Zmiana Lamp standard na Soczewki XENON OPEL ASTRA H

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Zmiana Lamp standard na Soczewki XENON OPEL ASTRA H

#21

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

Kolego ElectricPl interesuje mnie rozkład światła oryginalnej soczewki z zestawem który zamontowałeś - masz może zdjęcie?

Jak to wygląda - czy są jakieś różnice w porównaniu do świecenia oryginału?

Ciężko było ustawić?

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

Montował ktoś lampy z AFL-em pod zestaw HID?
Konkretnie chodzi mi o to, czy lampy po podłączeniu nie zrobią "zeza" (bez modułu skrętu) mimo tego, że zestaw HID będzie działał.

Chętnie podjął bym się zamontowania lamp z zestawem HID ale pod jednym warunkiem...
Chciałbym aby poziomowanie ręczne z kabiny było możliwe.
Ciekawe, czy jest to możliwe w ogóle.
Kombinował już ktoś przy sterowaniu lampą (przewody zasilające)?

ElectricPl

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2011, 20:33
Imię: TOMEK
Auto: Opel ASTRA H
Silnik: 1.9 CDTI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mława
Pomocny: 1 raz

#23

Nieprzeczytany post autor: ElectricPl »

Problem w tym ze jeszcze nikt nie probowal. Jestem na 80 % pewny ze da rade sie wpiac w odpowiednie styki lub zyly i powinno smigac. W lampach xenon zwyklych bez AFL dziala poziomowanie z kabiny, powtwierdzil mi to czlonek forum ( swoja droga jedna lampe ma bez AFL a druga z AFL i z kabiny ta bez AFL steruje). Lamp z afl maja silniczki/sterowane prawo lewo gora dol. Kwestia zeby ktos madrzejszy sie tym zainteresowal. Jak bym mial lampe bez AFL i moje z AFL to doszedl bym ktore styki lub zyly zq to odpowiadaja. Tak to dopiero w lato bede kombinowal ze zwyklymi moze cos mnie naprowadzi. Chyba ze gdzies wyrwie schemat do lamp z AFL to by kompletnie bylo zajebiscie.
[External Link Removed for Guests]

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

ElectricPl pisze:Problem w tym ze jeszcze nikt nie probowal. Jestem na 80 % pewny ze da rade sie wpiac w odpowiednie styki lub zyly i powinno smigac. W lampach xenon zwyklych bez AFL dziala poziomowanie z kabiny, powtwierdzil mi to czlonek forum ( swoja droga jedna lampe ma bez AFL a druga z AFL i z kabiny ta bez AFL steruje). Lamp z afl maja silniczki/sterowane prawo lewo gora dol. Kwestia zeby ktos madrzejszy sie tym zainteresowal. Jak bym mial lampe bez AFL i moje z AFL to doszedl bym ktore styki lub zyly zq to odpowiadaja. Tak to dopiero w lato bede kombinowal ze zwyklymi moze cos mnie naprowadzi. Chyba ze gdzies wyrwie schemat do lamp z AFL to by kompletnie bylo zajebiscie.
A widzisz kolego - dobrze wiedzieć...
To naprawdę cenna rada. Dziękuję Ci bardzo!
W takim razie żeby nie kombinować trzeba mieć lampy bez AFLa.
Dobrze że nie kupiłem, bo miałem okazję kupić lampy z AFL (tańsze niż lampy bez AFL) - wtopił bym się...

ElectricPL - pewnie że by się doszło - wystarczy w lampie znaleźć przewody odpowiedzialne za ruchy góra dół i tam podpiąć przewody bezpośrednio z wtyczki.
Ja bym tak spróbował....

Nie pozostaje w takim razie nic innego jak kupić lampy bez AFL, zestaw HID pod Can i cieszyć się xenonem :-)

Pozdrawiam
Paweł

ElectricPl

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2011, 20:33
Imię: TOMEK
Auto: Opel ASTRA H
Silnik: 1.9 CDTI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mława
Pomocny: 1 raz

#25

Nieprzeczytany post autor: ElectricPl »

Zgadza sie ze trzeba te zyly znalesc ;) lamp z afl jest wiecej i taniej mozna wyrwac. Mialem nadzieje ze moj ostatni wpis polechta czyjas ambicje i kts to rozkmini ;) a tu w druga strone poszlo ;) zakup lamp bez AFL ;) ale pewnie, tez bym tak zrobil zeby sie nie motac ;) Reasumujac temat dalej otwarty i czeka na rozwiazanie ;)
[External Link Removed for Guests]

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

Chciałbym jeszcze rozwinąć jeden temat...

Chodzi mi o komunikat "spalonej żarówki".
Jak się ma do tego zestaw HID?
Jak wiadomo zestaw jest pod CAN i on sam błędu nie powinien spowodować, ale jak ma się do tego fakt, że nie ma poboru prądu takiego jak w przypadku obecności zwykłej żarówki halogenowej H7?

Gdy nie ma żarówki chyba też błąd wyrzuca...
Jak to wygląda?

P.S. Gdybym miał takie lampy (AFL) nie mógłbym spać gdyby się nie dało poziomować z kabiny - spędził bym na tym całą noc, ale dałbym radę :twisted: :twisted: :twisted:
Jestem pewien! :geek:

ElectricPl

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2011, 20:33
Imię: TOMEK
Auto: Opel ASTRA H
Silnik: 1.9 CDTI
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mława
Pomocny: 1 raz

#27

Nieprzeczytany post autor: ElectricPl »

Ze swojej strony moge obiecac ze jak bedzie cieplej i dostane urlop to nad tym posiedze. Oczywiscie nie obraze sie jak ktos to wczesniej rozkmini.
[External Link Removed for Guests]

larix

Astro-maniak
Posty: 174
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:47
Imię: Jan
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: GRO

#28

Nieprzeczytany post autor: larix »

Astra H Hella Dynabeam czy ten zestaw rożni się w wyglądzie od standardowego bixenonu?? czy w tym zestawie to wymiana następuje na zasadzie Pug and play wtyczka w wtyczkę?

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

larix pisze:Astra H Hella Dynabeam czy ten zestaw rożni się w wyglądzie od standardowego bixenonu?? czy w tym zestawie to wymiana następuje na zasadzie Pug and play wtyczka w wtyczkę?

Ciekawe czy ktoś te lampy w ogóle widział...
Wszyscy o tym mówią, ale jakoś nigdzie tego kupić nie można!

mefju

Astro-maniak
Posty: 447
Rejestracja: 15 sty 2011, 13:44
Imię: Maciek
Auto: Astra H 5d, Astra H kombi
Silnik: Z16XER, Z18XE
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Pomocny: 1 raz

#30

Nieprzeczytany post autor: mefju »

Tutaj mają z tym, że na zamówienie

Kod: Zaznacz cały

http://www.iautoparts.pl/katalog/a_a_84_5098_22682/125/28432/OPEL_ASTRA_H%201.6_(2006.12_-_%20116_KM)/Elementy_o%C5%9Bwietlenia_pojazdu/%C5%9Awiat%C5%82a_przednie_cz%C4%99%C5%9Bci_(Reflektor)/HELLA-1ZL%20009%20487-801_(System_reflektor%C3%B3w_adaptacyjnych).html

ODPOWIEDZ