.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5372
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 131 razy
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Sprinterpl pisze:
07 mar 2019, 10:58
przesadzasz Kamyk
He he :) nie przesadzam, po prostu nie rozumiem tego wiecznego narzekania na wszystko przez ludzi. Najpierw kupują później narzekają. Po co? Przecież i tak konstrukcji auta się nie zmieni. Miałem mało mocy zrobiłem program. Teraz mam 202 KM i 436 Nm. Nie narzekam że ciężka. Słabe hamulce - wymieniłem na komplet z OPC. Teraz hamuje. Małe koła- kupiłem 20" . Zbyt mydła sylwetka- dołożyłem pakiet stylistyczny. Za wysoka i miękka to dałem zawieszenie H&R. Teraz wszystko mi się podoba i nie narzekam :) A porównanie mam. Astra to tylko na dojazdy do pracy :) Rozkosz z jazdy dostarcza mi inne auto.

ODPOWIEDZ