Montaż sterownika zamka centr. na pilota

mlodygd

Astro-maniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 kwie 2009, 23:16
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: C20NE
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#61

Nieprzeczytany post autor: mlodygd »

Kolego wystarczy. Moj w instrukcji ma 0,5 i smiga.
A ta centralke co dales linka podpinalem do Astry zeby zobaczyc czy wszystko jest si i tez dzialalo wiec mozesz smialo montowac.
Z tymi pozycjami co pisalem na poprzedniej stronie dobra opcja, jak np sie szuka auta na ciemnym campingu :D

bartek.siwiec

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:33
Imię: Bartek
Auto: Astra G Kombi
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#62

Nieprzeczytany post autor: bartek.siwiec »

A w jaki sposób skorzystać z możliwości osobnego sterowania np. klapą bagażnika. Ta centralka ma taką funkcję (drugi kanał). Czy jest możliwość podłączenia się drugim kanałem sterownika bezpośrednio do sterowania klapą??
Gdzie w astrze czegoś takiego szukać?? Najlepiej bylo by chyba sie podłączyc gdzieś w samej klapie prawda??

[ Dodano: 2009-08-19, 20:37 ]
Załóżyłem dzisiaj sterownik:)
Jeszcze wszystkiego nie poskręcałem i nie poskładałem do kupy bo mnie noc niestety zastała:)
Ale centralny smiga.

Mam pytanie, nie lutowalem przewodów tylko łączyłem wszystko na konektorki (męskie-żeńskie). Czy jest możliwość żeby cokolwiek mogło się przykopcić albo coś takiego na tych połączeniach? Starałem się wszystkie konektorki zaciskać na przewodach w miarę dokładnie i wszystko dobrze izolować taśmą.

Czy jest ryzyko że przy takich połączeniach (nie lutowanych) może się zdarzyć jakaś niemiła niespodzianka czy mogę spać spokojnie??(łączenie na konektorki wydawało mi się bardziej sensowne niż "skręcanie" przewodów).

[ Dodano: 2009-08-25, 23:22 ]
Kolejne pytanko :mrgreen:
Czy w każdej Astrze F, niezależnie od rocznika, zamek sterowany jest masą????

Pilnie proszę o odpowiedź :mrgreen:

Awatar użytkownika
keo27

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 09 lut 2009, 9:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#63

Nieprzeczytany post autor: keo27 »

Witam,
podepnę się do tematu. Planuję montaż sterownika centralnego zamka, znalazłem taki na allegro: [External Link Removed for Guests] podoba mi się wzór kluczyka ale zastanawiam się czy to jest trwałe i jak długo wytrzyma. Cena nie jest wysoka ale praca poświęcona na założenie nie wiem czy jest tego warta. Instalował może ktoś ten konkretny model albo słyszał czy to się sprawuję na dłużej ? A może ktoś wie jaki sterownik opłaca się założyć do f-ki zależy mi na kluczyku w scyzoryku.

Pozdrawiam

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#64

Nieprzeczytany post autor: bobi »

Mam dokładnie ten sam kluczyk, tylko że inny układ troche i nie dostałem grotów do Opla, a więc niestety musiałem ponieść dodatkowe koszty wymiany grotów. Z działania jestem zadowolony, kluczyk spisuje się bardzo dobrze, jednak zasięg jest słaby, ale to chyba wina sterownika.
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
piociel

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2009, 10:49
Imię: Piotrek
Auto: Opel Astra G 2007
Silnik: 1,7CDTI [Z17DTL]
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#65

Nieprzeczytany post autor: piociel »

Witam.
Własnie zamierzam zabrać się za założenie zdalnego sterowania w mojej astrze. Wszystko już chyba wiem oprócz jednej ważnej sprawy. Mianowicie, czy przewody dochodzące do kostki w lewym nadkolu to są sygnały sterujące, czy silnoprądowe? Pytam, bo nie wiem czy jak podłącze kierunki przez diody bezpośrednio do zdalnego sterownika to czy mi z niego dym nie pójdzie? Obciążalność mojego przekaźnika w sterowniku zdalnym to 5A.
126p -> 105S -> Astra F -> Astra G i OIIFL
Astra G
[External Link Removed for Guests]
OII FL
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 5195

#66

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

keo27, jak będziesz kupował groty, to nie zapomnij tylko, że do astry są prawe i lewe, co (chyba) zależy od rocznika. Ja tego nie wiedziałem, dopiero ostatnio kumpel mi pokazał na zlocie, to mi kopara spadała.

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#67

Nieprzeczytany post autor: bobi »

piociel raczej sterujące, chociaż ja w instrukcji mojego sterownika sprawdziłem i tam pisze żeby podpiąć do lewa/prawa strona kierunkowskazu, żadnej wzmianki czy to mają być sygnały sterujące czy silnoprądowe, ale każdy się tam wpina więc raczej bez obaw, a w ramach ostrożności możesz to sprawdzić przez bezpiecznik 10A
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

thot

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2009, 11:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Żarki
Kontakt:

#68

Nieprzeczytany post autor: thot »

ja przymierzam się do zakupu takiego zestawu:
[External Link Removed for Guests]

czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tej centralki?

i takie jedno pytanie które mnie zastanawia:

wiadomo mi że w kluczyku tym oryginalnym jest coś do imo, czy bezproblemowo można to przełożyć do scyzoryka?
Opel Astra 1.4 CEO 2777
CB: President Harry II asc + President Texas

Awatar użytkownika
Grzechu2011

Astro-maniak
Posty: 1007
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:22
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Niepołomice
Pomocny: 1 raz

#69

Nieprzeczytany post autor: Grzechu2011 »

Czy probowal ktos podlaczyc uklad Magicar 820? W aucie jest jeden kabel do otwierania (brązowo biały) i (brązowo czerwony) do zamykania, a na schemacie mam podłączenia 3 kablowe na otwieranie i 3 kablowe na zamykanie oznaczone literkami "N""NC""NO" schemat - [External Link Removed for Guests] . Jak to teraz doprowadzic do ladu?

z gory dzieki

pozdro;)

mlodygd

Astro-maniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 kwie 2009, 23:16
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: C20NE
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#70

Nieprzeczytany post autor: mlodygd »

A masz tylko taki schemat? Trzy kabelki masz, ale jeden pewnie Ci sie nie przyda :)
Sprobuj to podlaczyc tak:

[External Link Removed for Guests]

Schemat po prawej - w Astrze masz sterowanie minusem.

Czyli wg tego niepodlaczasz czarnego i bialego, pomaranczowy i rozowy masujesz a niebieski i zielony podlaczasz odpowiednio pod zamykanie i otwieranie.
Powinno to dzialac.
Pzdr.

ODPOWIEDZ