Sposób na muzykę przez bluetooth w AH

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

Sposób na muzykę przez bluetooth w AH

#11

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Balance pisze:QR_BBPOST okazuje sie że to nie taka łatwa sprawa z tym sterowaniem przetwornicy ponieważ reaguje ona tylko na mase
No tak, logiczne zero to nie to samo co brak zasilania.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to podłączenie pinu sterującego pod oświetlenie (żarówka, nie led). Po zgaszeniu żarówki na plusie pojawia się masa. Tylko czy znajdzie się takie oświetlenie które praktycznie zawsze świeci się w trakcie grania radia?

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

Jastrzi pisze:QR_BBPOST Dla tych którzy nie mają AUX w radiu też się znajdzie rozwiązanie. Ja kupiłem transmiter FM/BT. Xiaomi Roidmi. Do zapalniczki dorzucilem przekaźnik żeby napięcie pojawiało się po zapłonie i automat gotowy
testowałem kilka transmiterów i strasznie szumiały. Jak jest z Twoim?
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Jastrzi

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 06 lut 2017, 11:39
Imię: Przemek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: kujawsko-pomorskie

#13

Nieprzeczytany post autor: Jastrzi »

Co do tego roidmi i jakości dźwięku to jestem bardzo zadowolony. Nie jestem audiofilem ale nie lubię jak coś mi sztumi a tutaj sprawuje się bardzo dobrze. Jest tylko jeden szkopul. Zamiast anteny mam kawałek przewodu żeby radio nie zbierało za dużo sygnału że straci radiowych zamiast z transmitera.

Co do łączenia się to działa w pełni automatycznnie. Mam zawsze włączony BT więc jak odpalę samochód to mam już gotowe połączenie i nie muszę nic robić ręcznie

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Awatar użytkownika
Cekin

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2017, 12:42
Imię: Michał
Auto: Astra TT
Silnik: Z16LET
Województwo: lubelskie

#14

Nieprzeczytany post autor: Cekin »

Można zastosować tego typu lub podobny moduł bluetooth
[External Link Removed for Guests]
Dodatkowo ma wbudowany czytnik microSD i port USB do podłączenia pendrive'a i mikrofon, dzięki czemu jeśli ktoś nie ma zestawu głośnomówiącego w swojej astrze to w prosty sposób może go uzyskać :)
W cenie paczki papierosów i jednego piwa można mieć całkiem funkcjonalny i przydatny gadżet 8-)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2018, 16:06 przez Cekin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ