Coś grzechocze w okolicy zegarów.

Awatar użytkownika
Cyprin

Astro-maniak
Posty: 152
Rejestracja: 10 lut 2019, 10:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra G Caravan/Astra J ST
Silnik: Y17DT/A17DTR
Województwo: podlaskie
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 8 razy

Coś grzechocze w okolicy zegarów.

#1

Nieprzeczytany post autor: Cyprin »

Witam.

Zawsze gdy silnik jest zimny to po odpaleniu słychać jakieś grzechotanie z okolic licznika, gdzieś z kokpitu od strony kierowcy (przynajmniej mam takie odczucia). Coś w stylu ''podskakujących kilku śrub na lekkiej płycie plastikowej". Myślałem, ze to skrzynia, jednak na zewnątrz raczej tego nie słychać, a wciśniecie sprzęgła nic nie zmienia. Po około 30 sekundach pracy silnika ten dźwięk zanika..... Jest to bardzo irytujące. Ktoś ma jakieś pomysły, co to może być ?

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Zmień ustawienia nawiewu (np. tylko na szybę) i sprawdź czy to właśnie ten dźwięk chrobotania - taki dźwięk występuje gdy zmienia się położenie czegoś w nawiewach. Możesz to zrobić na wyłączonym silniku. Być może to jest to.
Jeżdżę, więc jestem

Awatar użytkownika
Sprinterpl

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:48
Imię: Tomek
Auto: ASTRA J SRI 2011
Silnik: 1.7 cdti 125
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Sprinterpl »

Wiesz co u mnie czasem słychać na zimnym aucie jak się klapki z nawiewów przesuwają trwa to kilka sekund i dźwiek jest właśnie z okolic konsoli/liczników . Spróbuj nagrać ten dźwięk i wrzuć na YT bo tak to tylko zgadywanka. Wcześniej miałem peugeota 407 on miał Climatronic i tam klapki potrafiły mi chałasować w czasie jazdy nawet, bo one ciągle pracują w klimatyzacji automatycznej, Zdarzało się to jednak tylko sporadycznie i mam wrażenie przy spełnieniu konkretnych warunków wilgoć/temperatura .
Osobiście muszę przyznać że moja ASTRA a podejrzewam że ona nie jedyna to auto z duszą ciągle coś się dzieje a to skrzypi a to stuka potem cisza taki model chyba.

Awatar użytkownika
Cyprin

Astro-maniak
Posty: 152
Rejestracja: 10 lut 2019, 10:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra G Caravan/Astra J ST
Silnik: Y17DT/A17DTR
Województwo: podlaskie
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 8 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Cyprin »

To na 100% nie sa klapki, ale jutro rano w ramach testów zmienię ustawienia nawiewu.

ODPOWIEDZ