CERAMIZER w praktyce Astra H 1.3 cdti

akami

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 21 sty 2011, 21:18
Imię: Adam

CERAMIZER w praktyce Astra H 1.3 cdti

#1

Nieprzeczytany post autor: akami »

Witam. Krótko i subiektywnie chciałbym ocenić to "cudo", które można kupić w internecie. Kupiłem, ponieważ przede wszystkim chciałem zabezpieczyć turbosprężarkę w aucie przed zatarciem łożyska, gdybym się zapomniał i zbyt szybko gasił rozgrzane auto. Dużo jeżdżę po mieście i często zapalam i gaszę auto, a ponoć łatwo w ten sposób załatwić turbo (po wyłączeniu auta zamyka się obieg oleju, a łopatki turbo mogą jeszcze przez ułamek sekundy pracować bez dopływu oleju)
Tak więc wlałem, przejechałem ostrożnie 200 km jak piszą w instrukcji i dalej jeździłem już normalnie.
Moje wrażenia: Spalanie rzeczywiście minimalnie spadło, miałem możliwość sprawdzenia tego w trasie. 3 razy jechałem trasę (150 km) przed zalaniem tego specyfiku i wyszło mi spalanie 5,3-5,4. Potem 3 razy jechałem tak samo tę trasę i spalanie wyszło 5,1-5,2. (wg wskazań komputera) Poza tym chyba się nic nie zmieniło, chociaż... może faktycznie auto chodzi bardziej miękko i ciszej. Na pewno mniejsze tarcie ma jakieś znaczenie? Ogólnie na tę chwilę poleciłbym ten środek, ale zobaczymy jak będzie po 20 000 km. Bo przy obecnej tendencji wydane 80 zł zwróci się po 10-15 tysiącach kilometrów z samego tankowania. Tak więc zakup zwraca się z nawiązką (u mnie wymiana oleju co 30 000km) A przecież producent tego cuda zapewnia jeszcze, że przedłuża on żywotność silnika, nawet można wydłużyć przebiegi pomiędzy wymianą oleju. Tak więc nie jest to teoretycznie wyrzucony pieniądz. Ciekaw jestem Waszych praktycznych opini na ten temat. Ja zastosowałem w Astrze H 1.3 cdti kombi 2007r. Obecnie 120 000km przebiegu.

gela

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 14 wrz 2011, 14:53
Imię: Łukasz
Auto: AH H
Silnik: Z17DTH
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#2

Nieprzeczytany post autor: gela »

Specyfik działa.
Po wlaniu go do CB była do uchwycenia na ucho bardziej miękka praca silnika.
W moim Signumie ewidentnie spadło zużycie paliwa, wszystkie tankowania notowane w autocentrum.pl. Spalanie zmalało o ok. 0,5-08 litra. Ale policzę to dokładnie w kwietniu kiedy minie taki sam okres jeżdżenia bez i z ceramizerem.
Łukasz
Obrazek
Obrazek
www.spadochrony.org

akami

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 21 sty 2011, 21:18
Imię: Adam

#3

Nieprzeczytany post autor: akami »

Po przejechaniu 10 000 km jednak w kwestii spalania, to nic sie nie zmieniło. Mam nadzieje, że przynajmniej w kwestii zabezpieczania powierzchni tarcia ten specyfik działa. Kupiłem go z powodu ochrony turbosprężarki przed praca na sucho. I jeśli będe kupował to tylko po to. Tak prewencyjnie.

jakub12345

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 16 cze 2015, 7:26
Imię: Jakub
Auto: Astra H HB 2007
Silnik: 1.6 XER
Województwo: wielkopolskie

#4

Nieprzeczytany post autor: jakub12345 »

Ja czytałem trochę o tym i zdania są podzielone co do skuteczności tego preparatu.

Awatar użytkownika
danny88astra

Astro-maniak
Posty: 200
Rejestracja: 03 sie 2014, 16:25
Imię: Damian
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Aalsmeer, Nederland/ Złotów

#5

Nieprzeczytany post autor: danny88astra »

Dupa nie ceramizer. Testowane na c16nz i z17dth. W c16nz liczylem że coś pomoże w sensie stukanie popychacza,czy to z rozruchem. Totalną klapą,zero efektów.
W z17dth też liczylem na wyciszenie pracy itp a wydalem kasę na to gowno i bez regeneracji turbo się nie obeszlo. Pierwsze momenty po wlaniu może i słychać różnice, a tak działa nasza podświadomość hehe
:D
Lepiej zainwestować w olej lepszy niż shity kupować,
Pozdro :D
OPEL FOREVER

Moje sreberko :D
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ja37

V.I.P.
Posty: 6031
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

A może to jest środek zapobiegawczy, a nie ratujący złom?

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Też zastopsowałem ceramizer.Czemukolwiek to służy,to efektów nie widać,ani słychać :lol:

Usunięty użytkownik 861235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Się wczoraj jakoś zbulwersowałem strasznie, już po prądzie trochę byłem no i tak jakoś wyszło, oopss. :oops:

No puenta taka że robią z ludzi idiotów na każdym kroku, te reklamy, agresywny marketing i TV wróżki po północy.

Najgorsze te TV wróżki po północy...

-Halo halo, Telefon od widza
W czym mogę pomóc ?
TV ezoteryka, zaraz rozłożymy tarota.

- Dobry wieczór, Andrzej z tej strony.
Szukam odpowiedzi czy poszła mi uszczelka pod głowicą, czy to coś innego ?

- Tak, głowica, na pewno warto zwrócić na nią uwagę ale karty nie mówią jasno.
Może się okazać że ktoś, to może być dawny znajomy pomoże rozwiązać problem.
Widzę go, to ktoś z kim łączyła Pana pewna zażyłość kiedyś.
Chyba jest mechanikiem...

:mrgreen:

ODPOWIEDZ