Podczas jazdy słychać odgłosy szumu.

Awatar użytkownika
Szymek244

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2023, 19:24
Imię: Szymon
Auto: Astra H
Województwo: zachodniopomorskie

Podczas jazdy słychać odgłosy szumu.

#1

Nieprzeczytany post autor: Szymek244 »

Witam wszystkich :)

Piszę do was z zapytaniem.Astra h 1.9 cdti 120km. Problem, który się pojawił to szumienie podczas jazdy, zazwyczaj zaczynający się przy 60km/h, a następnie od 80km/h do 95km/h. Zostało wymienione łożysko tylnie z piastą(prawe), olej w skrzyni, silniku, wszystkie filtry i egr. Do wymiany silnikowej nie będziemy przyłączać tego tematu gdyż silnik jest bardzo dobrym stanie. Byłem na stacji diagnostycznej i zawieszenie nie ma najmniejszych problemów czy ubytków technicznych. Wymieniłem opony na nowe. Po wymianie łożyska z piastą i opon dźwięk nie minął. Przy wymianie opon wulkanizator mówił, cytuję: masz lekko stukniętą felge z tyłu, ale leciutko. Podejrzewam, że to może być felga, ale nie mam pojęcia. Skrzynia nie ma objawów zużycia, nic nie słyszę szczególnego: stukanie przy zmianie biegów, trzęsienie się gałki podczas jazdy itp, a skrzynia w razie czego wydaje bardzo wysoki dźwięk, nie niski jakoby buczenie bombowce. Koledzy co myślicie? Z góry dziękuję wam. Nie mam już pomysłów.

Awatar użytkownika
szefol84

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 03 lis 2020, 16:04
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 11 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: szefol84 »

Może zamknij okna podczas jazdy.

Tak poważnie to nikt tu z nas nie ma kuli magicznej i nie widzi oraz nie słyszy tego szumu który opisujesz więc nikt Tu ci nie pomoże kolego.
Szumieć może naprawdę wiele rzeczy w samochodzie.
Jak dla mnie czeka cię wizyta u specjalisty: mechanik.

ja37

V.I.P.
Posty: 6126
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 132 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

To szum powietrza, czy co?
Bo szumieć mogą opony, mogą drzwi itd.

ODPOWIEDZ