Wymiana świec żarowych z czujnikiem na świece bez czujnika

tomi1975

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 01 wrz 2019, 9:54
Imię: TOMASZ
Auto: ASTRA J
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

Wymiana świec żarowych z czujnikiem na świece bez czujnika

#1

Nieprzeczytany post autor: tomi1975 »

Witam, chciałbym się podzielić informacją jak w łatwy i tani sposób pozbyć się drogich świec żarowych z czujnikiem firmy Beru, i zastąpić je zwykłymi świecami żarowymi. Do testów posłużył mój własny Opelek Astra J 2.0 A20DTH z 2011r. ale myślę że to zadziała także w innych silnikach z takimi świecami.
Trzeba zakupić komplet zwykłych świec najtańsze 75zł/4 szt plus używaną wiązkę do nich na allegro ok. 50 zł (świece mają inne kapturki) a wiązki mają inne wtyczki.
Z naszej wiązki odcinamy wtyczkę i lutujemy do zakupionej wiązki. Chodzi tylko o te grube przewody do grzania świec, kolory się pokrywają.
Zamieniamy świece, zwykłe pasują bezproblemowo, zapinamy przerobioną wiązkę i cieszymy się że teraz koszt świec jest śmiesznie tani :)
Tak, tak to takie proste, na desce nie pojawiają się żadne komunikaty ani kontrolki się nie zapalają.
Jedyne błędy są po podpięciu kompa że czujniki ciśnienia mają przerwę w obwodzie.
Moc, dynamika, spalanie oraz wypalanie DPF NIE uległo zmianie, przed modyfikacją proponuję zdjąć kapturki ze wszystkich świec i pojeździć na próbę bez nich przez kilka dni, jeżeli nie poczujecie różnicy to po co przepłacać :)
Po odpięciu kapturków pojawi się komunikat AWARIA POJAZDU to dla tego że obwód grzania świec żarowych zostanie przerwany, a nie przez czujniki ciśnienia.
Zrobiłem już na tej przeróbce ponad 1000 km i jak na razie nie ma skutków ubocznych.
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Ciekawe.
Jeśli po drodze nic się nie wydarzy, warto przenieść do tego działu: Opel Astra J
tomi1975 pisze:
04 sty 2021, 12:08
Trzeba zakupić komplet zwykłych świec najtańsze 75zł/4 szt
Są nawet już od ok. 55 zł/szt. (np. Denso).

tomi1975

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 01 wrz 2019, 9:54
Imię: TOMASZ
Auto: ASTRA J
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: tomi1975 »

Może przeniesieniem zajmie się moderator?
Patrząc na koszt nowych 350zł lub używek 200zł warto zdjąć kapturki i wypróbować :)
Monitoruję parametry silnika na bieżąco, gdyby ten pomiar z czujników był niezbędny dla sterownika natychmiast zrobił by choinkę na desce rozdzielczej. Silniki A20DTH były w dwóch wersjach 118kW i 121kW 160 i 165 KM jeżeli bez czujników moc spada na 160 KM to warto zrezygnować z 5 KM za cenę 1400 zł

tomi1975

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 01 wrz 2019, 9:54
Imię: TOMASZ
Auto: ASTRA J
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: tomi1975 »

Witam, kolejny 1000 km zaliczony bez żadnych problemów, wszystko jest tak jakby były świece z czujnikiem.

Svedrus

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 04 paź 2021, 12:24
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Rocznik: 2013
Województwo: wielkopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Svedrus »

tomi1975 pisze:
04 sty 2021, 12:08
Z naszej wiązki odcinamy wtyczkę i lutujemy do zakupionej wiązki.Obrazek
Chodzi o ta dużą wtyczke? Wszystkie przewody lutowane czy tylko te grubsE jak pisałeś?

Awatar użytkownika
Stanzanglii03

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2022, 17:10
Imię: Stan
Auto: Astra J 2.0cdti
Silnik: Lbs
Rocznik: 2014
Województwo: Zagranica - UK

#6

Nieprzeczytany post autor: Stanzanglii03 »

Witam. Przede mną właśnie taka podmianka i chciałbym kupić właściwe świece.Czy mógłbyś proszę mi podać numer tych świec na podmiankę. W sklepie poprosiłem o świece do wersji bez czujników i te które dostałem długością są ok ale grubość jest trochę inna te bez czujników są trochę cieńsze i nie wiem czy one będą pasować. Dziękuję.

paweldm

Astro-maniak
Posty: 238
Rejestracja: 03 lis 2019, 20:29
Imię: Paweł
Auto: Astra J ST
Silnik: A20DTH
Rocznik: 2014
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 3 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: paweldm »

Ciekawy pomysł. Przez 4 lata posiadania astry wymieniłem 2 świece.

ODPOWIEDZ