hamulc elektryczny

Awatar użytkownika
prezes999

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2017, 10:33
Imię: Rafal
Auto: Opel astra j benzyna 1.4 turbo 140k
Województwo: Zagranica - UE

hamulc elektryczny

#1

Nieprzeczytany post autor: prezes999 »

Siema mam pytanko odnośnie hamulca elektrycznego ostatnio jak podniosłem samochód na lewarku to chciałem podkręcić kołem o był duży opór .. Nie dało się tak jak z przodu zakręcić kołem. Mimo tego że był wyłączony hamulec ręczny. Czy to jest normalne czy on jeszcze jakoś trzyma ten hamul koło .. Mechanik mi powiedział że to nie jest normalne że jest taki opór że trzeba przeczyscic tloczki

Usunięty użytkownik 864746

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864746 »

Może tak być, jak mówi mechanik, ale najpierw wykonać regulację elektrycznego hamulca postojowego. Robi się to przez komputer zadając odpowiednie polecenie "regulacja elektrycznego....."

Wymieniałeś już klocki i tarcze?

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Astra J niestety ma problem z tylnymi zaciskami, są podatne na zabrudzenia i blokowanie. Walczyłem że swoimi od dłuższego czasu aż w końcu wymieniłem.
- Wydaje mi się, że nawet swoją Astrą bym przejechał tą drogę, bez większych problemów
- Zakopałbyś się. widać już zboczone myślenie użytkownika Subaru

Usunięty użytkownik 864746

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864746 »

Mnie przy zwalnianiu hamulca el. postojowego zwykłym ruszaniem" czyli sprzęgło-gaz, po wymianie klocków tył ewidentnie zaczeło chwytać lekko prawe koło (tzn. tak jak by o 0.5sek później odpuszcza). Przed wymianą było wszystko cacy. Wymiana klocków przeprowadzona podręcznikowo dodam wraz z regulacją.

Zwalnianie manualne np. ze wzniesienia nie daje takiego efektu. Wszystko odbywa się prawidłowo, przytrzymuje prawe koło tylko przy ruszaniu z ręcznego.

Awatar użytkownika
prezes999

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2017, 10:33
Imię: Rafal
Auto: Opel astra j benzyna 1.4 turbo 140k
Województwo: Zagranica - UE

#5

Nieprzeczytany post autor: prezes999 »

Tak wymieniłem jakiś 4 miesiące temu klocki i tarcze. Dziękować Pany!! Pozdro

ODPOWIEDZ