Montaż zegarów z obrotomierzem

Awatar użytkownika
toms2409

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2012, 10:32
Imię: Tomasz
Auto: Astra-Corsa
Silnik: 1,8 16v-1,2 16v
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Dołuje

Montaż zegarów z obrotomierzem

#301

Nieprzeczytany post autor: toms2409 »

Witam koledzy czy któryś z was ma diesla z obrotomierzem. Jeżeli tak to czy w skrzynce przekaźników za aku ma dwa przekaźniki czyli przekaźnik i przekaźnik świec żarowych a może są trzy . Jeżeli macie trzy to jaki jest ten pierwszy od aku.
I jeszcze jedno pytanie pod które wyjście z alternatora podłączyć kabelek od obrotomierza. Mam tam kostkę i dwa kabelki jeden jest podłączony a ten do obrotomierza nie .

Awatar użytkownika
broneq

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2016, 15:44
Imię: Kamil
Auto: Astra F Classic 4D 1.4 8V
Silnik: C14NZ
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

#302

Nieprzeczytany post autor: broneq »

Zgodnie z tym co w tym temacie znalazłem - kupiłem zegary, wymieniłem tylko prędkościomierz, bo mój mial inny współczynnik W i po wymianie podświetlenia na nowe - wszystko pięknie świeci i co najważniejsze - obrotomierz działa! :mrgreen:

JJKILLER

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, 0:03
Imię: Jacek
Auto: Astra F 1.6 California
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#303

Nieprzeczytany post autor: JJKILLER »

@broneq, a nie miałeś żadnych problemów z dopasowaniem starego zegara do nowej obudowy, wszystko pasowało?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#304

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

kol .pytanie jest mocno niescisle . jeżeli montujesz nowy zegar do starej obudowy to musi to być zegar tego samego producenta do tej obudowy . .inaczej bez rzeźby obudowy się nie obejdzie . lepiej inwestować w zakup całej tablicy niż probowac zezby przy przerzucaniu zeg 2 roznych producentow . cala tablica to ok 30-40pln a jeszcze się nie spotkałem aby ktokolwiek oferowal pjedyncze zegary aby komplet się zmiescil w 40pln .
zewnnetrznie jest to nic nie znaczace natomiast srodek się mocno rozni i np. licznik czy obrotek niekoniecznie chcą się zmiescic a nawet nie ma takiej możliwości bez zezby wnętrza co uważam za robote głupiego Jasia przy takich cenach .
kabelek do obrotka należy podlaczyc do pinu W altka [External Link Removed for Guests] schemat podlaczenia altka
marpas 1954

JJKILLER

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, 0:03
Imię: Jacek
Auto: Astra F 1.6 California
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#305

Nieprzeczytany post autor: JJKILLER »

Temat przeczytałem cały i wiem że teoretycznie podmiany zegarów w obrębie jednego producenta powinny być bezproblemowe (dlatego uznając to za pewnik nie uściślałem pytania), ale znalazłem też jakiś post gdzie ktoś pisał że mimo jednego producenta to miał jakiś zgrzyt, niestety temat nie był rozwinięty i dlatego dopytałem.
Reasumując, jeśli mam zegary VDO z '94, bez obrotka i zakupię zegar VDO z innego rocznika, z obrotkiem, ale z pędzikiem o innym indeksie W to mój stary pędzik musi pasować po podmianie...
Dobrze zrozumiałem?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#306

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

tak o ile pedzik jak to nazwales jest nw zwartym module . :D
marpas 1954

JJKILLER

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, 0:03
Imię: Jacek
Auto: Astra F 1.6 California
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#307

Nieprzeczytany post autor: JJKILLER »

No to trzeba zacząć motać bo bez obrotka to jak bez ręki, niby się da, ale nie za wygodnie ;)

JJKILLER

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, 0:03
Imię: Jacek
Auto: Astra F 1.6 California
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#308

Nieprzeczytany post autor: JJKILLER »

No to ruszamy.
Czy taki zestaw z klekota [External Link Removed for Guests] , po wsadzeniu mojego pędzika będzie już robił?
Pytam żeby mieć pewność...

Awatar użytkownika
D4rk0

Klubowicz AKP
Posty: 329
Rejestracja: 06 sty 2014, 18:53
Imię: Darek
Auto: Astra F sedan/Astra G 3D
Silnik: C14NZ/X16SZR
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Siedliska
Kontakt:

#309

Nieprzeczytany post autor: D4rk0 »

Jeśli znajdziesz licznik od benzyny, i wsadzisz do niego swego pędzika to ma działać.

JJKILLER

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, 0:03
Imię: Jacek
Auto: Astra F 1.6 California
Silnik: X16SZ
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#310

Nieprzeczytany post autor: JJKILLER »

Czyli jak ten jest od diesla to nie będzie robił?
To już nie ogarniam. Jedni piszą że zegary od diesla z podmienionym prędkościomierzem od benzyny będą działały, a inni że tylko zegary od benzyniaka. To jak to w końcu jest?

ODPOWIEDZ