Moduł komfortu do Astry-H / monitor DPF

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Moduł komfortu do Astry-H / monitor DPF

#91

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

poprawione, trzeba zaktualizować do najnowszej wersji

nynek11

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 08 paź 2011, 19:58
Imię: Seba
Auto: opel astra H 1,9 kombi
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Polska

#92

Nieprzeczytany post autor: nynek11 »

Ciągle przybywa nowych konfiguracji. :mrgreen: Wszystko to dzięki Łukaszowi i palibrzuchowi z forum zafira klub polska. Asterka staje się wypasiona w nowe funkcje i to cieszy bo wszystko działa.

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#93

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

niektórzy już zaczynają korzystać z graficznego konfiguratora i pojawiają się dziwne pytania do mnie :)
Celowo nie informowałem o tym konfiguratorze, bo nie jest jeszcze skończony i pewne rzeczy nie będą dobrze działały po skonfigurowaniu tym narzędziem. Dam znać jak już będzie wszystko gotowe.

W między czasie, kto chce może się już nim pobawić pod adresem: [External Link Removed for Guests]
można się także pobawić nie mając modułu (włączyć tryb symulowany).
Myślę, że obsługa jest w miarę prosta, jeśli nie jest - dajcie znać - poprawię co się da.

Kto chce i potrafi zrobić kopię konfiguracji i potem ewentualnie ja przywrócić, może także spróbować co nieco poustawiać w module

PS: Strona korzysta z kilku elementów HTML5, więc wymagana jest jakaś nowa przeglądarka, FireFox co najmniej w wersji 55, Opera/Chrome w miarę nowy. Co do IE/Edge to nie wiem - ale nie polecam tej przeglądarki.

Awatar użytkownika
ibizablue

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2017, 2:54
Imię: Andrzej
Auto: Astra H
Silnik: 19DTH
Województwo: podlaskie

#94

Nieprzeczytany post autor: ibizablue »

Może zwrócę się o pomoc :oops:
Jest ktoś w stanie połączyć obie animacje świateł by jednocześnie włączyła się z przodu ala Nieustraszony i z tyłu ala Nieustraszony i zrobiły 4 przejazdy?Chciałbym wkleić do własnych akcji w konfiguratorze graficznym :)
oraz
do animacji przód sterownej z kierownicy dodać dodatkowo zapalanie się kontolki np ESP
da się? :D
Dzięki za pomoc :D

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#95

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

UPDATE: już jest :)

myślę, że już czas - nowy konfigurator jest gotowy i dostępny pod adresem:
[External Link Removed for Guests]
UWAGA: wymagana w miarę nowoczesna przeglądarka, taka jak Firefox 55+ lub Chrome 60+. W starszych jak coś nie działa - nie będę się tym zajmował.
Wykorzystałem kilka ciekawszych funkcji z HTML5... dużo się przy tym nauczyłem, więc chyba było warto :)
Konfigurator wymaga pobrania i uruchomienia programu dodatkowego który komunikuje się z modułem - wszystko jest na stronie.

Dużo jeszcze jest do zrobienia, ale myślę, że sami szybciej wyłapiecie błędy niż ja, który siedzę już nad tym... długo - zdecydowanie za długo.

Dodatkowo jest nowsza wersja oprogramowania - aktualizację tym razem robimy za pomocą nowego "klikalnego" konfiguratora.
UWAGA: jest to wersja eksperymentalna nowego softu wiec coś z nią może być jeszcze nie tak część funkcji nie została w ogóle przetestowana (np test wtryskiwaczy w 1.9 - nie mam takiego silnika... może ktoś potwierdzić że to u niego działa jak powinno i porównać wskazania z OP-COMem?)
dużo zmian z zakresie działania akcji - wymaganych dla Vectry/Signum i wiele innych poprawek o których nie pamiętam.
Najważniejsze zmiany w nowym sofcie są wypisane na stronie więc nie ma sensu chyba abym je tutaj powtarzał.
Nowe wersje będą się tam pojawiać :) po podłączeniu modułu - stronka sama pokaże że jest nowsza wersja zachęcając do aktualizacji.

By zobaczyć ta wersję na liście dostępnych wersji - trzeba sobie włączyć pokazywanie ustawień zaawansowanych.

Stare narzędzia tekstowe nadal działają.

PS: to jest wersja eksperymentalna oprogramowania. Jak ktoś nie czuje się na siłach by taką używać... niech lepiej poczeka aż inni sprawdzą. u mnie w każdym razie od wczoraj ta wersja działa już tak jak powinna :)
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, 12:37 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

nynek11

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 08 paź 2011, 19:58
Imię: Seba
Auto: opel astra H 1,9 kombi
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Polska

#96

Nieprzeczytany post autor: nynek11 »

Jak włączyć wyświetlanie korekty wtryskiwaczy.

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#97

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

czy nynek11 i nynek80 z ZKP to ta sama osoba?
na pytanie odpowiedziałem Ci na ZKP... a Ty zadajesz dokładnie to samo pytanie tutaj :)

w każdym razie: test wtryskiwaczy jest częścią ECUInfo. Jak to wygląda w praktyce widać na filmiku:
[External Link Removed for Guests]

nynek11

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 08 paź 2011, 19:58
Imię: Seba
Auto: opel astra H 1,9 kombi
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Polska

#98

Nieprzeczytany post autor: nynek11 »

Tak ta sama osoba. Nie każdy zagląda na forum ZKP a w przyszłości może komuś się przydać. :D

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#99

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

udostępniłem nowy soft (eksperymentalny), w nim parę poprawek i nowości

Proszę o wpisywanie wszystkich waszych błędów, życzeń i pomysłów [External Link Removed for Guests]. Bardzo mi to pomoże w organizacji pracy, a i Wy będziecie widzieć, czego się będzie można spodziewać w nowej wersji :)

Kolega FalconTech przyczynił się bardzo do pomocy w dostosowaniu oprogramowania do Vectry/Signum. I choć część już działa, to ciągle jest jeszcze coś do zrobienia... w każdym razie Vectrę uda się ogarnąć w najbliższym czasie :) [taką mam nadzieję]

Przy okazji: pojawiła się nowa wersja sprzętowa - drobna zmiana, która w zasadzie wpływa tylko na sposób wejścia i wyjścia modułu z trybu uśpienia. Było to konieczne, by móc przewidywalnie zliczać ilość naciśnięć guzika na pilocie przy otwieraniu auta :) Poprzednio nie było pewności czy moduł zdąży się wybudzić, czy też nie... w tej chwili jest gwarantowane, że moduł się wybudzi w odpowiednim czasie. Niestety musiałem zrezygnować z najtańszych dostępnych części, bo ich działanie jest... nieprzewidywalne i niezgodne ze specyfikacją (dotyczy to przede wszystkim MCP2551 oraz stabilizatora napięcia, który powodował mocne przegrzewanie się modułów (tylko w wersji z obudową)). Dlatego tez nie znacznej korekcji uległa cena modułu (nie jest to jedyny powód, ale więcej napisać nie mogę/nie powinienem), jednak gwarantuję, że już się cena nie zmieni :)

Awatar użytkownika
saski

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2018, 14:28
Imię: Krzysiek
Auto: Astra h gtc
Województwo: małopolskie

#100

Nieprzeczytany post autor: saski »

witam serdecznie jestem zainteresowany kupnem do mojej astry h gtc

ODPOWIEDZ