Modyfikacja zegarów - wskazówki z Vectry C GTS

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

Modyfikacja zegarów - wskazówki z Vectry C GTS

#1

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Chciałem zaprezentować mały mod, banalny do wykonania, po całej operacji zegary wyglądają o wiele wiele fajniej. ;)
Na początku chciałem standardowe wskazówki pomalować, jednak natchnęło mnie żeby spróbować przełożyć i o dziwo pasują plug&play. Bez malowania, " nie ma lipy.. " :P Z pomocą przyszedł SIG_MAN. Cała operacja nie trwała długo, dodatkowo Sig zamontował mi również diodę tempomatu, której nie było, czeka tylko na wyprowadzenie kabelka.
Opisywać jak wyciągałem zegary nie będę bo masa jest opisów na ten temat, do zdjęcia wskazówek po wyjęciu zegarów trzeba tylko ściągnąć przednią szybkę, która trzyma się na +-6 zatrzaskach, nie trzeba zegarów rozbierać mocniej.

Użyłem oryginalnych wskazówek z Vectry C GTS - srebrne z czerwoną strzałką. (zwykłe wskazówki od Vectry czy to przedlift czy polift są czarne z czerwoną strzałką). Efekt jak to wygląda możecie zobaczyć poniżej, strzałki od temp. i paliwa mogłyby być ciut dłuższe, ale tak jak są też nie przeszkadza, kwestia przyzwyczajenia, przepraszam za słabej jakości zdjęcia. Odnośnie dawcy-zegarów SIG miał europejskie, ale do tej operacji nadają się z powodzeniem wskazówki z zegarów z wersji angielskich:
(zdjęcia poglądowe) VECTRA C GTS - srebrno czerwone, 2 zdjęcie poniżej podstawowa wer. z czarno czerwonymi.
Obrazek
Obrazek

tak było:
Obrazek

a tak jest teraz:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Obrazek

ciapas

Astro-maniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2011, 1:48
Imię: Jakub
Auto: Astra G kombi
Silnik: X2.0DTL
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: ciapas »

efekt fajny, a co z kontrolka tempomatu? u mnie tempomat dziala ale nic sie nie swieci na desce cos oprocz diody trzeba tam wstawic ??

Awatar użytkownika
dembas

Astro-maniak
Posty: 311
Rejestracja: 26 sty 2012, 22:36
Imię: Dawid
Auto: Astra G 1.8 16v SilverEdition
Silnik: x18xe1
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

#3

Nieprzeczytany post autor: dembas »

kolego mogę prosić żebyś dodał foto podświetlonych zegarów w nocy?
[External Link Removed for Guests]

pikar133

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 22 mar 2014, 21:49
Auto: Astra G
Silnik: x20DTL
Województwo: dolnośląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: pikar133 »

wskazówki z Mondeo MK3 też pasują P&P

Sadi

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 09 maja 2014, 22:58
Imię: Adam
Auto: Astra H OPC
Silnik: Z20LEH
Rocznik: 2006
Województwo: wielkopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Sadi »

Wczoraj kupiłem zegar od Mondeo za 20zł od angola. Przy wskazówkach od temperatury i od paliwa trzeba uciąć malutki plasticzek a poza tym wszystko gra i buczy ;) Można śmiało kupować.
Wyglądem prawie identyczne jak te z Vectry, jednak wskazówka przy osi wychodzi około 3mm za to srebrne kółeczko na środku, oraz wskazówki temperatury i paliwa są nieco dłuższe. Wyglądają "jak od tego" :)

ODPOWIEDZ