Dopisanie do OC?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Piechu122

Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 30 paź 2016, 23:40
Imię: Mateusz
Auto: Astra H
Silnik: Z13DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Dopisanie do OC?

#1

Nieprzeczytany post autor: Piechu122 »

Siemanko. Czy jeżeli mam auto zarejestrowane tylko na siebie. To jest możliwość dopisanie kogoś do ubezpieczenia OC czy musiał bym wymienić dowód? (nie mogę znaleźć nic na forum) :cry:

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

Jest możliwość dopisać kogoś, tzn. współwłaściciela. W wydziale komunikacji to załatwisz tylko potrzebny będzie Ci dokument potwierdzający przeniesienie części własności (np. umowa darowizny, sprzedaży, prawomocne orzeczenie sądu, akt notarialny, oświadczenie o wspólnocie majątkowej, umowa przewłaszczenia z banku). Oczywiście w wydziale musisz się pojawić z współwłaścicielem, a dowodu nie zmieniasz tylko dopiszą Ci wszystko na miejscu i chyba nic to nie kosztuje. Potem zgłaszasz to do ubezpieczyciela, który przeliczy Ci składkę i odda różnicę lub dopłacisz. Patrząc na Twój wiek raczej to pierwsze ;)
Przy następnym kupnie auta od razu wpisz współwłaściciela i wtedy nie ma zbędnych wizyt w WK.
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

LUK

Klubowicz AKP
Posty: 2256
Rejestracja: 12 lip 2015, 0:46
Imię: Łukasz
Auto: Astra F
Silnik: 14SE i C25XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: LUK »

Dokładnie tak jak pisze Patryk. Miałem taką sytuacje, że sam się dopisywałem. Wszystko załatwione od ręki w WK musiałem mieć umowę darowizny i współwłaściciela na miejscu. W kwestii dowodu rejestracyjnego to adnotacja wyglądała tak, że Pani w urzędzie dopisała mnie długopisem :)
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Moja Białka 8-)

damnian

Astro-maniak
Posty: 72
Rejestracja: 20 mar 2015, 20:05
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z17DTH
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Nieprzeczytany post autor: damnian »

Dopisywany współwłaściciel nie musi być obecny w WK, wystarczy jego pełnomocnictwo. Jeśli jest spokrewnienie w pierwszej linii nie ma nawet opłaty 17zł.

- akt darowizny (np połowy wartości auta)
- pełnomocnictwo współwłaściciela
- wniosek o dopisanie
- karta pojazdu (jeśli była wydana)
- dowód rejestracyjny

Ja po godzinie miałem dowód do odbioru.

ODPOWIEDZ