Moduł komfortu do Astry-H / monitor DPF

Awatar użytkownika
olo1703

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2008, 13:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Moduł komfortu do Astry-H / monitor DPF

#101

Nieprzeczytany post autor: olo1703 »

Cześć
Mam Vectrę C Z19DTH , jestem zainteresowany zakupem.
Możesz mi odpisać na PW co i jak ? :)

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#102

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

wysłałem Ci PW, ale generalnie wszystko co potrzebujesz wiedzieć o module jest na pierwszej stronie tego tematu - proponuję tam zajrzeć.

bezpośredni kontakt ze mną: comfort@lwpm.eu (tak jak podano na pierwszej stronie tematu)

Awatar użytkownika
mratman

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2015, 16:42
Imię: Mariusz
Auto: Astra H
Silnik: XEL
Województwo: śląskie

#103

Nieprzeczytany post autor: mratman »

Ostatnio zaktualizowałem moduł do wersji 0.5
Po aktualizacji i podpięciu modułu licznik przy uruchomieniu wyświetla ECN-y po chwili wszystko powraca do normy wyświetla normalne stan licznika.
Po uruchamianiu modułu i ukazaniu się zakładki ponownie wyświetla ECN-y przez cały czas, po zamknięciu zakładki i powrocie do głównego menu licznik wyświetla normalne parametry. Przy konfiguracji nic nie było robione
Co może być przyczyną?
Spotkał się ktoś z takim działaniem.

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#104

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

od v0.5 przy pierwszym podłączeniu modułu do OBD - będzie pokazywał ECNy.
Kolejne podłączenie już nie pokazuje ECNów

w zakładce ECUInfo ECNy się pokazują, ale zawsze się pokazywały.

Awatar użytkownika
neox

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2019, 17:52
Imię: Robert
Auto: Astra H TwinTop
Silnik: Z19DTH
Województwo: świętokrzyskie

#105

Nieprzeczytany post autor: neox »

Do autora projektu LWMP i wszystkich innych którzy są w stanie odpowiedzieć mi na zadane pytania :)
Moduł był może testowany na twintopie? Może się to w jakiś sposób kłócić z modułem dachu? Chodzi mi głownie o szyby które uchylają się podczas składania dachu.

Astra H Twintop
Z19DTH
Wyświetlacz BID
Radio CD30
REC

Ogólnie mam pytanie czy to będzie współpracować z takim zestawieniem? Zależy mi na "follow me to home/welcome", temperaturze cieczy (gdzie będzie wyświetlana przy takim wyświetlaczu), domykaniu szyb z pilota (mam domykanie ale teraz muszę zamknąć auto i trzymać przycisk aż szyby się zamkną co nie jest komfortowe bo trzeba stać i czekać), AFL (ale z tego co czytam w astrze nie będą halogeny działać osobno tylko zawsze w parze), halogeny przy biegu wstecznym oraz needle-sweep. Głównie chyba to :) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#106

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

Co jest możliwe na twoim wyświetlaczu i radiu to jest w instrukcji. Ja nie pamiętam ;)

Jedyne co może być problemem to skorzystanie z domykania w czasie składania dachu. O ile ręcznie się nie da zamknąć, tak moduł może to ominąć i mimo wszystko je zamknąć.
Poza doświetlaniem zakrętów (jak sam zauważyłeś - fizyczne ograniczenie w Astrze) reszta powinna działać.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#107

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

neox pisze:Moduł był może testowany na twintopie? Może się to w jakiś sposób kłócić z modułem dachu? Chodzi mi głownie o szyby które uchylają się podczas składania dachu.
ale w czym jest problem? TwinTop nie widziałem jeszcze, wiec nie wiem jak to działa, ale nie sądzę by jedno miał wpływ na drugie.
neox pisze:Wyświetlacz BID
BIDny wyświetlacz - na nim póki co nic nie zobaczysz, cała reszta działa prawidłowo (wszystko to, co nie potrzebuje wyświetlacza). W tego co piszesz, zadziała wszystko oprócz pokazywania temperatury. Można to na BID zrobić, ale jakoś nie mogę się zabrać za ten BIDny wyświetlacz.
FalconTech pisze:Jedyne co może być problemem to skorzystanie z domykania w czasie składania dachu. O ile ręcznie się nie da zamknąć, tak moduł może to ominąć i mimo wszystko je zamknąć.
zupełnie nie wiem jak to działa, jaki związek mają szyby z dachem, czy jest to jakoś połączone, itp... trzeba by to sprawdzić jak się to zachowa.

Co do doświetlania halogenami. Faktycznie, bez grzebania w instalacji tego się nie uda zrobić. Tak to mniej więcej wygląda jak poprawisz instalację (tutaj akurat Zafira-B, ale to praktycznie to samo):
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
neox

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2019, 17:52
Imię: Robert
Auto: Astra H TwinTop
Silnik: Z19DTH
Województwo: świętokrzyskie

#108

Nieprzeczytany post autor: neox »

1. Jeśli chodzi o otwieranie dachu to w sumie problemu nie ma jeśli otworzą się też szyby (z pilota), bardziej chodzi o zamykanie dachu. Naciśnięcie przycisku zamykania na kluczyku powoduje zamknięcie auta oraz domknięcie szyb, kolejne przytrzymanie to już składanie dachu ale... podczas składania dachu szyby opuszczają się o jakieś 5cm, po czym po złożeniu same się domykają, czy to się jakoś nie pokłóci z modułem, czy istnieje możliwość że moduł będzie mimo wszystko domykał te szyby podczas składania?

2. No szkoda tej temperatury, chociaż nie ukrywam że wolałbym żeby wyświetlała się na wyświetlaczu przy zegarach jak było w CSM z tego co czytam. Jest taka możliwość? ew. będę czekał aż pojawi się to na BID :) ew. zakup CD70 który od dawna wchodzi w grę ale w kolorze czarnym są dużo, dużo droższe od srebrnych.

Awatar użytkownika
Bix

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 08 gru 2018, 20:11
Imię: Jacek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH
Województwo: wielkopolskie

#109

Nieprzeczytany post autor: Bix »

Kupując moduł muszę kupić oprogramowanie podstawowe?

Awatar użytkownika
marcinsu

Astro-maniak
Posty: 181
Rejestracja: 08 gru 2011, 21:57
Imię: Marcin
Auto: Astra H Htb
Silnik: A16XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#110

Nieprzeczytany post autor: marcinsu »

To tak jakby chciało Ci się pić, ale kupujesz pustą butelkę...
Astra H - mody: CID+VideoInterface, DVD90NAVI, UWA, tempomat, przycisk Sport + licznik, kluczyk scyzoryk, dysze mgłowe, moduł silniczka obiegu powietrza, listwy silver grid, osłona pod silnik, chlapacze, owiewki, LWPM Comfort Module

ODPOWIEDZ