Czujniki parkowania tył - uniwersalne

Awatar użytkownika
maro4040

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 17 cze 2017, 14:15
Imię: Marcin
Auto: astra H; hatchback 5 drzwi
Silnik: z16xe1
Rocznik: 2007
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

Re: Czujniki parkowania tył - uniwersalne

#61

Nieprzeczytany post autor: maro4040 »

hoses pisze:Tak to u mnie wyszło. Na razie tylko montaż mechaniczny. Montaż elektryczny zostawiłem sobie na weekend.
IMG_20190509_193106.jpg
Czy ktoś może podpowiedzieć, który w tym gąszczu kabli to plus po stacyjce? Plus wstecznego już znalazłem.
Malowaleś te czujniki , można je malować , czy kupiles pod kolor auta

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#62

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Malowałem. Zamówiłem spray w kolorze nadwozia. Machnąłem gdzieś ze trzy warstwy a potem prysnąłem bezbarwnym.
Robiłem już tak wcześniej z tym samym zestawem i nie było problemów z działaniem czujników

Niestety nie udało mi się znaleźć plusa po stacyjce więc podłączyłem oba kable pod plus wstecznego. Wszystko działa, ale pojawił mi się błąd U0109. Nie wiem czy to w związku z tym że na włączonym zapłonie miałem wyjęte wtyczki celem sprawdzenia napięć co mogło zakłucić komunikację na CAN, czy też może jest to związane z równoległym problemem jaki miałem z katalizatorem w tym temacie Re: Sonda lambda.
Prośba do wszystkich co montowali czujniki w hatchbacku, aby pochwalili się gdzie umieścili puszkę z głośniczkiem emitującym dźwięki zbliżeniowe. Najlepiej jakieś fotki. Szukam dogodnego miejsca dla swojej "papugi" i nie wiem gdzie ją ulokować. Schowana w komorze z tyłu jest co prawda niewidoczna, ale dźwięk jest trochę taki głuchy.
PS
poniżej zdjęcia z poprawki z miejscem gdzie wpuściłem wiązkę z czujników oraz widok zatrzasków, może komuś się to przyda.
I jeszcze jedna ważna uwaga dla tych co zamierzają montować czujniki. W wiązce po lewej stronie bagażnika idą dwa przewody zielone z białym paskiem grubszy i cieńszy. U mnie od wstecznego był ten grubszy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kroczek

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2022, 8:32
Imię: Paweł
Auto: Astra j
Silnik: 1.7CDTi
Rocznik: 2013
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 1 raz

#63

Nieprzeczytany post autor: Kroczek »

Witam. Przymierzam się do montowania na tył czujników Valeo. Czy w kombi da radę to zrobić bez zdejmowania zderzaka? Na YouTube jest film w którym gość opisuje że się da ale robi to dość ogólnikowo. Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?

Awatar użytkownika
Kroczek

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2022, 8:32
Imię: Paweł
Auto: Astra j
Silnik: 1.7CDTi
Rocznik: 2013
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 1 raz

#64

Nieprzeczytany post autor: Kroczek »

Kroczek pisze:
12 kwie 2022, 9:33
Witam. Przymierzam się do montowania na tył czujników Valeo. Czy w kombi da radę to zrobić bez zdejmowania zderzaka? Na YouTube jest film w którym gość opisuje że się da ale robi to dość ogólnikowo. Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?
Temat ogarnięty, bez zdejmowania zderzaka. Czas realizacji na spokojnie dwie godziny.

ODPOWIEDZ