Astra 1.4T 140 km vs Octavia 1.4 TSI 140 km

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Re: Astra 1.4T 140 km vs Octavia 1.4 TSI 140 km

#11

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

alez naiwny jestes.... piszesz ze do 2013 sie sypaly
a w 2014 to ile juz zrobiles tych km ze stwierdzasz ze sa ok?

Greeg1978

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 28 sty 2012, 9:08
Imię: Grzegorz
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4 T 140 KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#12

Nieprzeczytany post autor: Greeg1978 »

A ty naucz się czytać ze zrozumieniem i jak o czymś piszesz to sie doucz. TSI mialy felerny łańcuch rozrządu, napinacze stąd problem tych silników. Od 2013 łańcuch zastąpiono paskiem. To był jedyny problem tych silników.
Poza tym z tym twoim silnikiem to astra jest demonen szybkości, setkę robi w rok swietlny. Już zakup auta z tym silnikiem dużo mówi o jego właścicielu ;) bez obrazy
Obrazek

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

zycze szerkosci i pozdrawiam ... :)
PS. Nie oceniaj ludzi porzez auto/silnik bo .... Skoda to tylko Skoda :)

Greeg1978

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 28 sty 2012, 9:08
Imię: Grzegorz
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4 T 140 KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#14

Nieprzeczytany post autor: Greeg1978 »

Podobnie jak opel to tylko opel, ja moge coś więcej powiedzieć bo mialem oba auta
Szerokość
Obrazek

Fuks

Astro-maniak
Posty: 556
Rejestracja: 14 sty 2008, 17:00
Imię: Mateusz
Auto: Astra K 2017 czerwona 150KM
Silnik: 1.4 XFT
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Polska
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Fuks »

a ja mam kolege ktory zarzadza flota samochodowa w firmie farmacetycznej...
tam 3 lata leasingu i zmiana na nowe... i 1.4 TSI byly pierwszymi slinikami ktore sypaly sie przed 100tys. km
Osiagi, spalanie super zeby nie bylo.

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: nismo »

ABBC3_OFFTOPIC
octavia, większy samochód – masa 1185 kg
czyli wazy praktycznie tyle samo co astra f? heh
ABBC3_OFFTOPIC
Niby cos czytales, ale nie jesteś na bieżąco:
ABBC3_OFFTOPIC
To był jedyny problem tych silników
to samo mozna powiedzec o tobie;) najwieksze awarie 1.4 tsi to tak jak piszesz rozrzad, sprzęgiełko magnetyczne pompy wody, Układ wtryskowy
ABBC3_OFFTOPIC
TSI mialy felerny łańcuch rozrządu, napinacze stąd problem tych silników
oraz przestawiacz faz rozrzadu
ABBC3_OFFTOPIC
Poza tym z tym twoim silnikiem to astra jest demonen szybkości, setkę robi w rok swietlny. Już zakup auta z tym silnikiem dużo mówi o jego właścicielu ;) bez obrazy
padłem jak to przeczytałem...

jest wiele filmoków na yt gdzie głownie z rolki ludzie ganiaja sie silnikami przez ciebie porównanymi a głownie to 1.4 turbo był szybszy... czytakac troche to co piszesz to bardzo mało miarodajny jest ten twój test

Greeg1978

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 28 sty 2012, 9:08
Imię: Grzegorz
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4 T 140 KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#17

Nieprzeczytany post autor: Greeg1978 »

astrav8 pisze:
ABBC3_OFFTOPIC
octavia, większy samochód – masa 1185 kg
czyli wazy praktycznie tyle samo co astra f? heh


Pisząc to, to chyba masz kłopoty z logicznym myśleniem i analizowaniem pewnych faktów.
Jak waży praktycznie tyle samo?????
Octavia – 1185 – większy samochód
Astra – 1405 - mniejszy samochód
Jakby astra miał takie gabaryt jak octavia to ważyłaby ponad 1500 kg.
Poza tym przecież pisałem, że TSI miały różne problemy, ale pisałem też, że w 2013 roku ten silnik zmodernizowano pozbawiając go wymienionych wad.

astrav8 pisze:
jest wiele filmoków na yt gdzie głownie z rolki ludzie ganiaja sie silnikami przez ciebie porównanymi a głownie to 1.4 turbo był szybszy... czytakac troche to co piszesz to bardzo mało miarodajny jest ten twój test
Mógłbyś rozwinąć ten twój skrót myślowy, bo, aż tak nie mogę że zniżyć do twojego poziomu, aby zrozumieć o co ci chodzi w tym pełnym bledów stylistycznych zdaniu, zresztą sprzecznym z faktami. :mrgreen:
Co powiesz, że astra 1.4 T lepiej przyśpiesza niż skoda 1.4TSI ???, skoda objeżdża nawet astrę 1.6T (180km) odsyłam do lektury dane techniczne ;)
Masz tu filmik z przyspieszeniem, wyciągnij fakty lub poproś kogoś o jego interpretację :mrgreen:

[url=http:// [External Link Removed for Guests] przyśpieszenie octavi 1.4TSI "prawie" jak astra hehe

Poza tym, nie miałeś ani jednego ani drugiego samochody więc o czym ty w ogóle piszesz?? Zresztą nie porównuje tu samych samochodów tylko podobne silniki o pojemności 1400 cm z turbo – to tak, wyprzedzając twoje kolejne wywody.
Obrazek

marcello

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 10 maja 2014, 23:53
Imię: Marcin
Auto: Astra J ST
Silnik: 1.4 NEL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 2 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: marcello »

Greeg1978 niby starasz się przedstawić temat obiektywnie i rzetelnie ale w twojej analizie jest jeden duży błąd...
Porównujesz auto z 2009 roku z autem z 2013. Logiczne jest że znajdziesz atuty tego z 2013 bo jest po prostu technologicznie nowsze... Dyskusja będzie miała sens jeśli będziemy porównywać "jabłka z jabłkami"
Może pokusisz się o porównanie skody II generacji 1.4 tsi z astrą??? Ciekawe jakie będą twoje wnioski i opinie?

Tak masz rację, jestem zafascynowany tym autem i powiem ci że jak tylko je zobaczę czy usiądę za kółkiem - morda sama mi się śmieje. Prawda jest taka że opel w designie robi milowe kroki podczas gdy skoda jest w latach 2000-2005.
Możesz się przyczepić że wygląd to nie wszystko ale dla mnie nie ma znaczenia 1s przyspieszenia więcej czy mniej czy 1L spalania więcej czy mniej.
Konkluzja:
Kupiłem lepiej wyposażone auto w cenie niższej niż skoda, kupiłem zdecydowanie bardziej współczesne w designie auto niż skoda, kupiłem auto o parametrach technicznych zupełnie mi odpowiadających, które nieznacznie różnią się od parametrów aut obecnie wprowadzanych na rynek.

Greeg1978

Astro-maniak
Posty: 78
Rejestracja: 28 sty 2012, 9:08
Imię: Grzegorz
Auto: Astra IV Sport
Silnik: 1.4 T 140 KM
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

#19

Nieprzeczytany post autor: Greeg1978 »

Pisalem wcześniej, ze gdyby była astra V to bym pozostał przy marc, ale póki co astra odstaje. A stylistyka astry już też nie powala na kolana, to są dwie zupełnie inne linie z tym 2005 to lekka przesada. Vw tez idzie z podobną stylistyką.
Nie sekunda a dwie, nie litr a dwa-trzy, to dużo.
Ps. Jak ściągnięcie ołtarzyki z aut to pogadamy, a nie bronicie modelu który póki co odstaje od konkurencji
Obrazek

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: nismo »

ABBC3_OFFTOPIC
Pisząc to, to chyba masz kłopoty z logicznym myśleniem i analizowaniem pewnych faktów.
Jak waży praktycznie tyle samo?????
Octavia – 1185 – większy samochód
Astra – 1405 - mniejszy samochód
Jakby astra miał takie gabaryt jak octavia to ważyłaby ponad 1500 kg.
Poza tym przecież pisałem, że TSI miały różne problemy, ale pisałem też, że w 2013 roku ten silnik zmodernizowano pozbawiając go wymienionych wad.
heh, to chyba ty masz problemy z czytaniem i mysleniem a komus to zarzucasz, wiesz co to jest astra f? moja astra f w kombiaku (tak zwana jedynka) wazy 1100kg wiec octavia która jest znacznie większa i masywniejsza wazy tylko 85 kg więcej jest dla mnie przynajmniej zaskakujące
ABBC3_OFFTOPIC
Mógłbyś rozwinąć ten twój skrót myślowy, bo, aż tak nie mogę że zniżyć do twojego poziomu
nie ma co komentowac tego. nie bede karmił trola internetowego.pzdr
ABBC3_OFFTOPIC
Ps. Jak ściągnięcie ołtarzyki z aut to pogadamy, a nie bronicie modelu który póki co odstaje od konkurencji
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ