Wymiana filtra powietrza.

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4904
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

Re: Wymiana filtra powietrza.

#31

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Nie ma i nie może mieć jakiekolwiek znaczenie jaki filtr włożysz. Turbo i tak napompuje tyle ile ma zadane w kompie. Lepiej zrobisz jak weźmiesz ogrodowego węża i umyjesz intercooler bo zazwyczaj i chłodnice i ic są po latach troszkę zawalone.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5377
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 132 razy
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

@sq8shq
Ten filtr ma już z 8 lat.
Z autem wszystko ok.

sq8shq

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 14 mar 2024, 16:58
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J, fiat panda II
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 1 raz

#33

Nieprzeczytany post autor: sq8shq »

KaMYk pisze:
30 mar 2024, 21:31
@sq8shq
Ten filtr ma już z 8 lat.
Z autem wszystko ok.
Dzięki, to jednak wkładam do auta :)
wesoł pisze:
30 mar 2024, 20:08
Nie ma i nie może mieć jakiekolwiek znaczenie jaki filtr włożysz. Turbo i tak napompuje tyle ile ma zadane w kompie. Lepiej` zrobisz jak weźmiesz ogrodowego węża i umyjesz intercooler bo zazwyczaj i chłodnice i ic są po latach troszkę zawalone.
Nie liczę na przyrosty mocy czy momentu, tak po prostu jestem ciekawy tego filtra - trochę osób coś wspomina że odczuły delikatnie lepszy dół... jak tak będzie spoko, jak nie to też ok, przekonam się na własnej skórze... :)
myślę że tak dobre 15 lat temu miałem Pipercross'a w sabie 9-3 (wolnossak 1.8) i poza fajną naklejką na obudowie filtra i faktem że nie musiałem kupować co chwilę nowych filtrów to więcej odczuć nie było :) No ok tak zaletą była też taka, że pipercross był wówczas 2x droższy niż papier wiec po 2 latach już nawet jakieś minimalne oszczędności były...

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4904
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Filtr jak filtr w odkurzaczu. Lepiej bo często kompresorem wyczyścić i będzie robił swoje. I jak wspominałem lepiej IC wymyć czy zadbać o inne rzeczy. Unas chłopaki w subarynach na uczelni to kiedyś robiąc wyścigi to robili taki myk że filtr powietrza się wyciągało a zakładało pończoche a układ dolotowy pikało gaśnica halonowa by zamrozić dolot. Na starcie to dużo dawało. Tak wymiana filtra nic się nie ugra bo to przeczy fizyce.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

ODPOWIEDZ