Astra 1.4T 140 km vs Octavia 1.4 TSI 140 km

Greeg1978

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 28 sty 2012, 9:08
Imię: Grzegorz
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4 T 140 KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Astra 1.4T 140 km vs Octavia 1.4 TSI 140 km

#1

Nieprzeczytany post autor: Greeg1978 »

Witam,
Podzielę się z Wami moimi doświadczeniami ze zmianą mojej astry 1.4 T 140 km Sport na skodę Oktavię 1.4 TSI 140 KM. Zmianą samochody byłem zmuszony, gdyż z uwagi na dziecko bagażnik astry (370L) był za mały w porównaniu do octavi (590L) no i octavia jest większa w środku. Ale najbardziej zadziwił mnie silnik, niby też 140 kM, ale to dwa inne światy skoda przyspiesza katalogowo 0-100 w 8,4 s w rzeczywistości w 8,1. :D (pomiary - filmik z youtube) no i do tego moment obrotowy 250 NM przy 1400 br/min sprawia, że ten samochód z każdego biegu niesamowicie się zbiera. Ma lepsze osiągi niż astra ze 180 konnym silnikiem :mrgreen: . Najbardziej mnie zadziwiło spalanie, autostrada 160 – 230 (bo tyle udało mi się osiągnąć) na trasie Katowice – Rzeszów 6,7 l/100, trasa normalna jada do 120 5,5 l/100, najlepszy wynik to 4,3l/100 jadąc spokojnie zgodnie z przepisami. Miasto 7,2l/100, gdzie w astrze nigdy nie zszedłem poniżej 10l/100 w mieście., a najlepszy wynik na trasie – zgodnie z przepisami to 6,3 l/100, a normalnie 7,5 l/100. Nie chcę porównywać tu samych samochodów bo to dwa inne auta, ale chciałem zwrócić uwagę na silniki o tej samej pojemności, mocy a jak różnych parametrach. Jeszcze jedno masa tych aut, octavia, większy samochód – masa 1185 kg, astra – ponad 1400 kg.
Obrazek

marcello

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 10 maja 2014, 23:53
Imię: Marcin
Auto: Astra J ST
Silnik: 1.4 NEL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 2 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: marcello »

No cóż. Myślę że znalazłoby się parę innych aut z mocniejszym silnikiem. Tyle że co ci powiedzieć... skoda... to jest tylko skoda... tylko tyle można na ten temat powiedzieć.

Greeg1978

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 28 sty 2012, 9:08
Imię: Grzegorz
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4 T 140 KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#3

Nieprzeczytany post autor: Greeg1978 »

Nie chodzi o mocniejsze auto, tylko o parametry podobnych silników, a co do marki to zobacz/pocztaj o nowej octavi, co do jakosci wykonczenia to opel jest daleko w tyle, a technologicznie też odstaje. A marka opel ...., też cóż... Do premium nie należy. :mrgreen:
Obrazek

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

A zielony dudek to może do premium należy :lol: Różnica zew. między Octawią I a ostatnią to taka jak między golfem 4 a 5.
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

Greeg1978

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 28 sty 2012, 9:08
Imię: Grzegorz
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4 T 140 KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#5

Nieprzeczytany post autor: Greeg1978 »

Czytaj ze zrozumieniem, nie twierdzę ze skoda należy, ale mam prownanie tych dwóch marek i mogę coś powiedzieć , paranetry podobnych silnikow 1.4 coś mówią ws technologii. Zgadzam sie ze astra ma ladniejsze opakowanie, ale nic poza tym :mrgreen:. Jeszcze miesiące temu skoda tez kojarzyła mi sie z autem działkowców dopóki sie dokładniej nie zapozalem z nowym modelem, ktory jest całkowicie zaprojektowanym od nowa lacznie z płytą podlogowa. A silnik, skrzynia i inne podzespoły to VW.
Obrazek

marcello

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 10 maja 2014, 23:53
Imię: Marcin
Auto: Astra J ST
Silnik: 1.4 NEL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 2 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: marcello »

Nie odbieraj tego jako atak z mojej strony ale gdyby skoda była z części vw to by była volskwagenem :) ale to wciąż jest skoda. Ten tekst o częściach jest niezłym chłytem marketingowym. Nie przeczę że silnik jest dobry ale sorry, dla mnie liczy się również wygląd i estetyka a o tym projektanci vw zapomnieli :)

Greeg1978

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 28 sty 2012, 9:08
Imię: Grzegorz
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4 T 140 KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#7

Nieprzeczytany post autor: Greeg1978 »

Nie odbieram, ale nie lubię jak ktoś nie wie o czym pisze (bez urazy) ;) m.in. silnik, skrzynia DSG i inne podzespoły to produkt VW, który jest montowany w innych autach tego koncernu (pocztaj np. net), a nie chwyt marketingowy. Co do jakości i materiałów wykończenia to mam porównanie ( astrą jeździłem 3 lata) , zresztą artykuły w m.in. AŚ też mówią o bardzo dobrej jakości i solidności wykończenia (oczywiście w swojej klasie) . Zresztą, np. popukaj sobie w „kopułkę” nad zegarami i nią poruszaj – tandetny, twardy i skrzypiący plastik rodem z Chin. :D Nie mówię, że skoda to działo inżynierii i myśli technicznej ale nowym modelem (2013) trochę wyprzedził astrę, która jest na rynku już od 2009 roku i jako auto kompaktowe waży prawie 1,5 t i pali jak smok przy nędznych osiągach. ;) Może nowa astra V będzie lepsza, ale póki co według mnie nie jest. Zresztą, widzę po dacie rejestracji na forum, że pewnie od niedawna masz astrę i jeszcze jesteś nią zauroczony (też byłem) ale z biegiem czasu zobaczysz niedociągnięcia.

Pisząc mojego pierwszego posta wyraziłem moją subiektywną opinię, którą wyrobiłem sobie użytkując te dwa samochody. CO do wyglądu to zgodzę się, też moja astra w wersji sport, czarna prezentowała się nieco lepiej. ;)
Obrazek

Creep

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 01 maja 2014, 16:49
Auto: Astra J
Silnik: A14XER
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#8

Nieprzeczytany post autor: Creep »

Ta różnica w masie jest naprawdę zastanawiająca, bo nie jest bagatelna. Tak sobie wyobrażam ile mogłyby spalać mój silnik, gdyby auto było o to 100 kg lżejsze, bo teraz już pali niewiele.

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

O technologi VW silnik 1.4 TSI mozna duzo poczytac jak sie silnik sypie przed 100tys km.
Nie mowie ze Octavia to gorsze auto od astry, ale twoje porowanie wyglada tak jak w wiekszosci gaztek drukowanych w niemczech(a w polsce tylko tlumacza) gdzie tylko VW audi skoda seat... ale tak mamy klimat (czasy) :D

Co ciekawe wersje z silnikiem 2.0 maja juz ta roznice w mase duzo miejsza :D
octavia RS Masa własna:1 425 kg
astra OPC Masa własna: 1 550 kg


Jesli tak komus zalezy na masie i spalaniu to polecam male autko, zona ma fiata 500 ktory wazy 850 kg i spala 3,8L w trasie...

Greeg1978

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 28 sty 2012, 9:08
Imię: Grzegorz
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4 T 140 KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#10

Nieprzeczytany post autor: Greeg1978 »

Niby cos czytales, ale nie jesteś na bieżąco:-), zgadza sie sypały ale do 2013 roku. Teraz to poprawione silniki bez felernego rozrządu (pasek) i lepszych osiagach;-)
A 125 kg różnicy w masie w aucie sportowym to przepaść, i rs jest wieksza od opc:-)
Nie pisze ze astra to zły samochód, tylko powinni wprowadzic juz kolejna generacje bo po 5 latach to trochę odstaje od nowości. Jakby już byla astra V to pewnie bym ją kupił w wersji kombi :)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2014, 16:18 przez Greeg1978, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

ODPOWIEDZ