Moduł komfortu do Astry-H / monitor DPF

parman

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwie 2013, 0:36
Imię: Adam
Auto: Opel Astra H (2007) caravan
Silnik: Z16XEP
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Jelenia Góra

DPF Monitor

#81

Nieprzeczytany post autor: parman »

Witam!
Czy ten moduł działa też w autach, które nie posiadają REC'a? Mam w Astrze H kombi małą skrzynkę z tyłu.

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#82

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

parman pisze:QR_BBPOST Czy ten moduł działa też w autach, które nie posiadają REC'a?
ogólnie działa, ale zależy na której konkretnie funkcji Ci zależy. Monitorowanie silnika, DPFa, światła dzienne - to wszystko działa.
Powiedz, na których konkretnie funkcjach Ci zależy, to Ci powiem czy działa bez RECa :)
Będę powoli przerabiał tak by zadziałało bez RECa. Trochę to utrudniona sprawa z powodu braku dostępu do takiego auta, ale to co się da - będzie przerobione.

parman

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 06 kwie 2013, 0:36
Imię: Adam
Auto: Opel Astra H (2007) caravan
Silnik: Z16XEP
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Jelenia Góra

#83

Nieprzeczytany post autor: parman »

Znajdę chwilę to napiszę na PW, żeby nie zaśmiecać wątku :-).
P.S.
Poszło PW.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2017, 22:21 przez parman, łącznie zmieniany 1 raz.

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#84

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

UPDATE: nowa wersja (beta 10), a w niej:
  • naprawiłem światła do jazdy dziennej z czujnikiem zmierzchu.
    Faktycznie był problem, a to że u niektórych działa wynika z tego jak zachowuje się licznik (IPC).
    W zależności od wersji licznika: albo działało jak należy, albo wcale.
    W tej chwili powinno działać z każdym licznikiem.
  • poprawiona niedziałającą zakładka OBD.
    Nie można było nic wybrać, jeśli nie zostało ustawione ecm.available_pids.
    Domyślna lista PIDów jakaś tam była, ale nie była używana jak trzeba, dlatego nie działało.
    Niektórzy z was zgłaszali taki problem - rozwiazanie to albo aktualizacja do nowszej wersji, albo ustawienie ecm.availabkle_pids. Osobiście polecam aktualizację :)
i to niestety tylko tyle - same poprawki błędów - więcej będzie dopiero w nowym roku

nynek11

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 08 paź 2011, 19:58
Imię: Seba
Auto: opel astra H 1,9 kombi
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Polska

#85

Nieprzeczytany post autor: nynek11 »

Mam i powiem fajna sprawa. Ustawione mam różne bajery które nie są dostępne w asterce. Jest tego trochę ale powoli zaprzyjaźniam się z programowaniem modułu. Dzięki LWMP za pomoc.

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#86

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

UPDATE, czyli nowa wersja softu, a w niej:
  • zmiana nazwy
    wszędzie gdzie do tej pory było DPF Monitor pojawia się Komfort. Parę innych tekstów też zostało zmienionych
  • trochę poprawiłem działanie zawieszających się akcji.
    w tej chwili nawet jak się np klakson zawiesi, to zatrzyma się po około 3 sekundach
  • światła do jazdy wstecznej
    możliwość ustawienia dowolnej akcji do wykonany przy włączeniu wstecznego biegu (np światła, halogeny, itp). Parametr: car.reverselight.action
  • możliwość wyświetlania poziomu paliwa w litrach
    gdy do konfiguracji wpiszemy pojemność baku, poziom paliwa będzie wyświetlany w litrach zamiast w procentach. Dotyczy zarówno zakładki OBD II jak i ECU Info. Parametr: car.fuel_tank_capacity
  • Automatyczne włączenie czujników parkowania po zwolnieniu
    automatyczne włączenie poniżej określonej prędkości. Normalnie czujniki po zwolnieniu się nie aktywują, teraz będą. Rozwiązanie ma dwie wady: czas reakcji to około 1,5s (na razie nic na to nie poradzę), oraz nie można wyłączyć czujników parkowania na postoju - włączą się zawsze same - trzeba nad tym posiedzieć.
  • *ECU Info - możliwość zmiany nazwy zakładki
    na waszą prośbę, parametry: ecuinfo.menu_title oraz ecuinfo.page_title
  • *Tryb SPORT
    możliwość włączenia trybu SPORT bez posiadania odpowiedniego guzika. Tryb SPORT musi być obsługiwany przez licznik oraz włączony w liczniku. U mnie nie wyłącza to ESP (być może coś jeszcze trzeba zrobić? jak będę miał auto z fabrycznym SPORT, to będę mógł się pobawić z wyłączaniem ESP). Identyfikator nowej akcji do przypisane pod jakiś key.action[]: 0x0B z ilością powtórzeń: 0 - wyłącz, 1 - włącz, 2 - przełącz (on <-> off). Generalnie poza odpowiednią licencją nic robić nie trzeba, choć dodatkowo można przypisać dowolna akcje pod tryb SPORT - u mnie np kontrolka ESP świeci się, gdy tryb SPORT jest aktywny. Parametry: engine.sport.action, engine.sport.check_timeout oraz engine.sport.check_after_set.
  • tradycyjnie poprawione inne błędy, o których już nawet nie pamiętam
    i zapewne wprowadzone nowe, które dopiero czekają na ich odkrycie ;)
wszyscy który z jakichś powodów mają wersję beta11 też powinni zaktualizować, bo mają na pewno nie dokończoną wersję.
Nowa wersja softu wymaga oczywiście najnowszego dpf_config.exe.
Konfiguracja jest co raz trudniejsza i jej nie ułatwiam, ale nadchodzi powoli nowy, graficzny konfigurator - będzie łatwiej. Kto nie chce się bawić z plikami tekstowymi, może poczekać.

MikeL8

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 29 paź 2015, 15:16
Imię: Michał
Auto: Astra H OPC
Silnik: Z20LEH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 2 razy

#87

Nieprzeczytany post autor: MikeL8 »

Muszę przyznać, że nazwa DPF Monitor jest bardzo myląca. Wiele razy widziałem temat, ale dopiero sformułowanie moduł komfortu mnie tu przyciągnęło. Powiem tyle: ŁAŁ! Naprawdę dobra robota, bardzo szeroka funkcjonalność.
Mam pytanie czysto teoretyczne pewnie, a mianowicie: jakie jest prawdopodobieństwo współpracy z EDAU od Pepasa? Może przewidywane jest stworzenie czegoś na kształt EDAU? Świetnie byłoby mieć zestawione wszystkie funkcje oferowane przez tutejszy moduł plus informacje o ciśnieniu i temperaturze oleju, EGT oraz ciśnieniu doładowania.

LWPM

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2017, 14:04
Imię: Łukasz
Auto: Zafira B
Silnik: Z17DTJ
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#88

Nieprzeczytany post autor: LWPM »

MikeL8 pisze:QR_BBPOST Mam pytanie czysto teoretyczne pewnie, a mianowicie: jakie jest prawdopodobieństwo współpracy z EDAU od Pepasa? Może przewidywane jest stworzenie czegoś na kształt EDAU? Świetnie byłoby mieć zestawione wszystkie funkcje oferowane przez tutejszy moduł plus informacje o ciśnieniu i temperaturze oleju, EGT oraz ciśnieniu doładowania.
o EDAU nie słyszałem wcześniej, ale z tego co widzę, to komunikuję się po LSCAN, tak więc... jak będę coś takiego miał, to się można pobawić i spróbować co się da z niego odczytać. Prawdopodobnie udało by się to bez większych problemów.

Moduł już w tej chwili może wyświetlać wiele parametrów na temat silnika (z systemu OBD), ale tego tam nie ma za wiele.
Dodatkowo mam możliwość wyświetlania każdej wartości jaką tylko OP-COMem możesz odczytać. Tego jest już o wiele więcej, no ale temperatury oleju tam nie ma, a przynajmniej nie w każdym silniku.
Mój moduł to rozwiązanie czysto programowe, bazujące na czujnikach wbudowanych w silnika. EDAU to już widzę jest podłączony bezpośrednio pod czujniki - nie planuję takich zabaw.
Ale planuję inne rzeczy (np pokrycie przynajmniej 100% funkcji modułu komfortu od Pepasa)
Ostatnio zmieniony 15 sty 2018, 15:09 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

MikeL8

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 29 paź 2015, 15:16
Imię: Michał
Auto: Astra H OPC
Silnik: Z20LEH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 2 razy

#89

Nieprzeczytany post autor: MikeL8 »

Dzięki za odpowiedź.

Wszystkie te wartości, które są niedostępne standardowo, z powodu przede wszystkim braku stosownych czujników w wielu silnikach, podczas modyfikacji wykraczających poza standardowo określany "czip" są bardzo pożądane. Takie zaimplementowanie wszystkiego do fabrycznego wyświetlacza jest super alternatywą dla dodatkowych wskaźników czy to w słupku, czy gdziekolwiek.

Niemniej rozumiem podejście. Mało kto jest zainteresowany tymi danymi.

Dobrze, że są ambitne plany rozwoju projektu. Takie podejście się chwali. Powodzenia!

nynek11

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 08 paź 2011, 19:58
Imię: Seba
Auto: opel astra H 1,9 kombi
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Polska

#90

Nieprzeczytany post autor: nynek11 »

LWMP zrobiona aktualizacja do beta11. Nie pokazuje tem. ładowania , światła dzienne nie działały. O tym napisałem na zafira.pl Powrót do beta10. Nadal nie działa otwieranie i zamykanie szyb z pilota . Po wyjęciu modułu szyby działają.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, 17:45 przez nynek11, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ