Montaż czujników parkowania przód i tył z funkcją martwego pola

zibimysz

Astro-maniak
Posty: 362
Rejestracja: 24 cze 2013, 21:59
Imię: zbyszek
Auto: ASTRA J
Silnik: B14NEL
Rocznik: 2015
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Augustów
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

Re: Montaż czujników parkowania przód i tył z funkcją martwego pola

#21

Nieprzeczytany post autor: zibimysz »

Dziś sprawdziłem swojego clona i jednak programowanie mam nie aktywne. Trzeba będzie szukać osoby która by mogła zaprogramować lub zagłębić się w aktualizacje softu, czytałem wątek na forum insigni ale nie za bardzo wiem z której strony zacząć

David29

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 08 gru 2014, 20:10
Imię: Dawid
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 2 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: David29 »

Moim zdaniem lepiej zaktualizować op com, dużo opcji nowych przynajmniej w 1,4 turbo są odczyty live. A koszt ok 100 zł.

zibimysz

Astro-maniak
Posty: 362
Rejestracja: 24 cze 2013, 21:59
Imię: zbyszek
Auto: ASTRA J
Silnik: B14NEL
Rocznik: 2015
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Augustów
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: zibimysz »

Minęło trochę czasu. Więc udało się zmienić vin w module. Wczoraj już miałem skompletowane wszystkie graty. Chciałem przetestować przed montażem, podłączyłem wszytko, instalacje z czujnikami miałem w bagażniku, po skasowanie błędów zaczęło działać przy ruszania do przodu do tyłu itp. Dziś rano na parkingu to samo. Zajechałem do pracy ok 5 km i lipa przestało działać, jest tylko komunikat "układ czujników wyłączony" op com nie pokazuje błędów, pojawia się błąd pdc jak wyciągnę z modułu pdc wiązkę przód lub tył ale to tak ma być. Miałem w weekend montować całą instalacje. Jedna rzecz mnie zastanawia jak że jak wyłączę fizycznie cała instalacje pdc to w radiu dalej mam informację asystent parkowania. Wcześniej znikalo jak nie było modułu

Co może być problemem?

Usunięty użytkownik 830064

#24

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Dużo to kosztowało? Bo mnie się dalej (tak od 10 lat wydaje), że żadnego większego realnego pożytku nie ma z czujników lepszych niż uniwersalne za stówkę. Takie niedawno trzeci raz założyłem na tył (do auta żony).

Mam fabryczne przód/tył (wyświetlane na ekranie), ale to tylko zabawka. Nic lepiej to nie działają/nie pomagają niż te za stówkę.

zibimysz

Astro-maniak
Posty: 362
Rejestracja: 24 cze 2013, 21:59
Imię: zbyszek
Auto: ASTRA J
Silnik: B14NEL
Rocznik: 2015
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Augustów
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: zibimysz »

Dużo, mało pojęcie względne. Ogólnie wszystko wyszło coś koło 550zl można by było zejść z kosztów żeby kupić same wtyczki do pdc i zrobić wiązkę samodzielnie. Czy będzie działać lepiej od uniwersalnych, każdy pdc da taki sam efekt, ale założyłem że zrobię oryginalnie.

Usunięty użytkownik 830064

#26

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

O! Jak 550 to rewelacja! Niestety, jestem "skażony" przez forum forda, gdzie na oryginalne czujniki (do dziesięcioletniego auta) wydawano ponad 2000.

zaapp

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 03 kwie 2018, 9:35
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2018
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 11 razy

#27

Nieprzeczytany post autor: zaapp »

@zibimysz Możesz mieć np przyciśnięty czymś któryś z czujników. Rozumiem, że masz je chwilowo w bagażniku przed zamontowaniem. Te czujniki jak są brudne, zablokowane przez coś albo zawilgocone za bardzo to w ten sposób się zachowują.

zibimysz

Astro-maniak
Posty: 362
Rejestracja: 24 cze 2013, 21:59
Imię: zbyszek
Auto: ASTRA J
Silnik: B14NEL
Rocznik: 2015
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Augustów
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: zibimysz »

Zgadza się wiązkę przednia i tył mam luzem w bagażniku. Jak robiłem test to czujniki piszczały po odpaleniu auta można było wyłączyć włączyć piszczenie z przycisku, po wybraniu wstecznego też piszczały tył, dźwięk był z tylnych głośników. Obecnie system po odpaleniu auta pokazuje komunikat jw. Dziś wieczorem zrobię jeszcze kolejny test.

zaapp

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 03 kwie 2018, 9:35
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2018
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 11 razy

#29

Nieprzeczytany post autor: zaapp »

Spróbuj jeszcze skasować błędy opcomem, można poprzepinać czujniki między sobą, posprawdzać ciągłość wiązek. Możliwe gdzieś styku nie ma albo coś ale to wszystko powinno być widać przez błędy.

zibimysz

Astro-maniak
Posty: 362
Rejestracja: 24 cze 2013, 21:59
Imię: zbyszek
Auto: ASTRA J
Silnik: B14NEL
Rocznik: 2015
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Augustów
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: zibimysz »

Sprawdziłem wiązkę miernikiem było ok. Jak miałem komunikat że układ jest wyłączony op com nie pokazywał żadnych błędów, więc na początek wypiełem wiązkę przednia i komunikat znikł i już się pojawiły błędy czterech przednich pdc, dało mi to do myślenia ponieważ w przedniej wiązce miałem nowe pdc zamienniki a w tylnej oryginalne kupione razem z wiązka. Po kilku zmianach pdc wyszło że jak nie mam wsadzonych zamienników to nie mam komunikatu że system jest wyłączony i można sprawdzić błedy op com, wyszło że winna jest tych zamienników mimo że na początku działały. Trzeba szukać 4 pdc które będą działać.

Dziś przyszły kolejne pdc zamienniki i znowu lipa przy pierwszym podłączeniu widoczny błąd w op com wszystkich świeżo kupiony czujników z błędem B095_-3A. Tym razem szukam oryginalnych, oby nie było problemów po zmianie koloru

Dziś temat montażu pdc przód/tył w astrze j st (fabrycznie nie było) zamykam. Dziś był montaż na aucie okazało się że gniazda X118 nie ma a szukałem bardzo wnikliwie, bylem wstępnie na to przygotowany miałem nową wiązkę z gniazdem X118. Nową wiązkę poszła aż do bagażniku do modułu, nie chciało się lutować przewodów w progu jak była już całą przygotowana. Problemem wcześniejszym okazały się chyba dwie kwestie jedna to brak wizualizacji pdc, i druga nie do końca pewna to moduł kupiłem drugi i na tym drugim po włączeniu wizualizacji zaczęło działać. Jak będzie wolna chwilą to zamienię moduły i się zobaczy.

Wielkie dzięki dla osób które pomagały tj. Zaapp oraz za włącznie wizualizacji pdc dla Norbi333.

PS. Trzeba coś wybrać nowego do asterki do realizacji

ODPOWIEDZ