Aktualizacja NAVI 950

Awatar użytkownika
ktosiek

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2021, 15:58
Imię: Marcin
Auto: Zafira C 1.4 T +LPG KME
Silnik: A14NET
Rocznik: 2015
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

Re: Aktualizacja NAVI 950

#11

Nieprzeczytany post autor: ktosiek »

To jest żart z tą navi, że nie można zaktualizować. Ehh... Dalej trzeba korzystać z telefonu.

Awatar użytkownika
Gregor123

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2021, 11:53
Auto: Astra J
Rocznik: 2015
Województwo: dolnośląskie

#12

Nieprzeczytany post autor: Gregor123 »

Witam wszystkich!
Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam pytanie trochę w temacie. Planuję wymianę radia Nawi 650 na Nawi 900! Dodam tylko że Astra z 2015 z polskiego salonu z kamerą cofania bez bt. Czy dobrze kombinuje, czy może jednak popełniam jakiś błąd?

Awatar użytkownika
fachur

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 09 kwie 2021, 10:56
Imię: Łukasz
Auto: Astra J GTC
Silnik: A16LET
Rocznik: 2011
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: fachur »

Gregor123 pisze:
26 wrz 2021, 16:50
Witam wszystkich!
Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam pytanie trochę w temacie. Planuję wymianę radia Nawi 650 na Nawi 900! Dodam tylko że Astra z 2015 z polskiego salonu z kamerą cofania bez bt. Czy dobrze kombinuje, czy może jednak popełniam jakiś błąd?
Bez sensu trochę pchać się w NAVI 900. Inwestuj od razu w NAVI 950 bo ma wbudowany moduł BT a nie jak w NAVI 600/650/900 gdzie masz BT w osobnym module.

Awatar użytkownika
etac

ex-Staff
Posty: 434
Rejestracja: 26 gru 2020, 17:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra
Silnik: A16XHT
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 31 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: etac »

a do 950 nie ma map :)

Awatar użytkownika
fachur

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 09 kwie 2021, 10:56
Imię: Łukasz
Auto: Astra J GTC
Silnik: A16LET
Rocznik: 2011
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: fachur »

Ja wybrałem 950 ze względu na normalną obsługę BT a nie na mapy :D
Jakiej navi w tej astrze bym nie miał to i tak nie pokarze mi natężenia ruchu, korków, utrudnień itp a dodatkowo nie włączę na niej Yanosika. Więc do nawigacji wolę telefon a radio to odbiornik dźwięku i 950 to całkiem przyjemny bo wreszcie bez przejściówek :)

Czorny02

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 25 wrz 2021, 14:00
Imię: Piotrek
Auto: Astra G & J
Silnik: Z14XE & A16LET
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 2 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: Czorny02 »

Skoro 950 sama się zaorała z aktualizacjami to jak sprawa wygląda z modelem 600/900?
Prawdę mówiąc dopłacanie do 950 tylko dla bt którego podobno da się jakimś modułem oszukać tak by działał z każdym radiem to trochę pomysł powiedzieć mało opłacalny to jak nic nie powiedzieć. Na otomoto królują modele gdzie cd300/400 to max czego można szukać praktycznie w każdym roczniku. Znaleźć to auto z navi 900/950 to spore życzenie podobnie jak znalezienie J z panoramą. Czy innym ekstrawaganckim dodatkiem.

jaros85

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 19 cze 2016, 11:51
Imię: Jarek
Auto: Zafira C
Silnik: A14NET
Rocznik: 2015
Województwo: łódzkie
Pomocny: 2 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: jaros85 »

Witam wszystkich zainteresowanych.
Osobiście też borykam się z aktualizacją map do NAVI950.
W ASO dowiedziałem się że mamy dostarcza firma Here a dokładniej here.navigation.com
Napisałem więc do powyższej firmy.
W odpowiedzi dostałem informację że firma Here co kwartał tworzy nowe mapy a dostawcy nawigacji w tym wypadku grupa PSA występuje o request o aktualizację do danego urządzenia czyli np. do NAVI950.
Wtedy Here robi paczkę dla PSA i oni są w stanie za grubą kasę sprzedać to w ASO dla nas.

Jak to zawsze bywa w przejęciu jednej firmy przez drugą był sobie Pan Hans nikt nie wiedział po co on jest to go wywalili z roboty. Później jednak się okazało że Pan Hans jako jedyny w Oplu znał hasło do portalu Here żeby złożyć request o nowe mapy.
Takim oto sposobem zostaliśmy z mapami z 2018 roku puki nikt w PSA się nie obudzi to nowych map nie będzie. Niestety czas gra na naszą niekorzyść.

Dla zainteresowanych fragment oryginalnej wiadomości z Here:
"HERE Technologies offers an updated version of the map database every quarter to all vehicle and navigation device manufacturers. They then decide if and when which end products are brought onto the market.
Unfortunately we have not yet received any information about a new product release for the Navi950 IntelliLink since 2018."

Crazy

Klubowicz AKP
Posty: 288
Rejestracja: 31 gru 2021, 11:27
Imię: Dawid
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Rocznik: 2012
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 22 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: Crazy »

I nie wiedzieć skąd te navi950 tak trzymaja cene w zakupie 😀
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy, BCM, CIM. OPEL wszystkie modele do 2022r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Astra J, K i inne. Zapraszam

Awatar użytkownika
Daro00721

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 25 lut 2021, 7:31
Imię: Darek
Auto: Opel Astra Sports Tourer 1.7 CDTI
Silnik: A17DTS
Rocznik: 2014
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: Daro00721 »

Czy odnośnie dostępu do aktualizacji, aktualizacji map do naszej navi 950 coś drgneło? Może ktoś się uporał lub znalazł kogoś kto potrafi zaktualizować mapy? Pozdrawiam serdecznie wszystkich oczekujących na aktualizację 😜

Awatar użytkownika
Staś

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 18 mar 2015, 17:51
Imię: Staś
Auto: Astra k
Rocznik: 2016
Województwo: pomorskie

#20

Nieprzeczytany post autor: Staś »

Witam mam ten sam problem co wszyscy z aktualizacją tylko ja mam 900 IntelliLink 2.5, po dyskusji z Here, wyszło że oni mogą w każdej chwili tylko nie ma zamówienia, tak nas opel w h... zrobił a Stellantis Polska Sp. z o.o. nic nie robi żeby zmienić ten stan, pozdrawiam

Dodano po 9 godzinach 37 minutach 26 sekundach:
jaros85 pisze:
24 sty 2022, 21:36
Witam wszystkich zainteresowanych.
Osobiście też borykam się z aktualizacją map do NAVI950.
W ASO dowiedziałem się że mamy dostarcza firma Here a dokładniej here.navigation.com
Napisałem więc do powyższej firmy.
W odpowiedzi dostałem informację że firma Here co kwartał tworzy nowe mapy a dostawcy nawigacji w tym wypadku grupa PSA występuje o request o aktualizację do danego urządzenia czyli np. do NAVI950.
Wtedy Here robi paczkę dla PSA i oni są w stanie za grubą kasę sprzedać to w ASO dla nas.

Jak to zawsze bywa w przejęciu jednej firmy przez drugą był sobie Pan Hans nikt nie wiedział po co on jest to go wywalili z roboty. Później jednak się okazało że Pan Hans jako jedyny w Oplu znał hasło do portalu Here żeby złożyć request o nowe mapy.
Takim oto sposobem zostaliśmy z mapami z 2018 roku puki nikt w PSA się nie obudzi to nowych map nie będzie. Niestety czas gra na naszą niekorzyść.

Dla zainteresowanych fragment oryginalnej wiadomości z Here:
"HERE Technologies offers an updated version of the map database every quarter to all vehicle and navigation device manufacturers. They then decide if and when which end products are brought onto the market.
Unfortunately we have not yet received any information about a new product release for the Navi950 IntelliLink since 2018."
Taką też odpowiedz dostałem w trakcie dyskusji, może trzeba bardziej dopytywać się:
Stellantis Polska Sp. z o.o.
Aleja Krakowska 206
02-219 Warszawa

Centrum Obsługi Klienta:
tel.: +48 22 583 00 92
customer.care.pl@opel.com

Centrala:
tel.: +48 22 209 17 00
fax.: +48 22 209 16 68
pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ