"Astra F" - Tarcze Indiglo: Zegary + Konsola

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

"Astra F" - Tarcze Indiglo: Zegary + Konsola

#1

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

Witam Wszystkich.Opiszę w skrócie manual dotyczący montażu Tarcz Indiglo w Astrze F.

Tarcze Indiglo - Zegary

Na początku całej imprezy demontujemy oczywiście zegary ;)
Zdejmujemy osłonę kierownicy,zegarów,następnie odkręcamy wszystkie śrubki które mają styczność z zegarami.Wyjmujemy je,odpinamy kostkę zasilającą oraz linkę prędkościomierza,i delikatnie wyjmujemy zegary.

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

Następnie zabieramy się za demontaż wskazówek.

Przed ich demontażem najpierw należy "przemieścić"je poza ten bolec blokujący,tak aby wskazówka swobodnie "wisiała". Dotyczy to zarówno obrotomierza jak i prędkościomierza. Wtedy zaznaczamy najlepiej kawałkiem taśmy papierowej miejsce spoczynku tych że wskazówek,żeby potem nie było problemów z wyskalowaniem licznika i obrotomierza (mam na myśli błędne wskazania prędkości jak i obrotów) Wskazówki od temperatury wody i paliwa zdejmujemy normalnie.
Ważne :!: Wskazówki najlepiej podhaczyć widelcem,wtedy nacisk na wskazówki jest rozłożony równomiernie.
[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

No i zabieramy się za tarcze.Najpierw montujemy same tarcze tzn naklejamy je na stare.Ja akurat użyłem kleju "Kropelka" Dałem po 3 kropelki na każdy kąt poszczególnej tarczy.

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

Potem wycinamy małe rowki w plastiku aby ładnie pochować kabelki i przeciągamy je z tyłu obudowy ( zaznaczone na czerwono).

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

Tak wygląda całość po zmontowaniu i założeniu obudowy.

[External Link Removed for Guests]

Na koniec zabieramy się za montaż i podłączenie Inwertera.Trudu w tym nie ma.
Inwerter jest niezbędny do świecenia tarcz - można podłączyć do niego jednocześnie 5 tarcz.
Jest to przetwornica napięcia z 12V stałego na 100V 400Hz.

W kostce zasilającej odnajdujemy "+" i "-" (na kablach),następnie wlutowujemy je i izolujemy taśmą izolacyjną.
Sam Inwerter mocujemy do poprzecznej "belki" widocznej na zdjęciu po niżej i mocujemy go również taśmą izolacyjną.

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

Po podłączeniu wszystkiego,sprawdzamy czy wszystko świeci,montujemy zegary, składamy wszystko w jedną całość i można się cieszyć nowym widokiem zegarów.

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

Tarcze Indiglo - Konsola środkowa

Sam montaż tarcz zajmuje o wiele mniej czasu, niż montaż tarcz na zegary.

[External Link Removed for Guests]

Przygodę zaczynamy od wiadomej rzeczy czyli odkręcenia wszystkich śrubek. Nie zapominamy o wyciągnięciu środkowych kratek nawiewu. Jak widać na zdjęciach wyjąłem tylko wyświetlacz, radio pozostało w "kieszonce" ponieważ stwierdziłem że nie ma sensu go wyciągać. Oczywiście jak kto woli ;) Powoli całość delikatnie odsunąłem do siebie i w ten sposób otrzymałem pełny dostęp do tarcz. Wszystkich linek odpowiedzialnych za regulację nawiewu oczywiście nie rozłączałem, było by to bezsensowne.
Następnie delikatnie pozbywamy się starej tarczy i montujemy Indiglo. Ponownie użyłem "kropelki" i dosłownie po dwie krople dałem po jednej i drugiej stronie żeby mieć pewność że tarcza się nie ześlizgnie. Przy okazji usunąłem diody które oświetlały stare tarcze, bo i tak nie będą mi do szczęścia potrzebne.

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

Kolejną rzeczą jaką trzeba zrobić to podłączenie zasilania. W tym celu musiałem dostać się do wiązki z wtyczkami, a one podłączone są do inwertera który znajduje się za zegarami. Więc musimy ponownie zdemontować zegary. Mnie udało się bez wyjmowania dostać się do tej wiązki,zależy kto w jaki sposób poukłada kabelki.

[External Link Removed for Guests]

Po podłączeniu i sprawdzeniu czy działa montujemy konsolę i cieszymy się nowym podświetleniem. Ściemniacz podświetlenia oczywiście działa tak jak powinien ;) Mała rzecz a cieszy ;)

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 22 lis 2014, 0:16 przez Rajdowy, łącznie zmieniany 2 razy.
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

Awatar użytkownika
Adam91ATT

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 14 sty 2011, 0:20
Imię: Adam
Auto: Astra G Bertone Coupe
Silnik: Z18XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Babiak / Bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Adam91ATT »

Konkretny manual, żadnego lania wody. Z pewnością przydatny przy montażu tarcz, teraz widzę że to banał i chyba sam się na nie skuszę ;) a nie próbowałeś demontować ori tarcz? ;)
Sercem z Wielkopolską, duszą z Kujawami ;)
Moja Bertonka Coupe :]

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

Adam1991_babiak pisze: a nie próbowałeś demontować ori tarcz? ;)
Nie nie chciało mi się w to bawić :> :> :>
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

bubu1769

Astro-maniak
Posty: 325
Rejestracja: 05 gru 2008, 16:11
Imię: Bartłomiej
Auto: Vectra b
Silnik: Z16XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: bubu1769 »

Ja tam u siebie demontowałem oryginalne i leżą sobie teraz spokojnie w szafce, a nuż kiedyś mi się zachce wrócić do standardu :D
Mój [External Link Removed for Guests] :D

kyoko

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 06 kwie 2009, 19:43
Imię: Piotr
Auto: Astra F / MAN TGL 12.180
Silnik: C16NZ / 4580 ccm
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Charbielin "OPOLSKIE"
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kyoko »

Kolego muszę dodać, że jeśli zasilanie inwertera podłączysz do żarówki (trzeba będzie pobawić się lutownicą), która podświetla stare zegary będzie możliwa regulacja świecenia tarcz Indiglo.
Służy do tego pokrętło pod włącznikiem świateł
Ja w swoim autku mam w ten sposób podłączone
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

Wiem kolego ale mi ściemnianie również działa po wlutowaniu kabelków inwertera w kable z kostki od licznika ;) ;) ;) Więc opcje są 2 do wyboru ;) kto jak woli ;)
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: nismo »

[External Link Removed for Guests] .Sa w stanie wynonac nasz własny projekt zegarów lub poprawic te z aukcji wedle naszego uznania
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

No bardzo ciekawe wykonanie ;) Ale link nie działa :/
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

Awatar użytkownika
wacek

Astro-maniak
Posty: 1024
Rejestracja: 13 sty 2011, 15:38
Imię: Sebastian
Auto: OMEGA B FL
Silnik: Y32SE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: wacek »

[External Link Removed for Guests] to ja dam poprawiony link. Są to tylko nakładki, czyli dajemy je zamiast starych tarcz. Czyli nie są tak podświetlane jak Indiglo, tylko standardowo, a szkoda.
Kiedyś samochody były projektowane przez inżynierów, a dziś... przez księgowych
Piszesz na GG pierwszy raz do mnie to się przedstaw nickiem i jakiego forum jesteś, unikniemy w ten sposób nieporozumień

Awatar użytkownika
Rajdowy

Astro-maniak
Posty: 2535
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra F Caravan dB
Silnik: X16SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Rajdowy »

:arrow: Edytowałem pierwszy post. dorzuciłem manual montażu Indiglo na konsolę środkową :D :D :D
--> CICHE SAMOCHODY ZABIJAJĄ DZIECI...BASS RATUJE ŻYCIE <-- VIBE BLACK AIR INNOVATIVE BASS ENCLOSURES & TARAMPS AMPLIFICADORES

ODPOWIEDZ