Montaż przycisku SPORT

damnian

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 20 mar 2015, 20:05
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z17DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Montaż przycisku SPORT

#171

Nieprzeczytany post autor: damnian »

Wiem jak działa przycisk sport, nigdzie nie napisałem że dodaje mocy. Nawiązałem do postu kolegi sprzed kilku miesięcy kiedy również napisał że przycisk sport u niego nie zmienia działania przepustnicy.

Awatar użytkownika
marchewant

Astro-maniak
Posty: 490
Rejestracja: 06 sty 2013, 14:59
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra F oraz Astra H COSMO
Silnik: X14NZ i Z17Cdti
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

#172

Nieprzeczytany post autor: marchewant »

Raczej nic nie zmienia :) Nic nie zauważyłem bynajmniej :D Poza wyłączeniem ESP i ASR :)
Asterka F 1.6 8V 82KM :) Srebrna strzała :-)

[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcinsu

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 08 gru 2011, 21:57
Imię: Marcin
Auto: Astra H Htb
Silnik: A16XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#173

Nieprzeczytany post autor: marcinsu »

Moje liczydła raczej w żadnym stopniu nie obsługują sporta. Będę zmieniał, już upatrzyłem inne w dobrej cenie.
Jeden wylogowany. Jednak zastanawia mnie czy bezproblemowe jest cofanie licznika, ktoś cofał opcomem?
Gdzieś czytałem że mogą być problemy z cofaniem.

Na marginesie dodam że możemy sprawdzić jakie mamy liczydła w opcom/vauxcom - alpha code:
Obrazek

Fajny mod:
[External Link Removed for Guests]
Astra H - mody: CID+VideoInterface, DVD90NAVI, UWA, tempomat, przycisk Sport + licznik, kluczyk scyzoryk, dysze mgłowe, moduł silniczka obiegu powietrza, listwy silver grid, osłona pod silnik, chlapacze, owiewki, LWPM Comfort Module

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#174

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

marcinsu pisze:QR_BBPOST Jednak zastanawia mnie czy bezproblemowe jest cofanie licznika, ktoś cofał opcomem?

A po co Ci to ?

Awatar użytkownika
marcinsu

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 08 gru 2011, 21:57
Imię: Marcin
Auto: Astra H Htb
Silnik: A16XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#175

Nieprzeczytany post autor: marcinsu »

Jak zmienię licznik na inny, używany to wypadałoby ustawić ten sam przebieg co mam na obecnym :)
Astra H - mody: CID+VideoInterface, DVD90NAVI, UWA, tempomat, przycisk Sport + licznik, kluczyk scyzoryk, dysze mgłowe, moduł silniczka obiegu powietrza, listwy silver grid, osłona pod silnik, chlapacze, owiewki, LWPM Comfort Module

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#176

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

A no tak ...

Awatar użytkownika
GameMaster

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:10
Imię: Mateusz
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

#177

Nieprzeczytany post autor: GameMaster »

z tego co ja się dowiadywałem to, nie da się zmniejszyć przebiegu chyba, że jest poniżej 100km ... więc trzeba wylogować ustawić przebieg na 0 i wtedy można ustawić własny ( osobiście tego nie robiłem ale taka procedura była u mnie przy odesłaniu zegarów do speca )
Nie musisz być wielki by zacząć, ale musisz zacząć aby być wielkim.
Lepszy jeden mały czyn, niż tysiąc wielkich planów.

Awatar użytkownika
marcinsu

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 08 gru 2011, 21:57
Imię: Marcin
Auto: Astra H Htb
Silnik: A16XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#178

Nieprzeczytany post autor: marcinsu »

Wszystko jednak zależy od licznika oraz od ustawionego indeksu. Ogólnie po zmianie indeksu na inny nie wracamy do poprzedniego.
Testowałem dziś, żadna dodatkowa lampka się nie świeci. Co dziwne, program Op-Com obsługującym samochody do 2010 roku, nie daje możliwości zmiany indeksu. Rozwiązaniem jest Vaux-Com do 2014 roku. Być może zależy to od rocznika.

Jedyny problem to zmiana przebiegu. Na jakimś forum wyczytałem że do przodu da się zmienić. To jest nie prawda. Raz ustawiony przebieg jest nie do zmodyfikowania. Trzeba albo resetować pamięć albo zmieniać na nową.
Astra H - mody: CID+VideoInterface, DVD90NAVI, UWA, tempomat, przycisk Sport + licznik, kluczyk scyzoryk, dysze mgłowe, moduł silniczka obiegu powietrza, listwy silver grid, osłona pod silnik, chlapacze, owiewki, LWPM Comfort Module

Awatar użytkownika
wolf

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 14 cze 2014, 20:49
Imię: Leslaw
Auto: astra h
Województwo: lubuskie

#179

Nieprzeczytany post autor: wolf »

Witam
zamontowałem przycisk Sport czy jest ktoś z okolicy Zielonej Góry kto mógłby mi go aktywować?

Pucek1902

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2014, 23:58
Imię: Przemek
Auto: Astra H Caravan
Silnik: Z19DT
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Wojnowo

#180

Nieprzeczytany post autor: Pucek1902 »

Panowie, czy zegary o oznaczeniu 13225965 YX podejdą pod sporta? Facet podał mi do tego licznika jeszcze symbol SW 6.607. Z tego co wiem to nowszy soft jest ale nie wiem czy te zegary cokolwiek obsługują.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ