Odkręcona śruba pokrywa silnika

Awatar użytkownika
mikildz

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2019, 20:39
Imię: Artur
Auto: Astra H
Silnik: 1,4
Województwo: łódzkie

Odkręcona śruba pokrywa silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: mikildz »

nie znam się na samochodach ale spotkało mnie coś ciekawego wiec chętnie zapoznam się z opinią szanownego grona:\
opis zjawiska - duży wyciek oleju
samochód Salon 2018
podjechałem na serwis i okazało się że kilka śrub jest niedokręconych (poluzowały się i wykręciły ) łeb śruby odstawał na około 0,5 cm od "bloku"
podjechałem do serwisu i śruby zostały dokręcone grzechotką

Pytanie:
1. Czy takie coś powinno się zdarzyć
2. Na co uważać ( w teorii po dzisiejszej wizycie 24/04/2019) wyciek powinien zniknać
3. Czy mogło się coś uszkodzić

załączam foto
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Usunięty użytkownik 864746

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864746 »

Fabrikfehler :D
1.Mogło się zdażyć, że zostały niedokręcone na lini montażowej.
2. Śruby mogą być przekręcone i urwane 1cm pod główką (polecam odkręcić każdą i sprawdzić - ponownie zakrecić i dociągnąć przy użyciu klucza dynamometrycznego na moment 20-30Nm - czyli 2 do 3kg/m)
3. Na teście silnika w komorze pod względem szczelności i prawidłowych parametrów oraz sprawności podzespołów ukazałby się wyciek oleju - silniki chodzą przez min 1h i 15min na min 4kprm. Co by wukluczało pkt. 1.
4. Przed zdaniem auta w salonie mogło dojść do wycieku (wina owych śrub lub wadliwej uszczelki) i omyłkowo zapomniano dokręcić owe śruby przez niedopatrzenie lub kawe w czasie pracy bądź jakiegoś praktykanta z zawodówki :p zdarza sie to częsyo - oparte na doświadczeniu haha
5. Wyciek może powrócić, jeżeli uszczelka krzywo siedzi, nie została odtłuszczona, nie została odtłuszczona również powierzchnia głowicy, bądź patrz pkt.2
6. Widzę, że masz istalacje LPG - mogło być tak prze przy montażu instalacji LPG zciągnięto dekiel i przy jego ponownym zakładaniu pominięto (zapomniano) fakt jego ponownego zakręcenia przez dokręcenie tylo w palcach.

Awatar użytkownika
mikildz

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2019, 20:39
Imię: Artur
Auto: Astra H
Silnik: 1,4
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: mikildz »

Dzięki za odpowiedź
Śruby odkręcone nie urwane ( na szczęście)
Byłem w salonie wstępna diagnoza odkręciły się samoistnie ( w teorii) po dokręceniu wyciek się zmniejszył jednak nie zniknął, zamówili uszczelkę i czekam na wymianę.
Co do gazu montowy fabrycznie więc możesz mieć rację

ODPOWIEDZ