Problem z połączeniami telefonicznymi BT po aktualizacji telefonu

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 572
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 18 razy

Problem z połączeniami telefonicznymi BT po aktualizacji telefonu

#1

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Witam,
Radio CD400plus
Dotąd wszystko było ok aż do aktualizacji telefonu (Moto One Vision) do Android 11. Od tego momentu wykonywanie połączeń telefonicznych nie jest możliwe po BT. Muzyka z telefonu działa, sterowanie telefonem z kierownicy i przyciskami na panelu - działa.
Wybieranie numeru z poziomu samochodu działa, telefon jest normalnie widoczny, książka telefoniczna itd.
Problem: po wybraniu numeru telefon wykonuje połączenie ale w głośnikach nic nie słychać. Za to mikrofony samochodu normalnie wysyłają dźwięk do rozmówcy, czyli on mnie słyszy, a ja jego nie.
Na wyświetlaczu telefonu połączenie jest widoczne, ale na wyświetlaczu samochodu już nie. W ustawieniach BT telefonu samochód jest widoczny normalnie choć po restarcie telefonu znika opcja "dzwonienia" aż do następnego parowania.

Inny telefon z tym samochodem działa ok. Nie wiem czy ten telefon działa z innym samochodem.

Co robiłem:
- usuwałem telefon z systemu samochodu
- usuwałem samochód z telefonu
- łączyłem urządzenia na nowo
- reset ustawień samochodu
- restart telefonu

Dodam, że telefon działa poprawnie z dotychczas sparowanymi i nowymi urządzeniami jak słuchawki i głośniki (muzyka, rozmowy telefoniczne są ok).

Pomysły?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2021, 18:45 przez NimnuL, łącznie zmieniany 3 razy.
Jeżdżę, więc jestem

Jarek999

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 13 cze 2017, 14:14
Imię: Jarek
Auto: Insignia B
Silnik: B15SFT
Rocznik: 2018
Województwo: łódzkie
Pomocny: 4 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Jarek999 »

Miałem podobnie z jednym z poprzednich telefonów, przez jakiś czas działał, potem podobne objawy jak u Ciebie. Na jakiś czas pomogło reset do ustawień fabrycznych, później znów to samo ( pewnie po aktualizacji automatycznej telefonu). I znów pomógł reset do stawień fabrycznych. Widocznie jakaś aktualizacja tego telefonu mieszała. Na szczęście przyszła pora na zmianę telefonu i problemy ustąpiły.

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 344
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Lata temu jak miałem w którymś z samochodów problem z Bluetooth to pomogła mi ta apka: [External Link Removed for Guests]. Ustawiłem tam jakieś priorytety dla sparowanego urządzenia i wszystko działało jak powinno.

ODPOWIEDZ