Montaż sterownika zamka centr. na pilota

Awatar użytkownika
Grzechu2011

Astro-maniak
Posty: 1007
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:22
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Niepołomice

#71

Nieprzeczytany post autor: Grzechu2011 »

dzieki za wskazowki, swoja droga buce powinni dac mi ten schemat, co mi pokazales, wtedy wszystko byloby prostsze.

pozdro;)
[External Link Removed for Guests]

p3rz4n

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:39
Imię: Marcin
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Województwo: śląskie

#72

Nieprzeczytany post autor: p3rz4n »

witam. mam taki zamiar kupic taki sterownik do centralnego zamka
[External Link Removed for Guests]

i tu pytanie czy jak bym go zamontowal i dorobil sobie kluczyki do tych pilotow czy odpale samochod?? bo mam imobilaiser w kluczyku i nie wiem czy mi odpali na tych kluczykach od pilota

Venoo

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 09 sie 2008, 19:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

#73

Nieprzeczytany post autor: Venoo »

przekładasz imo ze starego do nowego kluczyka (rozkręcasz nowy i przekładasz imo)

p3rz4n

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 02 lut 2011, 14:39
Imię: Marcin
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Województwo: śląskie

#74

Nieprzeczytany post autor: p3rz4n »

no tylko ze w tym jest maly problem nie chce niszczyc kluczyka chcialbym to dorobic sobie jakie byly by to koszty??

mlodygd

Astro-maniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 kwie 2009, 23:16
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: C20NE
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#75

Nieprzeczytany post autor: mlodygd »

W Gdańsku dorobienie immo i grota scyzoryka to koszt 130zł.

Usunięty użytkownik 5195

#76

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

W Poznaniu słyszałem o 170 PLN.

dido-astra97

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 07 lut 2011, 10:38
Imię: Ditmar
Auto: Opel Astra f 97
Silnik: 1,4
Województwo: śląskie

#77

Nieprzeczytany post autor: dido-astra97 »

Witam,
czytam tak co tu macie do powiedzenia, ale nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia/zdjęć (nigdzie na tym forum) jak mam przeciągnąć kable przez drzwi do wewnatrz? Może i wszyscy sobie z tym dają radę, ale ja za nic na świecie nie wiem jak to przeciągnąć (bez robienia dziur w drzwiach) do środka samochodu.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu :) dodam, że jest to astra 98 sedan
!~Green Power~!

KRIS DENT

Astro-maniak
Posty: 770
Rejestracja: 26 sie 2007, 1:47
Imię: Krzysiek
Auto: Astra F Sport,Vectra B Sport
Silnik: X16SZR,X18XE
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

#78

Nieprzeczytany post autor: KRIS DENT »

Kolego,ja przeciągałem przez oryginalną złączkę która przychodzi do drzwi od karoseri przy nadkolu.
Ściągamy plastiki przy nadkolach od wewnętrznej strony,z tyłu zaś przy słupkach.
wtyczkę rozłączamy przekręcając ją do siebie jak się nie mylę...zciągamy tapicerkę drzwi,odczepiamy od drzwi tę wewnętrzną część (byle delikatnie aby nie połamać tych plastikowych łapek zatrzaskowych)aby lepiej nam było rozwiercić fabryczne otworki w tej wtyczce...będzie ich tam sporo wolnych.Są to miejsca w których przy bogatszych wersjach znajdują się konektorki połączeniowe przewodów do elektryki szyb,lusterek,centralnego zamka itd..należy je cienkim wiertełkiem porozwiercać na średnicę przewodów które tam chcemy przepuścić...każdy z osobna...(troszeczkę żmudna robota)
najtrudniejszą i najbardziej żmudną pracą jest przeciągnięcie przewodów przez te otworki ,ten" karbowany gumowy korytarz"między drzwiami a aroserią oraz przez ściankę grodziową przy nadkolach (porzy karoserii)do wewnątrz...spróbuj podpatrzeć jak są poprowadzone przewody do głośników w drzwiach!!!tak samo chcemy przepuścić nasze przewody aby wyglądało ładnie i było funkcjonalnie!!!na końcu pracy oczywiście te wtyczkę musimy ze sobą złączyć i przyczepić do drzwi tak jak było fabrycznie....
warto trochę się pomęczyć bo efekt pracy będzie nie odstępował od fabryki...

powodzenia!!!
KRIS DENT NYSA

dido-astra97

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 07 lut 2011, 10:38
Imię: Ditmar
Auto: Opel Astra f 97
Silnik: 1,4
Województwo: śląskie

#79

Nieprzeczytany post autor: dido-astra97 »

Dzięki kolego. Tak też myślałem, tylko nie wiedziałem jak przebić się przez te otworki... ale taki mały odwiert może być skuteczny ;) gorzej będzie z tylnimi drzwiami bo tam tej karbowanej gumki nie ma :S
!~Green Power~!

ODPOWIEDZ